reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

T240 problém?

Deee-aN (3834)|27.11.2008 21:26
Zdravím!
Stavím švárovi komp. Všechno dobrý, jen jsme se kvůli nedostatku času nedostali k instalaci Winů. Chtěl jsem aspoň vyzkoušet jeho samsunga T240 s mým kompem, abych eventuálně zkontroloval mrtvý pixely. Všechno jsem vypnul, zapojil a zapnul. Všechno v pořádku do náběhu Winů. Ve chvíli, kdy se měla objevit obrazovka s přihlášením uživatele blik a "no DVI signal". Počítač jel dál. Restarty, kontroly a výměny kabelů a zapojení, nic nezabralo. OK, řekl jsem. Zapojil jsem zpátky NECa, abych se podíval do návodu na CD. A hle, stejný scénář!!!! Takže F8, režim VGA, reinstalace ovladačů a voilá - problém vyřešen. Jen by mě zajímalo, co se stalo. Podle návodu (respektive toho, čemu říkají návod) bylo vše v pořádku. Klasický PnP. Abychom vůbec ten jeho komp zprovoznili.
Nemáte někdo tucha, v čem je pudl?
Intri (3490)|27.11.2008 21:31
Pravděpodobně v nastavení grafiky na NECa ( možná nějaká kombinace rozlišení a frekvence ), která se Samsungu nelíbila. Obraz byl možná mimo rozsah toho Samsungu.
Deee-aN (3834)|27.11.2008 21:39
Abych to ještě doplnil, ten Samsung po tom, co zmizel obraz, po zmáčknutí tlačítka Source hledal. Hledal HDMI, hledal Analog, ale DVI nehledal. Prostě ho ignoroval:stupid.
Jak říkáš, Intri, tam někde to asi bude, ale stejně je to zvláštní:runaway. Plug and Play :mistake....

EDIT: myslíš, že kdybych ho zakázal (toho NECa) ve Správci zařízení, že by ten samsung mohl naběhnout?
mstejska (2912)|27.11.2008 21:46
PRD: Tohle jsou ty svine samsungy. Stalo se nam to v praci na nekolika pc s 24" samsungem. Pred tim tam byly 19" s rozlisenim 1280x1024 pripojene pres dvi. Zapojime samsunga, zobrazuje stejne rozliseni, zkusime prepnout na 1920x1200, a nic, cerna obrazovka, a hleda signal, tak jak popisujes. tak zpatky 19", nastavit rozliseni zpatky. Pripojili jsme ho pre DSub a hle uz jsme mohli rozliseni zmenit a fungovalo. Ale pres DVI to proste nejelo.
Intri (3490)|27.11.2008 21:47
Jo, zvláštní to je, tohle se mi stávalo, když jsem měl připojený monitor s nějakým vyšším rozlišením a pak jsem připojil monitor s rozlišením nižším. Ten nižší monitor to samozřejmě nepobral, ale systém neregistroval chybu v nastavení, takže jediný způsob, jak to opravit, bylo připojit zpátky monitor z vyšším rozlišením a před odpojením rozlišení snížit, nebo nějakým způsobem resetovat nastavení grafiky ( tehdy jsem to dělal myslím přes integrovanou grafárnu ).

Ale pochybuju, že by ten NEC měl rozlišení vyšší než Full-HD, takže nevím, co by mohlo způsobit nepřipravenost kompu na toho Samsunga.
Deee-aN (3834)|27.11.2008 21:52
NEC má 1680x1050... a je pravda, že mi to neustále hlásilo, že "zařízení pracuje správně" (při rozlišení 640x480)
Ale snad by ten Samsung mohl naběhnout na panenským kompu... (vlastně panickým - "ten komp");)
mstejska (2912)|27.11.2008 21:54
[QUOTE=deeean;188172]NEC má 1680x1050... a je pravda, že mi to neustále hlásilo, že "zařízení pracuje správně" (při rozlišení 640x480)
Ale snad by ten Samsung mohl naběhnout na panenským kompu... (vlastně panickým - "ten komp");)[/QUOTE]

Zkus ten DSub.
Deee-aN (3834)|27.11.2008 21:57
[quote=mstejska;188177]Zkus ten DSub.[/quote]
OK, ale až zítra. Dneska už toho mám tak akorát...
Deee-aN (3834)|29.11.2008 20:55
Takže jsem se k tomu konečně dostal. D-SUB jsem vynechal a šel na to přes podezření o konfliktu nastavení GPU pro NECa, respektive jeho maximální nativní rozlišení. Prostě jsem ho odinstaloval. Připojil jsem T240 a spustil. Tentokrát evidentně signál do LCD šel i ve fázi přihlášení, ale podle chování myši bylo jasné, že plocha je ve velikém rozlišení (1680x1050 nebo 1920x1200) a monitor sám zobrazuje pouze cca 1280x960. To znamená, že přihlašovací tlačítko zřejmě bylo mimo zobrazenou oblast.
Restart, VGA režim, přihlášení, instalace ovladačů Samsungu. Restart, přihlašovací tlačítko stále nevidět. Restart, VGA režim, přihlášení, reinstal ovladačů GPU. Restart a vše běhá tak, jak má...:thumb UF!!!!!!!
Teď mě ještě čeká dát všechno zpátky:(.