Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.

Zobrazit výsledky hlasování: Jak často obměňujete HW svého Počítače?

Hlasujících
242. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Pravidelně několikrát ročně

9 3.72%
  • I vícekrát do roka, dle finančních možností

30 12.40%
  • Snažím se o každoroční upgrade

28 11.57%
  • Alespoň jednou za dva až tři roky

61 25.21%
  • HW měním jen pokud mi opravdu výkonově nedostačuje

93 38.43%
  • HW neměním, dokud PC zcela "neumře"

21 8.68%
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 53

Téma: Jak často obměňujete HW svého PC?

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Zajímalo by mě, jak často jste ochotni zainvestovat do svého počítače?

-Máte doma 5 let starý počítač a jste spokojeni nebo každých pár měsíců měníte celou sestavu?

-V případě, že počítač vylepšujete často, využíváte plně potenciál Vašeho Hardwaru?
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Podle financí

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Smeli
    Podle financí
    Já se snažím o upgrade jednou až dvakrát ročně, podle financí a podle příležitosti k prodeji mého současného HW. Ale že bych svůj PC naplno využíval, to se tak úplně říct nedá...
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 15-11-2006 v 09:44

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Posledni tri roky jsem vzdy na prelomu ledna a unora stavel novy PC a zaroven stary PC prodaval...Tentokrat ale cely novy komp hrozit nebude, bo mam jine financni zamery a povinnosti .

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Konnor
    Registrace
    Aug 2006

no vzhledmem k tomu že nejsem žádnej milionář, přežívám do poslední chvíle, ale když se naskytne příležitost dobré koupě v momentě, kdy mi to už výkonostně přestává dostačovat, tak...

wex wex je offline
    Občasný diskutér Avatar uživatele wex
    Registrace
    May 2006

Zatím je to tak, že koupím celý nový kompl, až mi ten současný nevyhovuje, popřípadě, když je potřeba další....

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

no ja to tak nejak nechavam dozit dokud se s tim da delat. asi 3 roky sem mel C466 s G400, pak dalsi 3 roky C1,7 s R9000 a ted ten notas (predtim se to casto menilo a nekupoval sem ja - P133, P200MMX...). ten prvni celeron sem vymenil, protoze na tom spatne jelo NWN (ale dohral sem ho na tom a na novym ho uz nehral) ale hlavne ze sem mel nejaky prachy a ten druhe jenom proto ze sem sel na vysku a tahat si kazdy tyden stolni komp... takovy divny (asi bych tam narval lepsi grafiku a jel bych s nim doted). do notasa sem ted narval disk a ramky tak doufam ze jeste dva, tri roky da

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od mech13
    no ja to tak nejak nechavam dozit dokud se s tim da delat. asi 3 roky sem mel C466 s G400, pak dalsi 3 roky C1,7 s R9000 a ted ten notas (predtim se to casto menilo a nekupoval sem ja - P133, P200MMX...). ten prvni celeron sem vymenil, protoze na tom spatne jelo NWN (ale dohral sem ho na tom a na novym ho uz nehral) ale hlavne ze sem mel nejaky prachy a ten druhe jenom proto ze sem sel na vysku a tahat si kazdy tyden stolni komp... takovy divny (asi bych tam narval lepsi grafiku a jel bych s nim doted). do notasa sem ted narval disk a ramky tak doufam ze jeste dva, tri roky da
    Myslím, že s tím noťasem, co máš v podpise bys měl chvíli vydržet Na běžnou práci mi přijde ideální, škoda jen té intelácké grafiky

Starousedlík SHW Avatar uživatele wizaard
    Registrace
    Jun 2006

Vzhledem k nedostatku financí hardware upgraduju pouze a výhradně, když už silně pokulhává za dobou (rozuměj pokud mám dnes Celeron 600MHz ). Samozřejmě to není tak strašné, jak jsem to nastínil, ale spíš než v horizontu měsíců jsou to roky.

