Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 20

Téma: Pozor! AC Accelero TWIN TURBO

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

V červenci jsem zakoupil graf. kartu PowerColor HD 4870 a k ní chladič Accelero twin turbo, chtěje tak zvýšit účinek chlazení a taky snížit hlučnost. Doma jsem pak sundal referenční chladič, odmastil čip gpu, paměti a napájecí obvody technickým lihem. Paměti i napájecí obvody jsem polepil přiloženými pasivy tak jak je uvedeno v návodu u twin turba. Na netu jsem se dočetl, že pasivy právě na napájecí části moc nedrží, díky malé styčné ploše, ale po nalepení jsem to vyzkoušel a přišlo mně, že drží dobře. Omyl!!! v pátek jsem po dohrání COD 5 přepnul počítač do režimu spánku a po chvíli se z PC ozval varovný signál a slyšel jsem jak se fany roztočily na plné otáčky a než jsem k němu doběhl, tak už byl cítit smrad jak když se pálí plast.Tak jsem počítač natvrdo vypnul...nechal vychladnout a když jsem ho zapnul tak se ozval jen syčivý zvuk a konec. Už jsem celkem tušil co mě čeká po otevření case....dva pasivky co byly na napájecí části karty byly odpadené trochu ošlehlé černiskem a smd součástky okolo jednoho IO napájecí části byly spálené na uhel. Takže mám teď jednu nepoužitelnou GK u které můžu na záruku zapomenout.:-( Berte to jako varování a věnujte velkou pozornost chlazení napájecí části GK...a nespoléhejte na pasivy, které jsou k tomuto chladiči přiložené, minimálně bych k jejich přilepení použil nějaké teplovodivé lepidlo, nebo vyřešit jejich instalaci nějakou mechanickou cestou....šroubek už tak snadno nepovolí.:-)

řešení... http://www.svethardware.cz/forum/sho...15&postcount=6
    Naposledy upraveno uživatelem eraser: 24-12-2008 v 16:26 Důvod: Doplnenie odkazu na riešenie...
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Něco mi tu nesedí.

..dva pasivky co byly na napájecí části karty byly odpadené trochu ošlehlé černiskem...
    Logická úvaha mě vede k tomu, že pokud by se karta usmažila poté, co odpadly pasivy, nebyly by tyto ničím očouzené, protože by nejdříve upadly (předpokládám na spodek case, kde bys je pak našel) a pak následně by mohly shořet napájecí obvody. Na pasivech by pak nemohlo být patrné opálení - nechceš mi snad tvrdit že z karty vyšlehl plamen až na spodní část case?
    Takže moje domněnka je taková, že na kartě odešla napájecí část (důvod zatím necháme být) a došlo ke spálení napájecích obvodů na kterých byly přilepené ty pasivy. A tuhle teplotu už ta teplovodivá páska nevydržela, takže pasivy následně odpadly.
    Co vy ostatní, jak to vidíte? Bohužel nemám osobní zkušenost, takže pouze teoretizuji.

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

To netvrdím, Ty pasivy byly zachyceny v žebroví accelera což není moc daleko...styčná plocha těch pasivků zůstala cca 5mm od místa nehody.:-), ale nejspíš budeš mít pravdu s tím, že mohly odpadnout až po přehřátí...až přijdu domů z práce tak to ještě prozkoumám. Je pravda, že ten černej IO nebyl nějak moc ohořelej spíš byly vyhořelé ty smd součástky co jsou před ním.

Čestný člen Avatar uživatele husky14
    Registrace
    Jun 2007

Taky myslím, že za to nemohly ty pasivky, ale prostě shořela karta a ty pasivky odpadly až tou teplotou. HD 48X0 maj teploty napájecí kaskády celkem vysoký....

Nacpal bych na to origo chladič a zkusil to reklamovat, za zkoušku nic nedáš

Starousedlík SHW Avatar uživatele mstejska
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od husky14 Zobrazit příspěvek
    Taky myslím, že za to nemohly ty pasivky, ale prostě shořela karta a ty pasivky odpadly až tou teplotou. HD 48X0 maj teploty napájecí kaskády celkem vysoký....

Nacpal bych na to origo chladič a zkusil to reklamovat, za zkoušku nic nedáš
    Akorat ten origo chladic taky trochu opal.

