Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 21

Téma: Zmenšení diskového oddílu - "Program přestal pracovat"

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Ve spravci disku chci zmensit systemovy oddil ale kdyz se o to pokusim napise mi to "Přístup byl odepřen". Mam Windows Vista x64
    Uz delsi dobu se proste snazim rozdelit disk na dva oddily bez reinstalace Windowsu, zadnej program (spravce disku) na 64bit OS nefunguje a Gparted nefunguje (pri prepnuti z textoveho do grafickeho rozhrani pise monitor "Intput not supported"). Diskpart jsem taky skousel.
    Nemate nekdo nejake reseni ?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele fanynek
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od W3N4 Zobrazit příspěvek
    Ve spravci disku chci zmensit systemovy oddil ale kdyz se o to pokusim napise mi to "Přístup byl odepřen". Mam Windows Vista x64
    Uz delsi dobu se proste snazim rozdelit disk na dva oddily bez reinstalace Windowsu, zadnej program (spravce disku) na 64bit OS nefunguje a Gparted nefunguje (pri prepnuti z textoveho do grafickeho rozhrani pise monitor "Intput not supported"). Diskpart jsem taky skousel.
    Nemate nekdo nejake reseni ?
    Jak to máš rozložený na tom HDD a jak je veliký? Máš tam jeden oddíl, nebo dva a ten systémový chceš zmenšit? Na kolik?
    Minulý týden se mi stalo, že jsem při instalaci WV 32bit na 320GB disk vytvořil oddíl cca 150GB pro systém, že pak ve widlích dodělám zbytek (zmenším ten systémový na 90GB a vytvořím 200GB oddíl na data).
    Jaké bylo moje překvapení, když ten oddíl šel zmenšit, ale jen na dejme tomu 120GB. Víc mě to prostě nedovolilo.
    Vyřešil jsem to tak, že jsem ten disk připojil k mýmu PC, zformátoval a vytvořil oddíly a pak jsem ho takhle připravený vrazil do toho nového PC.
    P.S. Předpokládám, že Správce disků ve Správci zařízení jsi zkoušel.
    Naposledy upraveno uživatelem fanynek: 25-11-2008 v 16:56

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Ano, jak pisu skousel jsem spravce disku i diskpart. Mam 320GB disk a pri instalaci vist jsem si ho zapomel rozdelit tak to chci udelat ted. Snazim se ho zmensit o 120GB. Mam jediny oddil a to systemovy. 120GB je mas vice mi to nedovoli nastavit, problem je ale v tom, ze kdyz stisknu tlacitko zmensit, chvili to pracuje a pak vyskoci okno "Program přestal pracovat"

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Stáhni si odsud demo profi verze. Ta umí i 64bit Visty. Mám ozkoušenou Home verzi (ta je zadarmo) a funguje to skvěle. Žádné reinstaly atp.

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Ta profesional verze je jen demo a tak nelze aplikovat zmeny
    A home verze zase nepodporuje x64 tak to je skoda. Ale dik za snahu skusim to nejak s tim demem "vykutit"

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Ta profesional verze je jen demo a tak nelze aplikovat zmeny
    A home verze zase nepodporuje x64 tak to je skoda. Ale dik za snahu skusim to nejak s tim demem "vykutit"
    Aha, tak to se omlouvám. Neměl jsem důvod tu profi verzi zkoušet (mám XP 32-bit). Myslel jsem, že v demu nepůjdou jen pokročilejší funkce a ony nefungují ani základní....

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Skousim stahnout Paragon Partition Manager 9.0 Trial x64 ktery by snad mohl byt jenom omezeny na 30 dni..

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Tak ten taky nejde. On snad zadny free partition manager x64 neexistuje

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

me pomohlo:
    1) napred defragmentovat disk OO Defragem
    2) zmenit velikost disku DiskPartem (GParted) z Live distribuce Ubuntu Linuxu, ten funguje vzdycky 100%

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Me ale Gparted nefunguje, vzdy pri prechodu z textoveho do grafickeho rezimu vyhalsi monitor chybu "intput not supported" skousel jsem i jiny monitor a taky to neslo. Na druhem pc to funguje bez problemu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Me ale Gparted nefunguje, vzdy pri prechodu z textoveho do grafickeho rezimu vyhalsi monitor chybu "intput not supported" skousel jsem i jiny monitor a taky to neslo. Na druhem pc to funguje bez problemu.
    zajimave, a zkousel jsi tu defragmentaci ?

Registrace
    Oct 2006

Nejjednoduší řešení: připojit disk na jiným PC, formát, vytvoření oddílů s velikostí podle potřeby, instal nového OS.
    Tohle jsi ale asi slyšet nechtěl. Viď?

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Zacinam verit ze to skratka nejde
    O&O partition manager : nejde kliknout na change size (zasedle)
    Paragon Partition Manager 9.0 : Nelze potvrdit zmenseni oddilu (zasedle tlacitko Yes at delam co delam)
    EASEUS Partition Manager : nelze potvrdit zmenseni oddilu (je zapotrebi plna verze)
    Spravce disku ve win : "Přístup byl odepřen"
    Diskpart: "Přístup byl odepřen"
    Gparted : Problem s grafickym rozhranim
    Instalacni cd UBUNTU : Taky nejakej ERROR...

Jednoduse jasne to nejde, mozna je jenom treba neco zaskrtnout v nastaveni disku ale opravdu nevim co.
    Pri pristim reinstalu si ten oddil vytvrim a bude vymalovano. No nic, dekuju vsem za snahu, napsal jsem na 4 fora a jenom tady jste mi odpovedeli takze je videt, ze to tu docela funguje
    Naposledy upraveno uživatelem W3N4: 25-11-2008 v 23:05

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

fanynek: No pokud má jinej pc, tak neni problém přehodit data na jinej pc, vytvořit oddíly dle potřeby, přehodit data zpátky. Jen pozor, aby se zkopírovaly správně i práva (třeba total commander to umí).

Registrace
    Oct 2006

Hele W3N4, pak kdyžtak napiš, jak jsi to vyřešil.
    Víš, jak jsem psal, že jsem si vytvořil ten oddíl při instalaci a pak mi nešel zmenšit..... Mám ti nějaký divný tušení, že on ani menší vytvořit při instalu nešel, tak jsem si myslel, že to pak změním z Widlí, a ono taky prdlajs.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Program dcgmncvuxwpf.exe přestal pracovat
    Od Freesmeki v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 20-04-2014, 22:31
  2. Win 7 - změna "systémového" oddílu
    Od Gouranga v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 09-07-2012, 20:37
  3. Program Catalyst Control Center přestal pracovat