reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): problém s novým PC

Neregistrovaný (0)|26.11.2008 10:19
Jméno tazatele: Petr

Znění dotazu:
Ahoj, mám problém. Pořídil jsem si nový počítač, respektive sestavil ho z jednotlivých komponentů. K mé radosti vše hned na první spuštění fungovalo, tak jsem dal instalovat Windows XP. Proběhlo zformátování hardisku,zkopírování instalačních souborů na disk a následný restart.
Po té nastartovala instalce systému a v tom momentě mi vyskočila modrá smrt o chybě hardwaru. Zkusil jsem postup několikrát opakovat, a vždy se stejným výsledkem. Jsem bezradný, do teď jsem měl vždy sestavy postaveny na AMD a s takovým problém jsem se nikdy nesetkal. Napadá někoho, čím by tato chyba mohla být způsobena? Sestava kompu je níže. MOc děkuju za každou pomoc.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
INTEL Core 2 Duo E8400 - 3,00GHz,
GIGABYTE EP45-DS3 - P45/ ICH10, PCIe x16, DDR2 1200, SATA II, USB2.0, 2x GLAN, FW, ATX, 8ch audio, sc775(Základní deska),
GIGABYTE R485-512H-B, 512MB DDR3 (2000MHz), ATI Radeon HD 4850 (625MHz), PCIe x16, CrossFire, 256bit, 2xDVI(Grafická karta)
4GB (KIT 2x2GB) DDR2 1066MHz PC8500 A-DATA Extreme Edition Vitesta RETAIL BOX - vhodné pro DualChannel
SEAGATE Barracuda 7200.11 500GB, SATA II NCQ 32MB cache, 7200ot, PMR, ST3500320AS(Pevný disk)
LG GH22LS SATA černá (black) - DVD±R 22x, DVD±R DL 16x, DVD+RW 8x, DVD-RW 6x, DVD-RAM 12x, SecurDisc, LS, bu(DVD vypalovačka)
Zdroj Enermax PRO82+ 525W ATX2.3, aktivní PFC, 120mm ventilátor, dual system
Thermaltake Wing RS 101 VG8000BNS - černý (black), ATX, midi tower, 4x5.25", 1+5x3.5"(Počítačová skříň)
mstejska (2912)|26.11.2008 10:23
Aspon fotku Bluescreen.
Dojigiri (1629)|26.11.2008 10:34
Tak tak, důležitý co je na BSOD. Jinak, první bych zkusil otestovat paměti přes MemTest nebo GoldMemory. Podtaktovat procesor i paměti a teprv po nainstalování Windows dát plnej takt a otestovat Orthosem apod.

Zrovna u těch A-Data pamětí, máš je nastavený na plný frekvenci 1066? Nemají moc dobrý chlazení, mně se třeba v PC na plný frekvenci přehřívají (zkus na ně po chvíli provozu nebo testu v MemTest sáhnout, jak jsou horký) a bez dodatečnýho chlazení přímým větrákem začnou po chvíli házet chyby, takže je mám jenom na 800 MHz. Víc ti řekne MemTest (ten osobně vždycky dělám jako první věc po sestavení počítače ještě před instalací Windows).
Neregistrovaný (0)|26.11.2008 10:52
Memtest zkusím, bluescreen teď neposkytnu, neboť u PC nejsem. Trochu mi přišla nestandartně horká grafika, mohla by být příčina zde? A pak jsem přemýšlel, jestli v tom nemůže mít prsty SATA disk, ale to by podle mně nedošlo takhle daleko.
Neregistrovaný (0)|26.11.2008 10:55
Ještě mě napadlo, jestli v mé sestavě nemůže být něco nekompatibilního?
Dojigiri (1629)|26.11.2008 10:57
Grafiky i bejvaj docela horký, případný podtaktování se dá stejně udělat až z běžících Windows takže bych začal nejdřív těma paměťma (teda, dá se to udělat i modifikací biosu grafiky, ale to bych osobně nedělal, to už spíš na ní na zkoušku nasměrovat nějakej větrák a nechat otevřenou bočnici).

