reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pevné disky, optické mechaniky: dvd mechanika neprehrava cd-ka (media).

Neregistrovaný (0)|28.11.2008 07:50
Jméno tazatele: ricknew

Znění dotazu:
dvd mechanika neprehrava cd-ka (media).
jedna se o mechaniku " PIONEER DVD-RW DVR-K165 "
umistenou v notebooku Toshiba Satellite L20-183
vyzkouseno vselico! diky za kazdou radu.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Neregistrovaný (0)|28.11.2008 08:04
Pro doplneni: dvd-ka (media) cte normalne. pouze cd-ka neprecte. nezda se mi ze by DVD mechanika neumela precist cd-ka (media).
Zoidik (1405)|28.11.2008 08:36
DVD mechanika je čte standartně. Ze stránek várobce mechaniky si stáhny novy firmware a flashni, pokud nepomuže, tak reklamace.
ricknew (0)|28.11.2008 09:28
Diky moc. jdu hledat firmware a zkusim to flashnout.
Ozvu se pak at to dopadne tak nebo tak.
diky
johny__g (6387)|28.11.2008 09:41
Hned na začítek by bylo dobré napsat zda se jedná o nový notebook (novou mechaniku) nebo jestli přestala ta CD číst po delší době používání. Také formulace "zkoušeno všelico" je trošku nevhodná. Když chceš radu tak nebuď líný a trochu to popiš, než tu spousta lidí bude ztrácet svůj čas psaním rad a ty jen pokaždé odepíšeš "to jsem zkoušel...".
ricknew (0)|28.11.2008 10:22
Se velice omlouvám za můj přístup.
Takže notebook je od kamaráda, kterému přeinstalovávám veškerý software.Kamarád ho koupil již jako starší a právě již s touto chybou mechaniky.Tím pádem mám problém při instalacích některých programů, které mám na CD-čkách.Musím software kopírovat na DVD-RW nebo i na flash-ku a pak do jeho notebooku.
S tím zkoušením "všeličeho" jsem to přehnal--pouze jsem očistil jemně čočku.

Marně ale hledám firmware pro tuto mechaniku na internetu---nedaří se mi to najít.
PIONEER DVD-RW DVR-K165
Stránky jsem jakési od Pioneeru našel, ale ne pro tento typ. Snad by šlo použít nějaký jiný?Nevím.
Předem děkuji.

ricknew
Zoidik (1405)|28.11.2008 11:44
Firmware jsem taktéž nenašel... Jiny firmware bych osobně do mechaniky nikdy nedával, jelikož jak jsitě víš, tak ti definuje valstnosti mechaniky a stačí v něm jediná chybička a celá mechanika je v.... no viš kde. Bud ho zkus zanést k nějkému zástupci pionneru a nějak se s ním dohodnout na výměně, nebo pořidit jinou mechaniku. Je tu ještě jedna možnost... že se majitel smíří s tím, že CD prostě číst nebude a bude muset používat jenom DVD. Virtuální mechanika by byla taky do jisté míry řešením.
johny__g (6387)|28.11.2008 11:49
Nedíval jsi se na web výrobce notebooku? Třeba tam ten firmware má, třeba IBM to tak myslím má. Toshibu jsem nikdy neměl, tak nevím. Ten jiný firmware rozhodně NE, musí to být pro přesně stejný typ mechaniky.
ricknew (0)|28.11.2008 13:04
Všem moc děkuji za podněty.
Ještě pohledám firmware na Toshibě. Jinak, kamarád je s tím smířen a já veškerý software jsem mu už do notebooku natlačil.
Jsem s pozdravem ricknew