Občasný diskutér Avatar uživatele Renus
    Registrace
    May 2006

Jelikož mě baví nakupovat hw a ta procedura před tím,jako porovnání s podobnýma výrobkama,testy,recenze atd,tak často,možná až moc často.Tak bych to nazval i koníčkem snad,a výkon využiju určitě,mám to rád velké a hezké)

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Já obměňuji HW svého PC vícekrát do roka, nebo teda aspoň se snažím .
    Nyní uvažuji, že si koupím před velkými prázdninami (červen 2007) grafickou kartu.
    Bude asi určitě od ATi a jestli se nová série GK od ATi bude jmenovat X2xxx a posloupnost bude X2300, X2600, X2800 - jako u X1xxx tak to bude asi nějaká X2600...

Starousedlík SHW Avatar uživatele first.indian
    Registrace
    Jul 2006

Upgraduju podle toho co se naskytne vyhodne Treba kdyz jsem pred par mesici uvidel Seagate 320GB 7200.10 za 2560,- s dani tak mi to nedalo a vzal jsem hned dva To same treba pameti a vlastne skoro vsechno Snazim se ridit heslem: "Nejsem tak bohaty abych si mohl dovolit kupovat levne veci." Jinak upgraduju celkem casto. Ale jak co. Pameti uz mam asi pul roku. Procesor jsem v zari koupil X2 3800+ a ted jsem ho prodal a koupil Opteron 165, Momentalne jsem prodal 6 mesicu stary zdroj SuperFlower 400W a mam objednany Raptoxx Extreme 700W (priprava na jaro na DX 10 grafiku) Skoda ze v pocitacich neplati tohle: "Staci si dobre vybrat a staci ti na cely zivot." Takze kdyz to shrnu tak menim v pocitaci vzdy tak co dva-tri mesice nejakou komponentu. Treba ted pokukuju po SATA DVD mechanikach ale at se divam jak se divam nikde zadna poradna A do Vanoc bych rad upgradoval monitor na nejaky co ma HDCP... Jenze to taky neni nejaky extra velky vyber

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

No, dříve jsem upgradoval docela často, ale teď provádím zásadní upgrade (CPU, VGA, MB, RAM) za cca 12-24měsíců. Starší stroj vždy přesouvám do role záložní mašiny, protože potřebuju neustále pracovat a chyby nechoděj po horách, ale po kompech. Jinak co se týče výběru, tak zpravidla volím, s ohledem na cenu, výběhový highend.

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od boboco
    Myslím, že s tím noťasem, co máš v podpise bys měl chvíli vydržet Na běžnou práci mi přijde ideální, škoda jen té intelácké grafiky
    kdyz sem ten notas pred rokem bral, tak me ta grafika dost mrzela, ale ted su rad za to, ze ju mam. jednak je v chipsetu, takze nezere baterku a navic graficke vykon vubec nepotrebuju. NFS5 a tech par starsich her to krasne utahne a hry co mam pres dosbox tahne procesor a ten stiha

Obyvatel SHW Avatar uživatele SmartMole
    Registrace
    May 2006

No já jsem zaškrtl "I vícekrát do roka, dle finančních možností", ale abych to uvedl na pravou míru, tak spíše častěji obměňuji, respektive dokupuji, komponenty trvalejšího charakteru, jako myš, podložku pod myš, ventilátory, televizní kartu, chladiče na komponety a tak vůbec se snažím, aby se mi u PC dobře pracovalo. Takže procesor, GK, MB a paměti pak měním najednou...tak jednou za tři roky. Prostě mi přijde důležitější, aby mi neshořeli oči, neměl pořád zánět žil a neupadla mi hlava z hučícího pc místo toho, abych se honil za rychlejšími a rychlejšími hrami. :-))) (no, ne že bych tak úplně nechtěl, ale člověk by musel mít hodně peněz na vyhazování, aby stíhal držet krok. Ostatně při mé frekvenci hraní (tak 1xtýdně) se to ani nevyplatí...
    Naposledy upraveno uživatelem SmartMole: 15-11-2006 v 17:31

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Ukaž svého vodníka
    Od ales-van-prag v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 16-06-2014, 13:58
  2. Jak často reinstalujete?
    Od tgfh v sekci Volná témata
    Reakcí: 60
    Poslední příspěvek: 21-06-2009, 13:08