Obyvatel SHW Avatar uživatele xstreetfighter
    Registrace
    Nov 2007

No pokud se nepletu s lepidly 3M byly ze začátku u AC docela potíže, ale když sem si ty pasivky taky lepil tak sem poctive vsechno odmastil propanolem, nalepil a vše je v klidu. Osobně sem teda ještě taky neviděl "ohořelé :-) " pasivky, takže se spíše přikláním k verzi Johnyho____g. Pásky, které se používají na AC sou myslím tyto šarže:
    Teplovodivé lepící pásky
    Páska 9882 až 9885 je šedá polymerová lepící páska s keramickým kompozitem a nevodivým lepidlem. Tloušťka pásky je 0,05 - 0,13mm, U=0,6W/m2-K.
    Páska 8805 až 8820 je bílá polymerovo-akrylová lepící oboustranná páska s keramickým kompozitem a nevodivým lepidlem. Tloušťka pásky je 0,125 - 0,5mm, U=0,6W/m2-K.

http://solutions.3m.com/3MContentRet...ersion=current

udávají teplotu při nepřetržitém provozu 100-120°C, vypadá to tedy, že opravdu nastal zkrat v jehož důsledku se přehřála jedna část karty, kde tyto pásky nevydržely teplotu a odpadly do žebroví. Předpokládám, že těchto pamětí-pasivů je na kartě víc, a proto je vysoká pravděpodobnost, že by se to nestalo jen u 2 z nich. Ovšem vrátil bych zpět Stock chladič a zkusil bych reklamačku...za to nic nedáš a nikdo nemusí ani nic poznat
    Naposledy upraveno uživatelem eraser: 24-12-2008 v 16:23 Důvod: úprava URL

Registrace
    Jun 2007

Citace Původně odesláno od xstreetfighter Zobrazit příspěvek
    Předpokládám, že těchto pamětí-pasivů je na kartě víc, a proto je vysoká pravděpodobnost, že by se to nestalo jen u 2 z nich.
    Jemu to imho neodpadlo z vram, ale z napájení.

Paměti určitě nehřejou tolik a i ten zkrat u nich není moc pravděpodobnej....

Obyvatel SHW Avatar uživatele xstreetfighter
    Registrace
    Nov 2007

OK sypu si popel na hlavu :-)

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Zajímavý je, že se to všechno událo až v režimu spánku...jediný co mě napadlo je, že jsem PC přepnul do režimu spánku moc brzo po zátěži , kdy byla ještě karta rozpálená a přepnutím do spánku se přestaly motat fany na kartě a došlo k přehřátí, co myslíte?

Registrace
    Jun 2007

Já bych to spíš viděl na nějakej ten zkrat, než teplotu.... prostě jednorázovej problém s napájením.
    Naposledy upraveno uživatelem husky14: 24-11-2008 v 13:47

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Pokud se karta v režimu spánku nezahřívá, když je studená, o to míň se bude zahřívat, když je rozpálená. A když se nezahřívala, tak nemohlo vadit že nejdou větráky. Takže tam bych chybu nehledal. Asi to byl opravdu nějakej zkrat.

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od krpaja Zobrazit příspěvek
    Zajímavý je, že se to všechno událo až v režimu spánku...jediný co mě napadlo je, že jsem PC přepnul do režimu spánku moc brzo po zátěži , kdy byla ještě karta rozpálená a přepnutím do spánku se přestaly motat fany na kartě a došlo k přehřátí, co myslíte?
    Vyloučit se to nedá, ale spíš to byla prostě náhoda. Tyhle součástky jsou celkem malé a teplotní setrvačnost je mizivá, teplota začne klesat okamžitě jak skončí zátěž.
    Jestli máš foťák co zvládá dobře makrorežim, hoď sem fotku těch součástek i pasivků.
    BTW čím to napájíš?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Razi3L
    Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od krpaja Zobrazit příspěvek
    co máš za zdroj? - může to být vada i na něm.
    Pokud ti ta grafika nefunguje, tak nasaď orig chladič a pošli na reklamaci - nic jinýho s tim neuděláš.
    Ale ten zdroj sem každopádně napiš!

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Skládal jsem celou novou sestavu, zdroj tam je Corsair Power Supply HX520. Včera jsem tam šoupl novou kartu Gainward HD 4870 Golden Sample 512MB a zatím šlape v poho. Akorát jsem na ní dal jiný větráčky, protože ty co tam jsou hrozně hučí, chladič je v pohodě, tak tam accelero ani cpát nebudu. Tu starou teda zkusím vyreklamovat a uvidíme...jestli budu mít dneska čas tak to vyfotím a hodím sem fotky, jinak dík za názory. Jenom doufám, že není něco s tím zdrojem, reklamovat dvě karty za sebou +zdroj u jednoho prodejce by asi nebylo zrovna košér.:-)

Starousedlík SHW Avatar uživatele Razi3L
    Registrace
    Oct 2007

Zdroj by měl být OK - kvaltiní je. Horší by bylo, kdyby jsi měl LC Power, Eurocase apod.
    Nic jinýho než reklamace ti stejně nezbyde.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Chlazení grafik: Accelero Twin Turbo Pro
    Od hawkeye9898 v sekci Chlazení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 26-01-2010, 19:42
  2. Chlazení grafik: Accelero Twin Turbo
    Od jrx v sekci Chlazení
    Reakcí: 44
    Poslední příspěvek: 29-04-2009, 21:10
  3. Radeony: Regulace Accelero Twin Turbo na HD 4850
    Od jagged v sekci Grafické karty
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 14-09-2008, 17:11
  4. Radeony: 4850 + Accelero Twin Turbo - kam s pasivy?
    Od jagged v sekci Grafické karty
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 11-09-2008, 23:26