reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pevné disky, optické mechaniky: Nezobrazí se externí Disk

Neregistrovaný (0)|30.11.2008 21:17
Jméno tazatele: Jakub Jedlička

Znění dotazu:
Dobrý den chtěl bych vás moc poprosit jak mám vyřešit problém s externím diskem Verbatim který má 500gB disk se normálně zobrazí dole na liště ale v Tento Počítač se nezobrazí je dokonce i v správě počítače ale nelze se do něj dostat prosím vás odepište mi na email jak tento problém řešit bohužel tam mám důležitá data:-( předem děkuji za odpověď Jakub jedlička [email]funnybiker@email.cz[/email]

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
http://www.recenze-testy.cz/static/viewer.php?url=https://www.svethardware.cz/recenze-test-500gb-35-externich-pevnych-disku-1-cast/24109&title=%C4%8Cl%C3%A1nek:+Test+500GB+3,5"+extern%C3%ADch+pevn%C3%BDch+disk%C5%AF:+1.+%C4%8D%C3%A1st
Neregistrovaný (0)|30.11.2008 21:19
Omlouvám se Jedná se o disk Verbatim který je v té recenzi kterou jsem dal do popisu HW.
Intri (3490)|30.11.2008 21:21
Není prostě jen zakázaný ve správci zařízení? Kdyby byl, neměl by se zobrazit nikde, ale možné je všechno.
Neregistrovaný (0)|1.12.2008 19:06
[QUOTE=Intri;189176]Není prostě jen zakázaný ve správci zařízení? Kdyby byl, neměl by se zobrazit nikde, ale možné je všechno.[/QUOTE]

Bohužel není dokonce jsem i zkoušel odinstalovat ovladač a znovu ho nainstalovat a nic na žádném mně dostupném počítači to nejde:-(
EditorPO (2819)|1.12.2008 19:08
Na inom PC funguje?

Pokial s ho pripajal do USB cez Front panel, tak ho skus prehodit do zadneho USB.
ICEBOSS (3435)|2.12.2008 17:32
a je naformatovany?? pravy klik na tento pocitac, spravovat a tam uz to najdes.
Salamander (6177)|2.12.2008 18:46
[QUOTE=ICEBOSS;190130]a je naformatovany?? pravy klik na tento pocitac, spravovat a tam uz to najdes.[/QUOTE]

No, s tim, ze na nem ma udajne dulezita data, asi bude naformatovany :notsure
Neregistrovaný (0)|2.12.2008 19:34
[QUOTE=Salamander;190189]No, s tim, ze na nem ma udajne dulezita data, asi bude naformatovany :notsure[/QUOTE]

Za prví nemůžu ho zformátovat když se mi neukáže v tento počítač>šlo by to možná ve správě počítače ale to zkoušet nehodlám vzhledem k tomu že z toho chci dostat ty data co tam mam :-( zkoušel jsem i zadní usb a na žádném počítači to nejde dělá to tutéž věc a to že ve správě počítače se disk zobrazí ale v tento počítač se neukáže:-(
odb (505)|2.12.2008 21:09
Odporúčal by som ho pripojiť na Linux a pozrieť si partície a dáta. Kde zlyhal windows, tam to Linux bez zaváhania zvládol. Odzálohoval by som dáta a potom môžeš smelo robiť pokusy s formátovaním, partíciami.
Veľakrát mi v takýchto prípadoch Linux pomohol. Skúsil by som aj nejaký program na obnovu partícii a dát. Posledný podobný prípad, ktorý sa mi dostal do ruky (už ho mali predo mnou "experti") skončil záchranou len asi 1/5 dát a problémom s odstránením problémovej partície. Teraz ma žiadny soft na obnovu dát nenapadne ale na internete je toho veľa (dosť ich je ale platených a demo má určité obmedzenia) a záleží od problému, ktorý program je najvhodnejšie použiť. Vyskúša by som viaceré a uvidíš, ktorý nájde dáta na tvojom disku . Líšia sa v úspešnosti obnovy dát. Nemusíš sa ich príliš báť použiť, v prvom kroku len prehľadajú disk, zobrazia nájdené dáta (nič s diskom nerobia) a podľa výsledku máš možnosť si vybrať, či urobíš nejaký zásah na disk. Ak tam máš cenné dáta, zveril by som to niekomu, čo vie, čo robí. Mám neblahé skúsenosti s diskmi v nesprávnych rukách.
Všetko záleží aký je vlastne problém s tým diskom. To je takto ťažko povedať.
ICEBOSS (3435)|3.12.2008 12:11
tak napred bych se podival do spravy pocitace, jestli je videt aspon jako fyzicky pripojeny (byt na nem bude prazdny misto)...

pak bych nabootoval Winternals, pouzil disk doctor a zkusil z neho vykuchat ty data :)
Neregistrovaný (0)|7.12.2008 17:24
[QUOTE=ICEBOSS;190523]tak napred bych se podival do spravy pocitace, jestli je videt aspon jako fyzicky pripojeny (byt na nem bude prazdny misto)...

pak bych nabootoval Winternals, pouzil disk doctor a zkusil z neho vykuchat ty data :)[/QUOTE]

Děkuju zkusím to nějak vydudat byl jsem s tím v servisu a v podstatě mi řekli to co jsem sám zjistil:-D a za záchranu dat si ůčtují ..3000-5000 Kč :-) pecka no :-D:-( jo a disk se mi ve správě zobrazí ale nedostanu se do něj:-( ukáže se mi u něj i počet zabraného místa:-) ale prostě mrcha jeden nenechá do sebe nahlédnout:-( Jestli máte nějaký dobrý tip na software který by si s tím mohl poradit prosím pošlete mi jej na Email [email]funnybiker@email.cz[/email] děkuji...
pavel_p (993)|7.12.2008 20:12
Software? http://www.sysresccd.org/Main_Page
+ https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=189680#post189680
+ http://www.sysresccd.org/Sysresccd-manual-en_Mounting_an_NTFS_partition_with_full_Read-Write_support

Prostě na Linux na desktopu a jeho fanatické zastánce můžete mít jakýkoliv názor, ale na některý věci jako obnova disku a dat, kde selžou Windows se celkem hodí