reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s Asus P5K

Speakon (5)|24.11.2008 07:48
Zdravím,
Jednou za týden se mi stává, že zamrzne systém z ničeho nic (stalo se to i když jsem pc skoro vůbec nezatěžoval), že PC musím resetovat. Problém je v tom, že potom resetu nechce naskočit bios - post, prostě černá obrazovka. Problém většinou vyřeším tak, že resetuju bios (vytáhnu baterku), poté se to krásně rozeběhne. Nic jiného pro to udělat nemusím, aby se to takhle rozeběhlo na krátkou dobu. Potřeboval bych poradit, jak se zbavit tohoto problému. Deska - ASUS P5K (obyčejnej P5K), CPU - INTEL Core 2 Duo E6750 - 2,67GHz, Grafika - ATI FireGL V7200 (256 MB) (přídavné napájení PCI-E), Paměti - 4GB (KIT 2x2GB) DDR2 800MHz (bohužel, značka neznámá), zdroj - ZDROJ TAGAN Easycon TG580-U15 (580W), ostatní komponenty si myslím, že jsou nepodstatné, takže je neuvedu. Co se týče chladičů, tak všude jsou pouze základní verze + několik větráků pro cirkulaci vzduchu ve skříni. Teplota jednotlivých periferií je podle mě přijatelná. Ovladače mám pouze základní verze, ale na stránkách asus.com, kromě biosu, nejsou u chipsetu novější verze.
johny__g (6387)|24.11.2008 08:16
Taková závada se těžko odhaluje, příčin může být spousta a nemusí to být jen HW počítače. Pro začátek bych dal poslední BIOS. Taky by jsi mohl udělat rozborku a sborku - vyndat karty, CPU, paměti atd. Vytahat a znovu zapojit konektory, při té příležitosti vyměnit pastu pod CPU. Paměti projeď memtestem nebo goldmemory - aspoň 8 hodin.
Speakon (5)|24.11.2008 09:23
[QUOTE=johny__g;186435]Taková závada se těžko odhaluje, příčin může být spousta a nemusí to být jen HW počítače. Pro začátek bych dal poslední BIOS. Taky by jsi mohl udělat rozborku a sborku - vyndat karty, CPU, paměti atd. Vytahat a znovu zapojit konektory, při té příležitosti vyměnit pastu pod CPU. Paměti projeď memtestem nebo goldmemory - aspoň 8 hodin.[/QUOTE]

Ten bios určitě nainstaluju, vytaháni všeho a zapojeni znovu, to jsem udělal, zapomněl jsem to uvést, za to se omlouvám, je fakt, že ty pasty jak na cpu, gpu, north bridge, budou už pěkně vypeklé, hodilo by se to vyměnit. Memtest by se asi taky hodil.. Díky za rady, uvidíme jestli najdu příčinu, ale moc tomu nedávám.
pcmaker (354)|26.11.2008 17:48
Tohle delaly u kolegy pameti. Jednou za cas to ztuhlo. MEMTEST byl OK. Pomohla zmena casovani v BIOSu.
ICEBOSS (3435)|29.11.2008 14:26
ja ti reknu cim to je, mam tu desku taky a je to pekna sracka (bez pardonu), v nejblizsi dobe poleti z okna, delala mi podobny veci jako tobe. nedava ani dost velky napeti do USB, me piska apod. des a hruza. A ze zrovna JA, ktery vzdycky rikal, ze levny ASUS SUXXX sem si ho koupil. inu, kovarova kobyla.

nicmene muzes zkusit otestovat i ty pameti.