reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Osmahlé kontakty na grafické kartě

Builder (2)|29.11.2008 15:16
Zdravím,

při výměně referenčního chladiče na grafické kartě (MSI NX8800 Ultra OC 768MB) jsem si všiml, že mám mírně přičmoudlou část karty v místě, kde jsou zapojeny oba 6ti pinové konektory pro napájení karty ze zdroje. Taky se mi v tomhle místě drží podezdřele moc prachu, ačkoliv jinak svoji sestavu pravidelně čistím. Kartu jsem po zakoupení netaktoval, ono v té době ani nebylo třeba, ale je tohle normální ? Myslím v závislosti na věku karty, mám ji slabý rok. Nerad bych aby se odpálila, stála mě 18 litrů a ještě dnes podává naprosto nadstandartní výkony, navíc jsem na ní namontoval chlazení od Zalmanu:)) Zdroj mám 750W, ale teď nevím přesně co za výrobce, jsem v práci. Pak upřesním. Díky za každou odpověď.
kevin00 (10238)|29.11.2008 15:23
Mohl by to být jen ohřátý prach. Prohlédl bych konektory a okolní součástky jestli tam nejsou studené spoje. Mohl by jsi to vyfotit jak to vypadá ?
Pavel Boček (4169)|29.11.2008 22:54
Očistil bych to benzínem a pokud dáváš nějaké chlazení, nezapomeň dobře chladit i VRM, minimálně to zvýší OC :)

Tím místem ale jednoduše prochází velké výkony, tak časem se lak může zahřátím připálit...po letech je to běžné, mrkni třebas do nějakého starého CRT monitoru :D