reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Navrhy na zprehledneni casti fora zabyvajici se softwarem.

pas!k (3765)|27.11.2008 12:07
Na pozadani kapa zakladam toto vlakno .. melo by slouzit k prodiskutovani jak zprehlednit casti fora jako OS windows atd.. myslim ze by si to zaslouzilo dalsi cleneni minimalne podle operacnich systemu tzn Vista, xp, serverove systemy atd .. Zrovna v tuto chvili nemam moc casu to rozepisovat ale pak to sem napisu lip i s nejakym navrhem ;)
-HoNY- (557)|18.12.2008 15:58
Také se přidávám. Ideálně by tam mělo být něco jako „Všeobecná softwarová sekce/software denní potřeby

Myslím, že lidi se rádi podělí o zkušenosti s tím, co denně používají a není to jen o Windows nebo Office.

Do této skupiny budou určitě patřit: ACDSee; Ad-aware; Alcohol 120%; Acrobat Reader; Nero Burning Rom; TotalCommander; PowerDVD; WinAMP
WinRAR…

Například: „Populární programy: (ne)oficiální lokalizace do češtiny“ https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/26462-popularni-programy-ne-oficialni-lokalizace-do-cestiny
EditorPO (2819)|18.12.2008 17:56
Plne suhlasim. Struktura by mohla byt zaroven univerzalnejsia, aby sa dali doplnit sekcie podla potreby. OS najprv delit na Windows, Linux .... az potom na XP a Vista. Potom klasicke triedenie - kancelarske baliky, graficke programy, systemove utility, .....

Podobny navrh by som dal aj na downloady, nie su dobre strukturovane a niekdy je program tam, kde by som ho normalne nehladal.

Vlastne by ta struktura mohla byt identicka, ved to moze mat priamy suvis.
Karel Polívka (1485)|26.12.2008 04:02
[QUOTE=pas!k;187864]Zrovna v tuto chvili nemam moc casu to rozepisovat ale pak to sem napisu lip i s nejakym navrhem ;)[/QUOTE]
Nuže?
[QUOTE=EditorPO;196076]Podobny navrh by som dal aj na downloady, nie su dobre strukturovane a niekdy je program tam, kde by som ho normalne nehladal.[/QUOTE]
Jak by tedy struktura sekce Download měla být, aby byla lepší?
EditorPO (2819)|26.12.2008 18:58
Pripravim nejaky navrh.
pas!k (3765)|28.12.2008 12:18
Takze navrh verze 1.0

Kazdy dobry napad jak to zmenit uvitam.. Nektere sekce jeste nejsou dodelane u pc her cekam na Coola aby jsme to doladili ..
sw_uprava.jpg
mech13 (5526)|28.12.2008 12:53
OS windows - serverovy systemy bych dal do jednoho, zas tak moc se tu imho neresi, jedna sekce postaci. 2000 a 98 imho taky nejsou nejcastejsi, dal bych jednu sekci se starsimi OS a hotovo... a do budoucna se urcite bude hodit win 7 - uz ted se muzou resit bety atd...

takze bych dal:
Windows server
Windows 7
Windows Vista
Windows XP
Starsi verze
cool.user (2822)|28.12.2008 13:00
Servrove os souhlas, win7 taky souhlas, ovsem win2k bych hodil z generacnich duvodu spis do kategorie xp, tedy udelat kategorii winxp&2k.

K webovym prohlizecum, tam bych podkategorie nedelal vubec.
pas!k (3765)|28.12.2008 13:00
Jj dobra pripominka od obou

edit webove prohlizece no nechal bych minimalne ie a firefox
Karel Polívka (1485)|28.12.2008 17:02
Právě jsem vytvořil 3 nové sekce viz výše.

Co se podsekcí týče, nebylo by lepší v některých případech využít prefixy (jedná se o novou funkci nové verze fóra)?

O co se jedná - pro každou sekci je možné definovat sadu prefixů. Pokud se při vytvoření nového tématu nějaký prefix z roletového menu zvolí, bude se posléze před zobrazovat nadpisem tématu.

