Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 20 z 20

Téma: Pozor! AC Accelero TWIN TURBO

Pravidelný diskutér Avatar uživatele r-a-k
    Registrace
    Oct 2008

Mě se stala taky taková stejná věc ale na 3870 Toxic.Zapnul jsem počítač a najednou smrad a plaminek z napájecího čipu.Tak jsem to poslal na reklamaci a tu uznali.Ono taky co by tam člověk mohl své pomocí odkouřit když musí jen zapojit správnou koncovku napájení.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér Avatar uživatele Martin_kukis
    Registrace
    Mar 2008

koukal jsem u konkurence dělaly na 4850 testy Zalman VF1000 LED proti Thermaltake CL-G0102 DuOrb a taky tam měřili teplotu napájecích čipů naměřili teploty PCB až 109 stupňů to bych ase ani nedivil kdyby se to při delším maximálním zatížení odpálilo.

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych sundal twin turbo a vyfotil tu svoji odpálenou hd 4870 Powercolorku.Očouzené pasivky jsem bohužel někam zašantročil tak jsem je nevyfotil.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: P1060168.JPG 
Zobrazení: 253 
Velikost: 2.20 MB 
ID: 8623   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: P1060173.JPG 
Zobrazení: 273 
Velikost: 2.32 MB 
ID: 8624  

Nováček
    Registrace
    May 2006

Zdravím, dnes jsem si koupil také accelero twin turbo na graf. Sapphire HD4870, přemýšlel jsem jak odstranit nebezpečí toho že odpadne pasivka z pamětí nebo napájecích MOSFET a shoří karta. Řešení je opravdu velmi snadné, prostě a jednoduše pasivky dodávané s accelerem vůbec nepoužívejte, rozeberte referenční chladič na jednotlivé části a to červené "železo" které chladí paměti a napájení přišroubujte ke kartě zpět. pak už stačí jen nasadit hlavní chladič na jádro... teploty pamětí a napájení si nemyslím že by byly větší s referenčním než s pasivkami od AC, plocha a objem toho orig. je daleko větší.
    Naměřené teploty (OC 800MHz jádro a 1000MHz paměti):
    AC twin turbo + referenční chl. pamětí a MOSFET (při otáčkách na 70% což je hranice stejné hladiny hluku jako ostatní ventilátory v mém pc, srovnatelné asi tak s 25% na referenčním chladiči)
    load: jádro 56°C, VRM 88°c
    idle: jádro 42°C, VRM 55°C
    Referenční (automatické řízení otáček, hladina hluku již při 35% značná):
    load: jádro asi 82°C, VRM srovnatelné
    idle: jádro asi 60-65°C

Starousedlík SHW Avatar uživatele VLAN
    Registrace
    Aug 2009

Já jsem na vlatní oči viděl, že to jde bez pasivků. Kamarád na Kartu Ati Radeon 4850 nandal jen chladič Accelero S1, a na něj dal 2x 120 mm Scythe S-Flex 1600rmp. Ukazoval mi teploty, a bez pasivků má karta do 60°C.Je sice fakt že větráky běží na maximum, ale on se obával že to neuchladí a tak je tam nedal a hele. Ono to funguje.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Chlazení grafik: Accelero Twin Turbo Pro
    Od hawkeye9898 v sekci Chlazení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 26-01-2010, 19:42
  2. Chlazení grafik: Accelero Twin Turbo
    Od jrx v sekci Chlazení
    Reakcí: 44
    Poslední příspěvek: 29-04-2009, 21:10
  3. Radeony: Regulace Accelero Twin Turbo na HD 4850
    Od jagged v sekci Grafické karty
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 14-09-2008, 17:11
  4. Radeony: 4850 + Accelero Twin Turbo - kam s pasivy?
    Od jagged v sekci Grafické karty
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 11-09-2008, 23:26