Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Více skupin sití v jednom PC

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Poraďte někdo s tímto problémem. Mám notebook který převažím na tři různá místa. Chtěl bych se na každém tomto místě připojit do sitě s ostatními PC. Názvy jednotlivých skupin se liší. Zatím se mi nepodařilo vykoumat jak mít v síťovém připojení vytvořeno těchto více skupin a elegantně se mezi nimi přepínat. Pokaždé nastavuji síť pro tu konkrétní ke které jsem v tu chvíli připojen (nastavit síť pro domácnost...). Používám Win XP professional. Díky za radu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od boban1 Zobrazit příspěvek
    Poraďte někdo s tímto problémem. Mám notebook který převažím na tři různá místa. Chtěl bych se na každém tomto místě připojit do sitě s ostatními PC.
    Ake parametre sietoveho nastavenia potrebujes menit? (IP adresa, maska, brana, DNS ..... nazov pracovnej skupiny)

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

• Název pracovní skupiny nepotřebuješ měnit, v okolních počítačích dřív nebo později uvidíš všechny skupiny a počítače (pokud přece jen ne, tak je posledním řešením \\<ip_adresa>\)
    • Pokud se přihlašuješ do domény, tak je to v ctrl+alt+del dialogu pro přihlášení do windows/domény a doma použiješ název počítače.
    • Konfiguraci sítě nastav přes DHCP, v práci to snad funguje (pokud vůbec máte povoleno svůj notebook připojit jen tak do firemní sítě), doma si nastav DHCP u routeru/DSL modemu/AP nebo přes co se připojuješ.

Podrobně radit nebudu, protože dotaz není moc specifický a psát všechny možnosti není v mých silách.

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

dá se použít dávkový spobor s příkatem netsh,

ale člověk je tvor líný. Zkus třeba

http://zelva5843.php5.cz/ - program switchboar

Registrace
    May 2006

Toto bude asi lepsie, NetSetMan, je aj v cestine, 6 profilov, komfortne nastavenie.

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od EditorPO Zobrazit příspěvek
    Toto bude asi lepsie, NetSetMan, je aj v cestine, 6 profilov, komfortne nastavenie.
    Ten jsem používal, velice dobrej a s hodně možnostma,ale dost často mně nepřehodil nastavení. Ale to bylo u mně, nevm jak jinde

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od astec Zobrazit příspěvek
    Ten jsem používal, velice dobrej a s hodně možnostma,ale dost často mně nepřehodil nastavení. Ale to bylo u mně, nevm jak jinde
    Davam ho na notasy zakaznikom, zatial nikto nehlasil problem :-)

Podobná témata

1. Sociální sítě: Program pro sdílení do více FB skupin najednou
    Od Michellin v sekci Internet
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 01-12-2014, 12:24
  2. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 27-01-2013, 17:25
  3. Windows Server 2003: zasady skupin
    Od Maximus12 v sekci OS Windows
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 19-10-2010, 08:14