Je možné nastavit, aby bylo zvolení prefixu nutné - tím pak dojde k optickému členění témat bez nutnosti vytváření podsekcí. Podsekce mají totiž tu nevýhodu, že když někdo vejde do konkrétní podsekce, nevidí už témata z těch ostatních, přičemž podsekce se mohou tématicky prolínat (typický příklad jsou benchmarky a diagnostika) - pak dojde k tomu, že si relevantního tématu v jiné podsekci nevšimne. Řešení s prefixy toto řeší, neboť jsou všechna témata vidět v jedné sekci a přesto je přehledně vidět, do jaké tematické skupiny patří díky prefixu (jinými slovy přednadpisu, který může být i tučně nebo nějak barevně). Ideální řešení v sekci, kde je vhodné mít nějaké další členění obsahu, ale témat není celkově tolik (nebo se mohou oblasti různě prolínat), aby se vyplatilo dělat podsekce, které by mohly být spíše kontraproduktivní (viz výše).

Pro ilustraci jsem nastavil 2 testovací prefixy do sekce Volná témata (kde to zrovna mimochodem zcela postrádá význam, jelikož je sekce o všem možném :-)) - zkuste si tam vytvořit nové téma, jedná se o roletové menu nalevo od pole pro nadpis.

Hm?
Karel Polívka (1485)|28.12.2008 17:13
Ještě prosím o popisky k novým sekcím (text pod názvem na homepage fóra), zatím žádné nejsou.
-HoNY- (557)|28.12.2008 18:31
[quote=cool.user;199679]Servrove os souhlas, win7 taky souhlas, ovsem win2k bych hodil z generacnich duvodu spis do kategorie xp, tedy udelat kategorii winxp&2k.

K webovym prohlizecum, tam bych podkategorie nedelal vubec.[/quote]
Já bych Windows rozdělil takto (kvůli "vzájemné" kompatibilitě ovladačů a zaměření uživatelů):

  • Windows Server (NT, 2000, 2003 a 2008 + Windows XP x64)
  • Windows Vista (všechny verze Basic, Home, Business, Enterprise Ultimate + Vista x64)
  • Windows 2000 a XP
  • Windows 9x (95, 98, ME)

Antivirové programy a bezpečnost:

  • Kompletní ochrnana (Kaspersky Internet Security, ESET...)
  • Samostatné antiviry vč. free verzí (AVG, Avast, Avira...)
  • Firewall (HW i SW)
  • Čističe (Ad-aware, Spyboot S&D, CCleaner...)


Internet:

  • Webové prohlížeče (jedna sekce, jednotlivé typy browserů dát jako samostatné FAQy nebo důležitá témata)
  • IM klienti a e-mail
Se zbytkem souhlasím.
pas!k (3765)|28.12.2008 21:09
Honyho cleneni se mi libi nejvic..

Update verze 1.1
sw_uprava2.jpg
EditorPO (2819)|28.12.2008 22:17
Hmmmm
1. preco rozdelovat XP do serverov a zaroven aj ako samostatne, ked Visty su spolu 32 aj 64bit, potom to straca system. Moze sa stat, ze sa budu zaroven riesit oba (32 aj 64), kam potom s dotazom?

2. z firewallov by som hardvarove FW vylucil, na to je ina cast fora

3. Diagnostika HW:[INDENT]
  • Benchmarky
  • Komplexná diagnostika
  • Grafické karty
  • Procesory
  • HDD, CD/DVD
  • Pamäte
[/INDENT]4. Internet:[INDENT]
  • FTP
  • WWW
  • E-mail
  • Webové prehliadače
  • P2P
[/INDENT]5. Software dennej potreby - možno premenovať na Doplnkové programy[INDENT]
  • Kodeky
  • Textové editory
  • Komprimačné programy
  • Súborové programy
  • Audio programy
  • Video programy
  • Grafické programy
  • Ekonomické programy
  • Výukové programy
[/INDENT]6. Hry[INDENT]
  • Adventúry
  • Akčné
  • Arkády
  • RPG a Dungeony
  • Simulátory
  • Stratégie
[/INDENT]7. Drivery a BIOS[INDENT]
  • Základné dosky
  • Grafické karty
  • Sieťové karty
  • Procesory
  • Rozširujúce karty
[/INDENT]To je asi vsetko, co mi momentalne napada. Vlastne este jedna vec, spominal som to uz niekde na fore. Sekcia fora o software by mala korespondovat s downloadom. Proste rovnaka struktura, obojstranne ovplyvnitelna.