SATA disk by imho na vině být neměl, to by nešel Windows ani nainstalovat (zaseknul by se už před kopírováním souborů, že nenalezl žádný disk nebo tak něco).
mstejska (2912)|26.11.2008 10:59
Ten radeon co mas docela pali. 80 stupnu je u nej bezne, tj klidne se muzes spalit. To ale asi nebude ten problem
glumik (25)|26.11.2008 11:17
Už jsem se registroval(abych nemátl)...

Ještě bych měl dotaz k tomu procesoru....v Biosu se ukazovala teplota 72 stupnu na procesoru, to je také u tohoto typu normální? Koupil jsem si novej počítač mimo jiné kvůli tomu, že starý se mi docela přehříval, ale tohle mi přijde ještě horší...
mstejska (2912)|26.11.2008 11:20
No u CPU to normalni urcite neni. Mas vetraky co foukaji vzduch do a z casu? toci se vetrak na cpu?
glumik (25)|26.11.2008 11:24
Větrák na procesoru se točí, nicméně je to pouze větrák dodávaný přímo s procesorem...co se týče case, tak mám větrák na zadní části casu, ale běheme sestavování a následné instalace jsem nezavíral case, takze ho mám normálně otevřenej...
mstejska (2912)|26.11.2008 11:48
[QUOTE=glumik;187337]Větrák na procesoru se točí, nicméně je to pouze větrák dodávaný přímo s procesorem...co se týče case, tak mám větrák na zadní části casu, ale běheme sestavování a následné instalace jsem nezavíral case, takze ho mám normálně otevřenej...[/QUOTE]

Mas pod chladicem CPU pastu? Je spravne usazen? Neni tam te pasty moc?
I stock chladic to musi zvladnout lepe.
glumik (25)|26.11.2008 11:53
No a jsme u toho...s Intelem jsem do ted nemel zkusenosti, vsechny predchozi sestavy byly AMD. V BOX verzi tam uz byla nejaka zakladani pasta primo ne vetraku. To u INtelu jsem tam nevidel, i kdyz neco tam bylo take naneseno, tak jsem usoudil, ze to staci. Myslis, ze tam mam dat teda jeste CPU pastu? Doma jeste nejakej zbytek mam. Je mozny ze se prehriva procesor a tim naskakuje modra obrazovka?
mstejska (2912)|26.11.2008 11:56
Tech 72 stupnu je fakt moc. Ale je to divne, pri vysoke teplote by mel intel pouze zpomalit. (Pokud se mylim tak me opravte). Pokud na tom chladici neco bylo, tak to byla asi pasta. Sahni na ten chladic, pokud nebude horky ale chladny, tak je asi chyba v prenosu tepla z cpu na chladic. Bud moc pasty, krive nasazeny a odstavajici chladic atd.
Salamander (6177)|26.11.2008 12:08
a mas ten chladic dobre docvaknuty ? Je potreba pouzit trosku vetsi silu, aby se dobre chytil :)
pas!k (3765)|26.11.2008 12:18
Tak ja bych v prvni radel provedel reset cmos ... pak sundal chladic z procesoru omrknul pastu .. Mimochodem co za chladic jsi tam dal ? Ten box chladic ktery se dodava k e8400 je dost nevhodny .. idealni je rovnou koupit freezera 7 ktery tento proc krasne zvladne uchladit a stoji neco pres tri stovky ... Po tom resetu prolez poradne bios maximalni teplotu si nastav na nejakych 65 stupnu na procesoru at mas jistotu ze si neco neodvaris .. Po te co si budes jisty ze je vse spravne nastavene a chladic spravne nasazeny (Nekdy je k docvaknuti potreba opravdu hruba sila) to zkus zapnout a mrkni co delaji teploty ..

