reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Porvrzení výběru 24'' monitoru

Zeus(CZ) (318)|29.11.2008 11:33
Dobrý den všem,

díky rodičům si mohu udělat k Vánocům radost a koupit nový monitor.

LIMIT: cca 7000,- Kč

Rozhodl jsem se pro 24'' (i když mě zaujaly i nové 23'' s vysokým rozlišením), jsem fanoušek FullHD filmů (mám teď 19'') a velkých obrazovek. A her - HD4850 taky ledacos utáhne, takže problém v tom nevidím.

Tady na fóru jak tak koukám nejčastěji doporučujete Samsung nebo LG. Oblíbený Samsung T240 je na mě už skutečně moc drahý, ale mám tu tedy jako alternativu buď LG 24" W2452T-PF, nebo svého favorita:

[SIZE="4"]Samsung 24" SM 2443BW[/SIZE]

Nemá HDMI, jinak je podle mě funkčně naprosto vynikající (mám mít HDMI? Budu přehrávat normálně skrz grafiku filmy uložené na HDD)).

Jinak já myslel, že bych ho koupil třeba až za 14 dní, ale prý ho mám vybrat a koupit už teď … Souhlas? A budu kupovat v Praze osobně buď http://www.softcom.cz (napíšu si o slevu) nebo http://www.czechcomputer.cz nebo http://www.netfox.cz (ale případné tipy pište samozřejmě klidně odkudkoli).

Moc děkuju a přeji hezký zbytek dne,
petzed (24)|30.11.2008 15:54
Nevim jestli je 24" shodna s 22", ale kamarad ma prave 22" a nasel jsem u nej 2 nedostatky (pouze rychle ozkouseni).
1. Podsvetleni - na vsech stranach pri cernem pozadi jde opravdu zretelne pozorovat svetelnou linku, pri filmech to muze rusit!
2. Dotykove senzory vymyslel debil (sry), kdyby byly aspon podsvetleny.
HDMI neopotrebujes.
Zeus(CZ) (318)|30.11.2008 17:37
Moc děkuju za odpověď!

k bodu 1: Děkuju za informaci, to mě vůbec nenapadlo - snad to nebude takový problém - jiné řešení než si na to zvyknout nevidím :)

k bodu 2: S tím taky nemám zkušenost - ale žil jsem v přesvědčení (asi jsem naivka), že si ten monitor jednou nastavím a bude to :D. Ono se tam u LCD nějak často chodí do nastavení a blbne s kontrastama a spol.? To mě moc netěší … Ale na druhou stranu mám docela malé prsty, takže snad to taky vydejchám.

A potvrzení 'nenutnosti' HDMI mě taky těší!

Děkuju a přeju hezký den!
petzed (24)|30.11.2008 18:10
Jeste jednou pripominam, ten neduh v podsvetleni byl pro 22, takze bylo by dobry najit nejaky info primo o 24. Ale ty tlacitka plati. pokud ti nebude vecer vadit oslneni od LCD, tak do nej lest nemusis. Tlacitka nemaji zadny vystupky, a kdyz je v mistnosti malo svetla v podstate nevis kam sahas. Je to jen maly neduh, nic zasadniho.
HDMI je DVI se zvukem, pokud nemas nejaky DVD prehravac ci neco podobneho tak to nevyuzijes.
Zeus(CZ) (318)|1.12.2008 20:26
Tak bohužel nikdo ze známých Samsung 24'' nemá … Zkusím ještě pátrat.

Jinak s tlačítky se teda smířím, to bude v pohodě, a HDMI - děkuju za potvrzení.
Zeus(CZ) (318)|5.12.2008 15:39
Tak 24'' jsem nenašel, ale kamarád má 22'' a prý to není tak hrozné, to podsvětlení okrajů (spíš mu vadí, že monitor svítí i při zobrazování černé barvy - za lepší technologii ale připlácet nepotřebuju).

Vidím na toho Samsunga (2443BW), našel jsem ho dokonce za cca 6 700,- Kč, tak uvidím, jestli mi v "mých" obchodech nabídnou nějakou slevu.

Děkuju za rady a tipy,
Zeus(CZ) (318)|19.12.2008 22:15
Nu, rád bych toto téma uzavřel.

Koupil jsem toho Samsunga (2443BW) za krásnou cenu 7001,- Kč, mám ho tu před sebou, a je to nádhera a zázrak! Ten prostor, ty barvy, ty HD filmy, ty hry! (HD4850 vše zvládá, příjemné překvapení ...), dotykové senzory jsou v pohodě (akorát ho musím furt zapínat a vypínat, jinak problikává kontrolka) - a nemá světelnou linku u okraje!

Dalo by se asi říct, že není rovnoměrně podsvícen (když svítí černě a koukám z dálky), ale zblízka je to naprosto dokonalé, nemohu si stěžovat!

A už jsem sdi na něj zvyknul, vše ostatní je malé! Nevím, co by na něj řekl profík, ale já doporučuju!

Díky za rady a mějte se, já jdu přidávat ikonky a záložky do Firefoxu a na plochu a všude, ať tu nemám tolik místa …