Do kazdej skupiny by som este pridal
[INDENT]
  • Iné
[/INDENT] ak by sa v tej skupine vyskytovalo vela threadov s rovnakym tematickym obsahom, moze sa vytvorit nova skupina/podskupina a dane thready tam presunut.
-HoNY- (557)|29.12.2008 14:41
[quote=EditorPO;199883]Hmmmm
1. preco rozdelovat XP do serverov a zaroven aj ako samostatne, ked Visty su spolu 32 aj 64bit, potom to straca system. Moze sa stat, ze sa budu zaroven riesit oba (32 aj 64), kam potom s dotazom?[/quote]
Windows XP x64 běží na jádru 2003 Server a problémy nebudou typu: "Jak zapnu panel snadné spuštění?", ale "Nefunguje mi tento WHQL ovladač, tady je log s chybou". Řešení takového problému má samozřejmně blíže k serverovým Windows a jinak zaměřené skupině uživatelů.
r34ktor (7477)|29.12.2008 18:21
[QUOTE=-HoNY-;199774]Já bych Windows rozdělil takto (kvůli "vzájemné" kompatibilitě ovladačů a zaměření uživatelů):

  • Windows Server (NT, 2000, 2003 a 2008 + Windows XP x64)
  • Windows Vista (všechny verze Basic, Home, Business, Enterprise Ultimate + Vista x64)
  • Windows 2000 a XP
  • Windows 9x (95, 98, ME)

Antivirové programy a bezpečnost:

  • Kompletní ochrana (Kaspersky Internet Security, ESET...)
  • Samostatné antiviry vč. free verzí (AVG, Avast, Avira...)
  • Firewall (HW i SW)
  • Čističe (Ad-aware, Spyboot S&D, CCleaner...)


Internet:

  • Webové prohlížeče (jedna sekce, jednotlivé typy browserů dát jako samostatné FAQy nebo důležitá témata)
  • IM klienti a e-mail
Se zbytkem souhlasím.[/QUOTE]
Tohle podrobné dělení se mi nelíbí. Nováčci to budou stejně ignorovat, což přidělá práci moderátorům, kteří budou muset témata zbytečně přesouvat do příslušných sekcí.

Řešil bych to pomocí prefixů. Např. u OS Windows by byly na výběr všechny hlavní vydané verze. Pokud někdo prefix při zakládání tématu nezadá, tak to až tak nevadí, protože to pořád bude ve správné sekci. Podobně bych řešil i rozlišení linuxových distribucí, webových prohlížečů, bezpečnostních řešení atd.
Karel Polívka (1485)|29.12.2008 18:30
Přesně. Ještě dodám, že v sekci je možné nastavit nutné zvolení jednoho z prefixů.

Prosím tedy o nějaký souhrn toho, jak to mám udělat (s takovým množstvím nových podsekcí jen v sekci Software ale nesouhlasím, viz zde můj předchozí příspěvek) - teď na to mám čas, po svátkách nevím, kdy se k tomu dostanu.
pas!k (3765)|29.12.2008 22:36
Kde presne je toto nastaveni?
Karel Polívka (1485)|29.12.2008 22:48
V administračním rozhraní :-). Pokud to tak má u nějaké sekce být, musím to nastavit.
pas!k (3765)|1.1.2009 20:08
Po zhlednuti jak funguji prefixy se priklanim k nazorum ze zakladani podsekci je nejspise zbytecnost .. moje predstava je nyni takova ze by prefixy ani nemusely byt povinne. Nize mrknete na navrh jak by to mohlo vypadat s tim ze zakladatel threadu by v pripade ze se nektery z prefixu hodi ho nastavil nebo proste nechal bez prefixu (Tady by asi bylo dobre aby v pripade ze zakladatel zapomene zadat prefix mel mod pravo dodatecne prefix pridelit) U nekterych sekci jsem prefixy vynechal uplne protoze by to asi bylo uz hodne neprehledne .. navic prefixy muzou pribejvat casem dle potreby .. Jakykoliv navrh jak co zlepsit uvitam ..