Kdyz za chodu sahnes na ten chladic procesory je horky nebo jen vlazny?
r34ktor (7477)|26.11.2008 13:36
Jj, nedocvaknutej hrot chladiče obvykle znamená +20°C navíc. U začátečníků se navíc někdy stane, že ho při pokusu dotlačit ohnou, takže je to pak ještě horší. Sundej chladič, zkontroluj ho, nanes novou pastu a znovu ho osaď.

Já postupuju tak, že nejdříve nasadím hroty jen napůl, čímž se chladič vycentruje a pak je křížně docvaknu.
mstejska (2912)|26.11.2008 13:40
To je proste chyba navrhu inteloveho chladice.
U AMD se ti to nestane:)
glumik (25)|26.11.2008 13:41
[QUOTE=pas!k;187359]Tak ja bych v prvni radel provedel reset cmos ... pak sundal chladic z procesoru omrknul pastu .. Mimochodem co za chladic jsi tam dal ? Ten box chladic ktery se dodava k e8400 je dost nevhodny .. idealni je rovnou koupit freezera 7 ktery tento proc krasne zvladne uchladit a stoji neco pres tri stovky ... Po tom resetu prolez poradne bios maximalni teplotu si nastav na nejakych 65 stupnu na procesoru at mas jistotu ze si neco neodvaris .. Po te co si budes jisty ze je vse spravne nastavene a chladic spravne nasazeny (Nekdy je k docvaknuti potreba opravdu hruba sila) to zkus zapnout a mrkni co delaji teploty ..

Kdyz za chodu sahnes na ten chladic procesory je horky nebo jen vlazny?[/QUOTE]

no zkusím jeste jednou sundat chladic a dat ho tam znovu...je fakt ze uplne razantne jsem to tam nedaval, protoze jsem se bal, abych tlakem nejak neposkodil procesor (opet zvyk z AMD)....
Deee-aN (3834)|26.11.2008 14:13
[quote=glumik;187395]no zkusím jeste jednou sundat chladic a dat ho tam znovu...je fakt ze uplne razantne jsem to tam nedaval, protoze jsem se bal, abych tlakem nejak neposkodil procesor (opet zvyk z AMD)....[/quote]
Pozor, jestli budeš chladič sundávat, měj už přichystanou pastu na výměnu. Když ho tam plácneš zpátky se starou pastou, udělají se ti mezi styčnýma plochama vzduchové bublinky. A vzduch je skvělý tepelný izolátor a hlavní důvod, proč se používají teplovodivé pasty.
glumik (25)|26.11.2008 14:23
[QUOTE=deeean;187420]Pozor, jestli budeš chladič sundávat, měj už přichystanou pastu na výměnu. Když ho tam plácneš zpátky se starou pastou, udělají se ti mezi styčnýma plochama vzduchové bublinky. A vzduch je skvělý tepelný izolátor a hlavní důvod, proč se používají teplovodivé pasty.[/QUOTE]

díky za varování...budu ji mít přichystanou
mstejska (2912)|26.11.2008 14:26
[QUOTE=glumik;187425]díky za varování...budu ji mít přichystanou[/QUOTE]

A pred nanesenim nove pasty samozrejme poradne ocisti obe stycne plochy, jak chladice, tak cpu.
Plkni tam te pasty mimimum a poradne rozpatlej. Mrkni se tady na foru, jak rozpatlavat pastu.
glumik (25)|26.11.2008 14:40
[QUOTE=mstejska;187428]A pred nanesenim nove pasty samozrejme poradne ocisti obe stycne plochy, jak chladice, tak cpu.
Plkni tam te pasty mimimum a poradne rozpatlej. Mrkni se tady na foru, jak rozpatlavat pastu.[/QUOTE]

to vím, pastu jsem již několikrát úspěšně nanášel...ještě dotaz...je možné u INTELU a této patice poškodit nějak procesor zvýšeným tlakem na větrák? u AMD to za určitých okolností možné bylo, proto se trochu bojím používat větší sílu
Salamander (6177)|26.11.2008 14:43
no, to bys musel poradne zatlacit :D
spis muzes zlomit desku :(
mstejska (2912)|26.11.2008 14:44
[QUOTE=glumik;187433]to vím, pastu jsem již několikrát úspěšně nanášel...ještě dotaz...je možné u INTELU a této patice poškodit nějak procesor zvýšeným tlakem na větrák? u AMD to za určitých okolností možné bylo, proto se trochu bojím používat větší sílu[/QUOTE]

