reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dva kurzory mysi na jednom PC

rusoa (3)|26.11.2008 21:29
[FONT="Century Gothic"]Zdravim,

Chtel bych se zeptat, jestli nekdo nenarazil na nejaky software, ktery podporuje dva kurzory, kdyz jsou zapojene dve mysi v jednom PC. Je to z duvodu, aby na dvou monitorech mohli pracovat nezavisle dva lide.

Dekuji za odpoved[/FONT]
Intri (3490)|26.11.2008 21:33
Nemyslím, že je to vůbec reálné, alespoň ne pro práci ve Windows obecně. Možná by se dal napsat program schopný nechat se ovládat dvěma kurzory, ale v případě celého operačního systému by to vyžadovalo si nový kurzor přidat. A i když se to možná nezdá, je kurzor celkem složitá komponenta.
astec (1823)|26.11.2008 21:45
Virtual PC
pavel_p (993)|26.11.2008 23:07
VirtualPC nevím, možná virtualbox a dle USB VID:PID do jednoho virtualboxu přímo namapovat jednu myš (přes USB filter, tím se zneviditelní pro windows hostitelského OS). Stejně by to pak šlo i s klávesnicí. Ale je to čistě teorie a nevím jestli se dá nastavit krom VID:PID i port jinak to vyžaduje jiný typ myši i klávesnice.
astec (1823)|26.11.2008 23:12
Np jeden jede na jednom monitoru v "základním" systému, druhý na druhém monitoru spustí Virtuální PC a jede na něm.
Intri (3490)|26.11.2008 23:13
No jo, jenže aktivace kurzoru ve virtuální mašině deaktivuje kurzor na hostiteli.
kevin00 (10238)|27.11.2008 00:17
Vím jen o myši, která má jeden kurzor hlavní a druhý pomocný - DCT-DPM1. Pak myslím, že na to existuje EasyClone PC Duplicator - přídavná karta.
Jinak to funguje tak, že stiskneš klávesu. Systém tuto zprávu zachytí a zpráva putuje frontou mezi jednotlivými procesy, které jsou přihlášeny k odběru dané zprávy (např. aplikace na popředí, speciální aplikace registrované do procedury API funkcí SET_WINDOWS_HOOK nebo SET_WINDOWS_HOOK_EX - třeba keyloggery). Kakždý proces si zprávu zpracuje a předá dál. To je ten důvod proč to nejde. Nikde se nic neříká o o tom na kterém monitoru běží přihlášená aplikace (proces) - jinak řečeno se 2 myši přetahují o 1 kurzor
Kodl1 (30)|27.11.2008 06:35
Na jednom monitoru hraju hru na celou obrazovku a potřebuji, aby mi na druhé fungoval kurzor. Je to nějak technicky možné? Hru nechci spouštět v okně.
johny__g (6387)|27.11.2008 08:32
Určitě. Pořiď si druhý počítač. Četl jsi předešlé příspěvky?
Kodl1 (30)|27.11.2008 09:06
Četl, ale jde mi o možnost mít na druhém monitoru otevřený prohlížeč a moci v něm hledat. Na pořízení druhého PS je to moc nedůležité.
johny__g (6387)|27.11.2008 10:08
Myslíš to tak že na jednom monitoru bude spuštěná hra a na druhém současně aby šlo pracovat s druhou myší atd? Tohle právě moc nejde.
Nebo jen že si hraješ hru, na chvíli ji stopneš a kursor přesuneš na druhý monitor kde máš otevřený prohlížeč?
pas!k (3765)|27.11.2008 10:42
Jaky dovod mas k tomu nehrat hru v okne? Hra to nepodporuje ?
Dwarlin (93)|27.11.2008 10:54
Ked mas pripojene dva monitory na jednom pocitaci, neries nic take ako dve mysi, jednoducho si nastav zobrazovanie druheho monitoru tak, aby si tam mal spustene len aplikacie vo fullwindow, myska sa ti bude presuvat z okna do okna jednoduchym posunutim... Takto som to asobne videl u jedneho znameho, mal win vista ultimate32 a ked mi uakzoval ako to nastavil, jednoducho tuto moznost mal priamo v nastaveniach druheho monitoru...

Neveim ci Ti to pomoze, ale viem ze takto to urcite funguje...
kevin00 (10238)|27.11.2008 11:46
Docela dost dobře si neumím představit, že by jsi hrál hru a ještě zároveň pracoval nebo někdo u Tebe :runaway
Podle toho, co by jsi chtěl spouštět na druhém pc, by jsis mohl klidně sehnat buď postarší notebook nebo postarší pc. Tohle fakt asi nevyřešíš .... není to technicky možné
JonnyC (124)|27.11.2008 12:26
[QUOTE=kevin00;187752] Nikde se nic neříká o o tom na kterém monitoru běží přihlášená aplikace (proces) - jinak řečeno se 2 myši přetahují o 1 kurzor[/QUOTE]

No to by šlo odlišit například tím, že by na dvou monitorech byli přihlášení různí uživatelé.

Původní post nespecifikuje operační systém. Ve windows to asi problém bude (už jen proto že víc uživatelů současně podporují jen serverové verze). V Linuxu by to mělo jít například pomocí tohoto http://www2.userful.com/products/downloads/free-2-user
EDIT: případně jiné návody
http://cambuca.ldhs.cetuc.puc-rio.br/multiuser/
http://www.linuxplanet.com/linuxplanet/tutorials/3100/1/
stačí trochu zagooglit...

EDIT2: na windows to taky pujde ale nebude to zadarmo :-)
http://www.thinsoftinc.com/product_pc_sharing_betwin.aspx
Kodl1 (30)|27.11.2008 17:09
Pro tuhle hru(můj pocit) je lepší nehrát v okně. Hraju online a na druhém monitoru bych chtěl sledovat průběžné výsledky. Myš chci jenom jednu, psal jsem to hned na začátku, jde jen o to, aby mi na druhém monitoru fungoval kurzor.
kevin00 (10238)|27.11.2008 23:57
Zapoj oba dva monitory na výstupy grafické karty. Pak zapni počítač a na ploše dej Vlastnosti a karta Nastavení. Povol druhý monitor a mělo by se zobrazit pozadí plochy. Pokud chceš něco mít na druhém monitoru, tak to tak můžeš přetáhnout myší nebo to přes nView (myslím, že se to tak jmenuje) můžeš odeslat na drhý monitor. Druhému monitoru můžeš přiřadit libovolné rozlišení, pozadí, apod
Kodl1 (30)|28.11.2008 07:13
Tohle všechno je mi jasné. "Na jednom monitoru hraju hru na celou obrazovku a potřebuji, aby mi na druhé fungoval kurzor. Je to nějak technicky možné? Hru nechci spouštět v okně."
Intri (3490)|28.11.2008 08:33
Standardně ne, aniž bys musel vystoupit ze hry ( ALT+TABem ).
JonnyC (124)|28.11.2008 08:46
Jak u ktere hry, u některých se mi stavalo (při ploše přes 2 monitory) že když kurzor přešel přes hranu, byl vidět na druhém monitoru - hra si ho nezamkla. Což zejména u 3Déček způsobovalo víceméně nehratelnost se 2ma monitory.
Takže táké závisí na dané hře.