Pocitacove hry jeste doresime ..


[SIZE="4"]• SOFTWARE update verze 1.2
[/SIZE]
• OS Linux
(Popisek - "Vše o operačních systémech Linux")
(prefixy - Ubuntu, Fedora, Mandriva Linux, Open Su Se, Gentoo, Debian)

• OS Windows
(Popisek - "Vše o operačních systémech Windows")
(Prefixy - Windows Server 2008, Windows Server 2003, Windows Server 2000, Windows 7, Windows Vista, Windows Xp, Windows 2000, Windows 9x)

• Kancelářské Balíky
(Popisek - "Vše o MS Office a Open office a ostatních kancelářských programech")
(Prefixy - MS Office, Open Office)

• Antivirové programy a bezpečnost
(Popisek - "Tato sekce se zabývá komplexní antivirovou ochranou, prevencí a odstraňováním škodlivého software a firewally.")
(Prefixy - Antiviry, Firewally, Čističe )

• Software denní potřeby
(Popisek - "Sekce zabývající se softwarem pro denní použití. Potřebujete poradit program pro přehrávání videa, prohlížení a úpravy fotek, vypalování cd a dvd nebo správce souborů?")
(Prefixy - žádné)

• Ovladače (drivery) & BIOSy
(Popisek - Sekce zaměřená na ovladače např.: pro grafickou kartu nebo základní desku. Někdy problém vyřeší aktualizace firmwaru (BIOSu) a nemusí to být jenom deska, ale třeba vypalovačka)
(Prefixy - BIOSy, ovladače (drivery)

• Benchmark & Diagnostika
(Popisek - Potřebujete poradit, čím a jak otestovat stabilitu a výkon systému?)
(Prefxy - žádné)

• Počítačové hry

• Programování
(Programujete nebo chcete začít? Rady, tipy a dotazy týkající se programování.)
(Prefixy - žádné)

• Internet
(Popisek - Sekce zabývající se webovými prohlížeči, Im klienty a emailovými klienty.)
(Prefixy - Webové prohlížeče, IM klienti, E-mail klienti.)
-HoNY- (557)|1.1.2009 21:08
Dovolím si pár kosmetických úprav, ne všem něco řeknou naše "odborné názvy":

• Software denní potřeby
(Popisek - "Sekce zabývající se softwarem pro denní použití. Potřebujete poradit program pro přehrávání videa, prohlížení a úpravy fotek, vypalování cd a dvd nebo správce souborů?")
(Prefixy - žádné)

• Ovladače (drivery) & BIOSy
(Popisek - Sekce zaměřená na ovladače např.: pro grafickou kartu nebo základní desku. Někdy problém vyřeší aktualizace firmwaru (BIOSu) a nemusí to být jenom deska, ale třeba vypalovačka)
(Prefixy - BIOSy, ovladače (drivery)
pas!k (3765)|1.1.2009 22:05
Opraveno
Karel Polívka (1485)|3.1.2009 03:28
Hotovo (s mírnými úpravami, jednotlivé sekce jsem seřadil podle abecedy stejně jako prefixy Linuxu).

U pár témat ve 2 sekcích jsem prefixy nastavil, moderátory prosím o nastavení u dalších témat (Nástroje -> Upravit témat).

Ještě v této věci následující:
1. Jak počeštit "prefix"? Pochybuji, že nováček klikne při vytváření tématu na políčko s označením "prefix" (když je to nastavené jako nepovinné).
2. V rámci sekce je možné jednotlivé prefixy od sebe barevně odlišit. Teď jsem nastavil všechny stejně (černou barvou a tučně), ale když bude v sekci 80% témat s prefixy, na první pohled to moc přehledné nebude.
3. U sekce "Antivirovy a bezpečnost" se mi nezdá prefix "Čističe". Prefixy se zobrazují i v přehledu témat mimo sekci například při vyhledávání a v rozšířené statistice - nemusí tak být hned každému jasné, o co se jedná. Nenapadá mě ale výstižný ekvivalent, který by nebyl příliš dlouhý.
Karel Polívka (1485)|11.1.2009 12:29
[QUOTE=Karel Polívka;201703]Hotovo (s mírnými úpravami, jednotlivé sekce jsem seřadil podle abecedy stejně jako prefixy Linuxu).