To bylo v dobe kdy amd nemelo heatspreader. Ted uz to myslim nehrozi.
glumik (25)|26.11.2008 14:47
[QUOTE=mstejska;187436]To bylo v dobe kdy amd nemelo heatspreader. Ted uz to myslim nehrozi.[/QUOTE]

ok...tak tim jste me uklidnili:-) tak na desku dam pozor a pritlacim...prislo mi totiz ze na te jedne strane to opravdu uplne necvaklo...ale drzel a nehybal se tak jsem si rikal ze je to v poradku...hlavne jestli to je ten problem proc to vytuhava a neni v tom jeste neco jineho...kazdopadne pameti take otestuju...
glumik (25)|27.11.2008 00:06
tak si cely vece hraju s rozchozenim kompu a vysldek zadny...co jsem udelal...nejdrive jsem odmontoval chladic z procesoru, ocistil, nanesl novou pastu a opet jsem chladic umistil na sv misto a opravdu raznatne zamackl. Vsechny 4 strany cvakly. Po zkontrolovani teploty v Biosu mi system ukazuje cca 42°C, procesor 40°C. to si myslim ze je v norme.

Nasledovalo spusteni memtestu...ten probehl vzdycky maximalne do tretiho testu (ovsem bez jedine chyby na pametech) a pak obrazovka ztmavla..pocitac bezel ale monitor svitil cerne...pri restartu to pak nechtelo nabootovat, pomohlo az "natvrdo" vypnout a nasledne zanout. To jsem zkusil nekolikrat se stejnym vysledkem. Vzdy jsem potom sel do Biosu jestli nco netopi ale teploty se nevychylovaly od vyse uvedenych...

Behem memtestu jsem sahal na RAMky a byly teplejsi, ale ne nejak vyrazne.

Pak jsem teda chtel nechat pokracovat instalaci nakopirovaneho systemu...obrazovka s instalaci nabehla, ale uz se nic dalsiho nedelo a po delsi dobe opet vse zhaslo (uz se vsak neukazovala modra smrt, ktera se ukazovala pred tim).

Tak jsem zkusil znovu zavest system na disk, ale to me padalo uz pri zavadeni radicu apod... a nemohl jsem se k formatovani disku a kopirovani souboru dopracovat...tak jsem zkusil vymenit grafiku za starsi z meho kompu. Je pravdou, ze ta byla tepla mene. Nasledne se mi z ni povedlo projit zavadenim, formatovanim i kopirovanim a ja se zacal radovat, ze vadna je grafika a ze ji pujdu vyreklamovat. Jenze ouha...s jinou grafiko jsem se dostal a az k instalaci windows, ale v ten moment opet vyskocila modra smrt..

Fakt nevim co s tim dal, co podezirat, ze by melo byt spatny...co s tim delat...

Pridavam fotku modre smrti...prosim o pomoc, takhle jsem se jeste s zadnym kompem netrapil...

