reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Více skupin sití v jednom PC

boban1 (1)|26.11.2008 17:01
Poraďte někdo s tímto problémem. Mám notebook který převažím na tři různá místa. Chtěl bych se na každém tomto místě připojit do sitě s ostatními PC. Názvy jednotlivých skupin se liší. Zatím se mi nepodařilo vykoumat jak mít v síťovém připojení vytvořeno těchto více skupin a elegantně se mezi nimi přepínat. Pokaždé nastavuji síť pro tu konkrétní ke které jsem v tu chvíli připojen (nastavit síť pro domácnost...). Používám Win XP professional. Díky za radu.
EditorPO (2819)|26.11.2008 19:23
[quote=boban1;187466]Poraďte někdo s tímto problémem. Mám notebook který převažím na tři různá místa. Chtěl bych se na každém tomto místě připojit do sitě s ostatními PC.[/quote]Ake parametre sietoveho nastavenia potrebujes menit? (IP adresa, maska, brana, DNS ..... nazov pracovnej skupiny)
pavel_p (993)|26.11.2008 20:42
  • Název pracovní skupiny nepotřebuješ měnit, v okolních počítačích dřív nebo později uvidíš všechny skupiny a počítače (pokud přece jen ne, tak je posledním řešením \\\)
  • Pokud se přihlašuješ do domény, tak je to v ctrl+alt+del dialogu pro přihlášení do windows/domény a doma použiješ název počítače.
  • Konfiguraci sítě nastav přes DHCP, v práci to snad funguje (pokud vůbec máte povoleno svůj notebook připojit jen tak do firemní sítě), doma si nastav DHCP u routeru/DSL modemu/AP nebo přes co se připojuješ.
Podrobně radit nebudu, protože dotaz není moc specifický a psát všechny možnosti není v mých silách.
astec (1823)|26.11.2008 21:09
dá se použít dávkový spobor s příkatem netsh,

ale člověk je tvor líný. Zkus třeba

http://zelva5843.php5.cz/ - program switchboar
EditorPO (2819)|26.11.2008 21:26
Toto bude asi lepsie, NetSetMan, je aj v cestine, 6 profilov, komfortne nastavenie.
astec (1823)|26.11.2008 21:29
[QUOTE=EditorPO;187607]Toto bude asi lepsie, NetSetMan, je aj v cestine, 6 profilov, komfortne nastavenie.[/QUOTE]

Ten jsem používal, velice dobrej a s hodně možnostma,ale dost často mně nepřehodil nastavení. Ale to bylo u mně, nevm jak jinde
EditorPO (2819)|26.11.2008 21:42
[quote=astec;187612]Ten jsem používal, velice dobrej a s hodně možnostma,ale dost často mně nepřehodil nastavení. Ale to bylo u mně, nevm jak jinde[/quote]Davam ho na notasy zakaznikom, zatial nikto nehlasil problem :-)