U pár témat ve 2 sekcích jsem prefixy nastavil, moderátory prosím o nastavení u dalších témat (Nástroje -> Upravit témat).

Ještě v této věci následující:
1. Jak počeštit "prefix"? Pochybuji, že nováček klikne při vytváření tématu na políčko s označením "prefix" (když je to nastavené jako nepovinné).
2. V rámci sekce je možné jednotlivé prefixy od sebe barevně odlišit. Teď jsem nastavil všechny stejně (černou barvou a tučně), ale když bude v sekci 80% témat s prefixy, na první pohled to moc přehledné nebude.
3. U sekce "Antivirovy a bezpečnost" se mi nezdá prefix "Čističe". Prefixy se zobrazují i v přehledu témat mimo sekci například při vyhledávání a v rozšířené statistice - nemusí tak být hned každému jasné, o co se jedná. Nenapadá mě ale výstižný ekvivalent, který by nebyl příliš dlouhý.[/QUOTE]
? Ať už to máme dotažené do konce.
Encore1106 (424)|11.1.2009 13:02
[QUOTE=Karel Polívka;201703]
Ještě v této věci následující:
1. Jak počeštit "prefix"? Pochybuji, že nováček klikne při vytváření tématu na políčko s označením "prefix" (když je to nastavené jako nepovinné).
2. V rámci sekce je možné jednotlivé prefixy od sebe barevně odlišit. Teď jsem nastavil všechny stejně (černou barvou a tučně), ale když bude v sekci 80% témat s prefixy, na první pohled to moc přehledné nebude.
3. U sekce "Antivirovy a bezpečnost" se mi nezdá prefix "Čističe". Prefixy se zobrazují i v přehledu témat mimo sekci například při vyhledávání a v rozšířené statistice - nemusí tak být hned každému jasné, o co se jedná. Nenapadá mě ale výstižný ekvivalent, který by nebyl příliš dlouhý.[/QUOTE]
Ad1: Jakým způsobem je řešeno to "no prefix", je to globální pro celé fórum, nebo je to defaultní položka daného seznamu s prázdnou funkcí? Jestli je to jako položka toho jednoho seznamu, nebylo by lepší to přeložit do něčeho na způsob "Vyberte systém" nebo jen "Systém" pro OS Windows, OS Linux; "Vyberte kacl. balík" u Kancelářských balíků, ... Jestli to nelze nastavit pro jednotlivé sekce zvlášť, co tam napsat "Vyberte prefix tématu" s tim, že to prefix necháme bez překladu? Roztáhl bych i trošku ten seznam na úkor nadpisu, ať je prefix výraznější.

Edit: Přejmenovat to na předpona, nebo něco v tom smyslu by možná lidi vedlo k ignorování této funkce. Doplnění o "Vyberte" by mohlo některé (dokud nepřijdou na to, že to není povinné) vést ke kliknutí na seznam, kde se jim rozevře nabídka a pochopí o co jde.

Ad2: Nešla by k tomu hodit i malá ikonka? (Jako inspiraci třeba uvedu ikonky u POI..) Pokud by byly ikonky dostatečně rozdílné, bylo by to přehlednější... V případě, že ikonky ne-e, tak barevné odlišení by nebylo na škodu, ale volil bych nějaké decentnější barvy, nebo pouze odstíny jedné až dvou barev na sekci... Aby to nevypadalo jak omalovénky ( Se7en červený, Vista modrý, XP zelený, starší žlutě )... momentálně mě ale nenapadá, jaké barvy použít.