SamecP (1751)|27.11.2008 00:08
Ta teplota cpu je už v normě.Zkoušel jsi projet memtest jen s jednim paměťovim modulem?
glumik (25)|27.11.2008 00:12
[QUOTE=SamecP;187745]Ta teplota cpu je už v normě.Zkoušel jsi projet memtest jen s jednim paměťovim modulem?[/QUOTE]

zkousel jsem s jednim samostatne s druhy samostatne s obma a vzdy to bud zamrzlo uplne, nebo zhasla ta obrazovka jak jsem psal vyse
SamecP (1751)|27.11.2008 00:15
Tady máš vyjádření od Microsoftu co dělat když se vyskytne v BSOD tahle chyba tak se mrkni.
glumik (25)|27.11.2008 00:26
[QUOTE=SamecP;187750]Tady máš vyjádření od Microsoftu co dělat když se vyskytne v BSOD tahle chyba tak se mrkni.[/QUOTE]

hmmm....tak z toho moc moudrej nejsem...nektere veci vubec netusim , kde v BIOSU vypnout...ke vsemu me strasi to, ze ty problemy jsou i pri spusteni memtestu:( tzn. ze windows v tom prsty nemaji
Challenger_ii (192)|27.11.2008 01:03
[QUOTE=glumik;187755]hmmm....tak z toho moc moudrej nejsem...[/QUOTE]

Myslím, že u tebe není nic vysloveně vadného, jen nějaká nekompatibilita HW a zřejmě špatná detekce HW BIOS-em. Upřesním - stačí, když ti nenastaví jmenovité napětí na pam. modulech a budeš tam, kde jsi teď. Chyba Stop 0x..0A se sice vyskytuje, když kolidují ovládače grafiky, ale také při špatné funkci pam. modulů. Ty by musely být vadné oba, jestli se ti to projevuje i samostatně, ale být tebou, zvedl bych na nich napájecí napětí o 0,1 V nebo se podíval přesně na doporučené hodnoty uváděné výrobcem.
U stopky 0x0A jsou jen dva viníci - ovládače VGA nebo moduly RAM. GA jsi měnil - výsledek totožný, RAM přehazoval a zkoušel samostatně - stále totéž. Jsi do BIOSu a nastav vyšší napětí pamětem a bude klid. Až tam budeš, hned co se ti objeví menu BIOSu, stiskni kombinaci Ctrl+F1, jinak se nedostaneš na potřebnou nabídku.
glumik (25)|27.11.2008 07:43
[QUOTE=Challenger_ii;187760]Myslím, že u tebe není nic vysloveně vadného, jen nějaká nekompatibilita HW a zřejmě špatná detekce HW BIOS-em. Upřesním - stačí, když ti nenastaví jmenovité napětí na pam. modulech a budeš tam, kde jsi teď. Chyba Stop 0x..0A se sice vyskytuje, když kolidují ovládače grafiky, ale také při špatné funkci pam. modulů. Ty by musely být vadné oba, jestli se ti to projevuje i samostatně, ale být tebou, zvedl bych na nich napájecí napětí o 0,1 V nebo se podíval přesně na doporučené hodnoty uváděné výrobcem.
U stopky 0x0A jsou jen dva viníci - ovládače VGA nebo moduly RAM. GA jsi měnil - výsledek totožný, RAM přehazoval a zkoušel samostatně - stále totéž. Jsi do BIOSu a nastav vyšší napětí pamětem a bude klid. Až tam budeš, hned co se ti objeví menu BIOSu, stiskni kombinaci Ctrl+F1, jinak se nedostaneš na potřebnou nabídku.[/QUOTE]

a není zvednutím napětí možné paměti nějak poškodit? nemůže být nakonec problém v samotné desce?
Deee-aN (3834)|27.11.2008 07:48
Když o 0,1V tak ne. To bys musel přidat o dost víc.
glumik (25)|27.11.2008 07:58
[QUOTE=glumik;187776]a není zvednutím napětí možné paměti nějak poškodit? nemůže být nakonec problém v samotné desce?[/QUOTE]

