reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Máte zkušenosti s Asus Eee apod...

PMaXX (23)|26.11.2008 08:36
Prosím o radu či postřehy od někoho kdo má "netbook", pokud možno s CPU Atom.
Potřebuji nějakou alternativu ke stolnímu PC, strašně se mi designem i výbavou líbí netbooky.
Rád bych ale věděl jak je to s přehráváním MP3, DivX apod.. Jestli se na tom daji rozchodit i nějaké hry apod. Nikde sem se tu nic bližšího nenašel, jen že by to mělo v pohodě stíhat, ale v recenzi když je porovnání výkonu i s obyč NTB Celeronem tak to vypadá jako by se na tom eee měly s bídou rozjet Wokna :p Vím že to na hry není,ale na služebce bych si semtam asi i něco zahrál, skouknul film, možná připojil DVB-tuner apod... Pokud to Eee nezvládne budu muset jít do velkého NTB za malé peníze :rolleyes:

Prosím poraďte

P.S. na hry to opravdu nemám, na to mám doma C2D 8200, s ATI 3870 :p
johny__g (6387)|26.11.2008 08:52
DivX i mp3 to zvládne, hry typu quake 3, RtCW, AvP - prostě starší kousky také. Ale na to co popisuješ bych si netbook nepořídil. Sledovat filmy (ještě navíc třeba s titulky), televizi nebo hrát na tom mrňavém displeji je masochismus. Předpokládám že tyhle činnosti provádíš v hotelovém pokoji, nebo kde na služebce bydlíš, takže tolik neoceníš tu malou velikost a váhu. Notebook prostě bude ležet na pokoji a večer si na něm zahraješ nebo pustíš film.
Já osobně si vždy v hotelu notebook připojil na TV a sledoval filmy na ní. EEE myslím tv-out nemá (?). To samé DVD - pustíš si ho akorát z okna na dlažby, v netbooku ne. Toť můj názor.
PMaXX (23)|26.11.2008 09:31
Jo jasně, já mám stejně všechno v DivX a 2,5" přenosný disk, takže absence DVD není problém.
A původně jsem chtěl koupit jen přenosný DVD player,ale ty co se mi líbí stojí okolo 5000 a to už raději ten netbook ;)
A doteď jsem se díval na filmy a hrál hry na PSP a to je teprv masakr :cool:
Ono zas třeba při cestě v autě (když neřídím) mít na klíně NTB s 15" obrazem a výdrží jen okolo 2 hodin mě moc neláká, proto asi to male potvorstvo.

Ale zatím dík ;)
johny__g (6387)|26.11.2008 11:22
[QUOTE=PMaXX;187298]... a výdrží jen okolo 2 hodin mě moc neláká, proto asi to male potvorstvo...[/QUOTE]
I když budu uvažovat tu baterii s o 20 % vyšší kapacitou, jsme někde na 120 minutách při přehrávání filmu. Takže výdrž "okolo 2 hodin" u normálního notebooku je myslím srovnatelná.
PMaXX (23)|26.11.2008 14:59
Přímo tady na SHW je v testu EEE PC 1000 výdrž baterky 240-340 minut a to je dost rozdíl oproti dvěma hodinám :thumb

Lidi jestli někdo máte Subnotebook s Atomem, prosím podělte se o zkušenosti ;)
eraser (0)|9.2.2009 21:46
Ja mám Asus EEE box, nie netbook, no pokiaľ má niekto záujem o info, najmä výkon a spotreba, tak mu môžem poskytnúť nejaké rady.

Inak dosť obrázkov a príspevkov som vložil na CZC.

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62420