Ad3: Pro sekci "Antiviry a bezpečnost" je použití čističe celkem jasné, pro případ, že by to někdo četl mimo sekci, tak co to třeba doplnit "Čističe virů" nebo "Čističe od virů"... Jednoslovný ekvivalent (český) asi dohromady nedáme...
Karel Polívka (1485)|11.1.2009 14:05
[QUOTE=Encore1106;205285]Ad1: Jakým způsobem je řešeno to "no prefix", je to globální pro celé fórum, nebo je to defaultní položka daného seznamu s prázdnou funkcí? Jestli je to jako položka toho jednoho seznamu, nebylo by lepší to přeložit do něčeho na způsob "Vyberte systém" nebo jen "Systém" pro OS Windows, OS Linux; "Vyberte kacl. balík" u Kancelářských balíků, ... Jestli to nelze nastavit pro jednotlivé sekce zvlášť, co tam napsat "Vyberte prefix tématu" s tim, že to prefix necháme bez překladu? Roztáhl bych i trošku ten seznam na úkor nadpisu, ať je prefix výraznější.

Edit: Přejmenovat to na předpona, nebo něco v tom smyslu by možná lidi vedlo k ignorování této funkce. Doplnění o "Vyberte" by mohlo některé (dokud nepřijdou na to, že to není povinné) vést ke kliknutí na seznam, kde se jim rozevře nabídka a pochopí o co jde.[/QUOTE]
"any prefix" a "no prefix" jsou globální fráze, které nelze definovat pro jednotlivé sekce. Na "vyberte prefix" bych to nepřekládal, jelikož ne vždy je odpovídající prefix k dispozici - v některých sekcích spíše ne než ano. Mohlo by to pak působit zmatek a to, že by se přiřazovaly nerelevantní prefixy z toho důvodu, že si zakladatel myslel, že nějaký musí zvolit.

[QUOTE=Encore1106;205285]Ad2: Nešla by k tomu hodit i malá ikonka? (Jako inspiraci třeba uvedu ikonky u POI..) Pokud by byly ikonky dostatečně rozdílné, bylo by to přehlednější... V případě, že ikonky ne-e, tak barevné odlišení by nebylo na škodu, ale volil bych nějaké decentnější barvy, nebo pouze odstíny jedné až dvou barev na sekci... Aby to nevypadalo jak omalovénky ( Se7en červený, Vista modrý, XP zelený, starší žlutě )... momentálně mě ale nenapadá, jaké barvy použít.[/QUOTE]
Ikonku je možné do prefixu dát (ale bude se zobrazovat pouze v sekci u témat, nikoli v roletovém menu u výběru prefixu při zakládání tématu - což by nemělo ničemu vadit). Pokud je někdo vytvoří, doplním je. Musely by být ale miniaturní, jelikož by se zobrazovaly na stejném řádku jako prefix a v sekcích nalevo od nadpisu témat se už zobrazují 2 ikonky, které budou zákonitě větší (jsou přes 2 řádky) než ikonky v rámci prefixu (v jednom řádku).
cool.user (2822)|11.1.2009 14:15
[QUOTE=Karel Polívka;205319]Ikonku je možné do prefixu dát (ale bude se zobrazovat pouze v sekci u témat, nikoli v roletovém menu u výběru prefixu při zakládání tématu - což by nemělo ničemu vadit). Pokud je někdo vytvoří, doplním je.[/QUOTE]

rozmery? Tipnu si ze 24x24 ze?
Encore1106 (424)|11.1.2009 15:15
Myslel jsem něco na tenhle způsob:
Windows 9x
Windows 2000
Windows XP
Windows Vista
Windows 7

Přiznám se ale, že jsem ztroskotal u Windows Server 200x, tam nevim, jaký logo použít.
Ikonky dalších programů by neměl být problém dát dohromady, klidně se do toho pustím, ale nejdřív až ten další týden, tenhle toho mam nad hlavu se školou. Ještě musim vykoumat (vygooglit :D ), jak nastavit průhledné pozadí (kvůli dalším vzhledům fóra).
Karel Polívka (1485)|21.3.2009 11:47
Pokračujme v boji s prefixy. V sekci Software/Kancelářské balíky jsem nastavil prefixy modrou barvou, viz:
https://www.svethardware.cz/forum/forumdisplay.php/194-kancelarske-baliky

Vypadá to podle mě lépe, než když jsou černé stejně jako nadpis tématu (i na homepage fóra to je teď lépe odlišené). Udělal bych touto barvou všechny, hm?