k všemu kombinace ctrl+F1 mi vůbec nic ndělá, takže nvím, kde ty volty změnit...výdycky jsem měl ASUS a tenhle BIOS je pro mě zatím dost nepřehlednej....myslíte, že bych mohl tuhle vadu reklamovat? bojím se, že s tím nehnu:(
pas!k (3765)|27.11.2008 08:04
Mrkni na desku a opis sem co je to presne zac vcetne revize .. revize bude bud primo v popisu desky (vetsinou nekde u pcie slotu nebo v nejakem rohu desky) .. potom se pri startu mrkni jakou ti to pise verzi biosu mrknem jestli je nejaky novejsi a pokud ano updatnem ho tim bych zacal ..
Deee-aN (3834)|27.11.2008 08:08
[quote=glumik;187783]k všemu kombinace ctrl+F1 mi vůbec nic ndělá, takže nvím, kde ty volty změnit...výdycky jsem měl ASUS a tenhle BIOS je pro mě zatím dost nepřehlednej....myslíte, že bych mohl tuhle vadu reklamovat? bojím se, že s tím nehnu:([/quote]
Po pravdě já nemusím nic mačkat a mám to tam i tak. Na "titulce" BIOSu bys měl mít úplně dole M.I.T. Když to otevřeš, tak dole bude DDR2 Overvoltage Control. Dáš Manual a +0,1.
glumik (25)|27.11.2008 08:37
Jo M.I.T tam tuším mám...myslím, že hned jako první možnost, až přijdu z práce tak na to mrknu...a revizi desky také zjistím...přijde někomu, že by ta moje sestava napsaná v rpvním příspěvku měla být v něčem nekompatibilní? nemáte někdo takovou sestavu?
pas!k (3765)|27.11.2008 10:12
[QUOTE=glumik;187795]Jo M.I.T tam tuším mám...myslím, že hned jako první možnost, až přijdu z práce tak na to mrknu...a revizi desky také zjistím...přijde někomu, že by ta moje sestava napsaná v rpvním příspěvku měla být v něčem nekompatibilní? nemáte někdo takovou sestavu?[/QUOTE]

Ne musi to jet .. rekl bych ze sestava je i vyvazena a komponenty zvoleny dobre ..
glumik (25)|27.11.2008 12:49
[QUOTE=pas!k;187811]Ne musi to jet .. rekl bych ze sestava je i vyvazena a komponenty zvoleny dobre ..[/QUOTE]

no tak aspoň to mě těší, teď jen to rozchodit...:(
husky14 (4214)|27.11.2008 13:13
[QUOTE=glumik;187887]no tak aspoň to mě těší, teď jen to rozchodit...:([/QUOTE]Taky se přikláním k názoru o malý voltáži. Proto ti Memtest s jedním modulem běží a se dvěma už ne.

Podle výrobce by ramky měly běhat na 1,9 - 2,1 V, takže v BIOSu se podívej do záložky "PC Healt Status" (nebo tak nějak ;)), kolik teď mají napětí. Deska jim v základu dává imho jen 1,8 V, takže v BIOSu přidej 0,2 V, ulož BIOS, restartuj a znovu si v záložce "PC Healt..." ověř, jestli maj opravdu 2,0 V. Když jo, mělo by to šlapat ;)
glumik (25)|27.11.2008 14:46
[QUOTE=husky14;187892]Taky se přikláním k názoru o malý voltáži. Proto ti Memtest s jedním modulem běží a se dvěma už ne.

Podle výrobce by ramky měly běhat na 1,9 - 2,1 V, takže v BIOSu se podívej do záložky "PC Healt Status" (nebo tak nějak ;)), kolik teď mají napětí. Deska jim v základu dává imho jen 1,8 V, takže v BIOSu přidej 0,2 V, ulož BIOS, restartuj a znovu si v záložce "PC Healt..." ověř, jestli maj opravdu 2,0 V. Když jo, mělo by to šlapat ;)[/QUOTE]

no jenze on je problem, ze ten memtest mi fungoval stejne at tam byl jeden modul, druhej, nebo oba...proste to doslo k cca 3 testu a pak to vyplo..
r34ktor (7477)|27.11.2008 14:52
Problém může být i v kompatibilitě paměťových modulů a základní desky. Jakou máš aktuálně verzi BIOSu? Pokud nějakou starší, tak by update mohl pomoci (viz obr.).

glumik (25)|27.11.2008 18:21
Tak po příchodu domů hned prvni zklamání, v Biosu jsem zkontroloval kolik je soucasne napeti a ukazuje mi to 2,0, coz je take asi v poradku, ne?

