reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zobrazování stavu baterie pouze v %

Pvogl (6)|25.11.2008 07:03
Dobrý den, mám celkem drobný problém a v podstatě ani nevím, zda-li je chyba v Software nebo Hardware, předpokládám však že spíše v SW. Pořídil jsem si nově Compaq Presario CQ-60 a s tím už přeinstalované Windows Vista. V podstatě vše běhá jak má, baterie drží “dlouho“, ale v tom je onen problém. Ať dám zobrazit stav baterie ve Windows Vista (oficiální utilita ve stavovém řádku) či přes nějaký program, vypíše se vždy jen procentuální stav, nikoli stav baterie v hodinách/minutách. Nevíte v čem by mohl být problém? :-)

Za odpověď předem děkuji, S pozdravem Patrik Vogl
JonnyC (124)|25.11.2008 09:30
Ahoj,
měl jsem podobný problem (s jiným nb a ve Win XP) a nebylo to ani tak softwarem jako spis firmwarem, vyresil to update biosu (s tim ze to bylo dokonce popsano i v release notes daneho firmware).

-Jonny
Pvogl (6)|25.11.2008 13:46
Dobře, díky moc, zkusím to :-) Mimochodem, pokud jsi dělal "upgrade" v BIOSU, jde o nějakou složitější záležitost nebo to zvládne i normální uživatel? :-)
JonnyC (124)|26.11.2008 10:44
To asi zavisí na výrobci nb, v mém případě šlo o stáhnutí image cd, vypálení a nabootování z něho. Jinak update biosu je vždy ošemetná záležitost a není důvod ho dělat, pokud nemáš problémy.

Pokud nemáš jiné trable, tak bych do toho asi šel, jen pokud u daného biosu bude výslovně napsáno, že řeší daný problém.