Co se ikonek prefixů týče (viz předchozí příspěvek), nevypadalo by to hezky, jelikož hned nalevo jsou dva obrázky, které jsou větší než řádek, na kterém je prefix. Takže to nechme plavat, bylo by to neuspořádaně přeplácané.
cool.user (2822)|21.3.2009 11:56
Ve vsech 3 skinech to zatim vidim cerne.

edit: hard refresh je samozrejmosti.
Karel Polívka (1485)|21.3.2009 11:59
Cože?
cool.user (2822)|21.3.2009 12:08
"V sekci Software/Kancelářské balíky jsem nastavil prefixy modrou barvou, viz:"

Chapu spravne ze prefix by mel mit modrou barvu? Protoze ja je vidim stale cerne i pres hard refresh.

https://www.svethardware.cz/forum/imagehosting/4077349c4ca846f836.png
Karel Polívka (1485)|21.3.2009 12:17
[QUOTE=cool.user;231596]Chapu spravne ze prefix by mel mit modrou barvu? Protoze ja je vidim stale cerne i pres hard refresh.
[/QUOTE]
Já modře, co ostatní?
meeee (1110)|21.3.2009 12:26
V tmavým skinu modrá.
//default a grey taky
cool.user (2822)|21.3.2009 12:26
[QUOTE=Karel Polívka;231600]Já modře, co ostatní?[/QUOTE]

IE8 a Chrome modre, ovsem FF (3.0 a 3.5b) cerne zkouseno se zcela novym profilu, takze sance ze by prohlizec nacital style z cachky je temer nulova.
Karel Polívka (1485)|21.3.2009 12:30
[QUOTE=cool.user;231604]IE8 a Chrome modre, ovsem FF (3.0 a 3.5b) cerne zkouseno se zcela novym profilu, takze sance ze by prohlizec nacital style z cachky je temer nulova.[/QUOTE]
Ve FF to mám taky stále černě, IE7 a Opera modře. Uživatelé FF mají zkrátka prozatím smůlu :-).
EditorPO (2819)|21.3.2009 12:48
V klasickom FF to mam cierne. Ak ale prepnem FF cez IETab na jadro IE, tak to mam modre :-). (pre tych co nepoznaju IETab - je to rozsirenie FF, kvoli kompatibilite niektorych stranok, na prezeranie stranok pouzije jadro IE)
speedsnail (4876)|21.3.2009 12:51
Potvrzuji, FF černé IE modré.. dobrá haluz :)
r34ktor (7477)|22.3.2009 08:01
[QUOTE=Karel Polívka;231605]Ve FF to mám taky stále černě, IE7 a Opera modře. Uživatelé FF mají zkrátka prozatím smůlu :-).[/QUOTE]
To je názorná ukázka toho, jak jednotlivé prohlížeče dodržují standarty. Ve vašem kódu je totiž chyba. Správně má být místo
[CODE]Prefix[/CODE]
toto
[CODE]Prefix[/CODE]

Viz doporučení W3C (A color value may either be a hexadecimal number (prefixed by a hash mark) or one of the following sixteen color names.).

Pak se vše již zobrazuje správně (FF 3.0.7).



Testováno i na IE7, Opeře 9.64 a Safari 4.
Karel Polívka (1485)|22.3.2009 18:10
[QUOTE=r34ktor;231811]To je názorná ukázka toho, jak jednotlivé prohlížeče dodržují standarty. Ve vašem kódu je totiž chyba. Správně má být místo
[CODE]Prefix[/CODE]
toto
[CODE]Prefix[/CODE]

Viz doporučení W3C (A color value may either be a hexadecimal number (prefixed by a hash mark) or one of the following sixteen color names.).[/QUOTE]
Díky za upozornění, opraveno.
Deee-aN (3834)|22.3.2009 20:05
Potvrzuji - FF už modře...:)