Pak jsem jen tak pro jistotu znvu zkusil instalovat windows...dostal jsem se k zacatku instalace kdy se objevuj hlaska ze instaluje zarizeni a v ten moment opet bluescreen, tentokrat vsak jineho zneni:



pri tom od minuleho screenu kousnuti jsem nikde nic nemenil:(

Pak jsem ještě koukal na revizi desky a nasel jsem pouze v jdnom rohu rev: 1.0 ,tak by to mělo být snad ono



Salamander (6177)|27.11.2008 18:24
Zda se mi to, nebo nemas zapojene pridavne napajeni CPU (ten 8-mi pin) ?
glumik (25)|27.11.2008 18:27
ne, ten zapojenej je, ono to z te fotky neni moc poznat..
glumik (25)|27.11.2008 19:05
Ted koukam, ze verze biosu je F6..mam ho teda zaktualizovat? nejsem si uplne jistej jak to mam provest...
pas!k (3765)|27.11.2008 19:55
[QUOTE=glumik;188048]Ted koukam, ze verze biosu je F6..mam ho teda zaktualizovat? nejsem si uplne jistej jak to mam provest...[/QUOTE]

Mas nejakou flashku kterou muzes zformatovat? Pokud ano udelej nasledujici:

1. Stahni si tento soubor rozbal ho jsou v nem dva soubory SP27608 a wmeboot. Ten SP27608 nainstaluj a zatim s nim nic nedelej pak poklikej ten wmeboot oznac polozku extract file a vyber adresar kam cches soubory rozbalit. Vem flashku a odehrej z ni vsechny dulezite veci o ktere nechces prijit. Spust nainstalovany program ktery si nainstaloval z SP27608 a nastav tam v kolonce device flashku kterou uz budes mit pripichnutou v pc pak zaskrtni polozku Create a dos startup disk a v Using system dos files vyber slozku kam si rozbalil wmeboot pak das start a behem chvilky ti to vytvori bootovatelnou flashku..

2. Vlze sem http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/BIOS_Model.aspx?ProductID=2843 a stahni bios s oznacenim F9 soubor ktery stahnes poklikej a rozbal na flashku .. budou to tri sopubory vraz flasku do pc zapni a vyber boot menu u tve desky to bude nejspis mackanim tlacitka f12 pri startu .. nabootujes z flashky a spustis soubor autoexec.bat
husky14 (4214)|27.11.2008 20:16
[QUOTE=pas!k;188086]Mas nejakou flashku kterou muzes zformatovat? Pokud ano udelej nasledujici:....[/QUOTE]Zbytečně složitý, GB má přímo v BIOSu Q-flash, přes ten je to (s flashkou) daleko jednodušší a stačí na ní mít jen ten novej BIOS ;)
pas!k (3765)|27.11.2008 20:17
[QUOTE=husky14;188096]Zbytečně složitý, GB má přímo v BIOSu Q-flash, přes ten je to (s flashkou) daleko jednodušší a stačí na ní mít jen ten novej BIOS ;)[/QUOTE]

V tomto pripade asi ano ale bootovatelna flashka se hodi pro starsi desky :)
SamecP (1751)|27.11.2008 20:20
[QUOTE=husky14;188096]Zbytečně složitý, GB má přímo v BIOSu Q-flash, přes ten je to (s flashkou) daleko jednodušší a stačí na ní mít jen ten novej BIOS ;)[/QUOTE]
Popřípadě přímo přes Win utilitou @BIOS.To mi přijde nejlehčí..
EDIT:Blbost,omlouvam se.On se nemůže dostat do Win:mistake