reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vanocní darky

Tommula (232)|1.12.2008 07:44
Zdravim,

vim ze se to sem moc nehodi, ale nemate nejake tipy na darky na Vanoce? Celkem me fascinuje nabidka vanocnich darku ruznych obchodu s cenami kolem 5k za kus apod:mad:

Rad bych kdyby byl nekdo ochotny podelit se o inspiraci na darky pro rodinu, teda spis otce a matku..atp.. :notsure

Vim ze nejde dat nejaky konkretni typ, ale zajimalo by me co porizujete Vy svym rodinám a rodinným příslušníkum.

Já začnu :)

sestra: (jako jedina co mam zhruba vyresenou) : bezdrat. klavesnice s mysi Logitech Deluxe 660, rukavice na lyže, a k tomu jeste nejake tricko :idea

otec: tam jsem uplne v pasti :confused: do PC neni co bych mu poridil, vsechno co potrebuje a pouziva ma :( chtel jsem na chatu poridit komposter, ale usoudil jsem ze bude lepsi si ho vyrobit :) takze ted co jineho vymyslet?:notsure

matka: no nerad bych skoncil u kosmetiky kterou jsem jiz teda nejakou poridil, ale co k tomu tezko rict :rolleyes:

pritelkyne: tam mam nastesti jasno.. pradlo pradlo a jeste nejake pradlo (musim si udelat radost ne :p ) a nejaky ten parfem a konvicku na cajik :turtle

Jak jste na tom Vy? :D
xmarek (1676)|1.12.2008 07:47
Nikomu nic. Ekonomická krize...... :D
Tommula (232)|1.12.2008 08:42
[QUOTE=xmarek;189340]Nikomu nic. Ekonomická krize...... :D[/QUOTE]

to bych taky rad ale prvni vanoce co nebydlim doma tak musim ukazat ze na ne uplne neprdim :D
Intri (3490)|1.12.2008 09:25
[QUOTE=xmarek;189340]Nikomu nic. Ekonomická krize...... :D[/QUOTE]

Žádná ekonomická krize není, jen hrstka paniky a tu a tam mrtvá banka.

Jinak taky ještě vůbec nevím, co budu kupovat.
Pabler (425)|1.12.2008 10:24
Cool tiez sa potrebujem inspirovat, uz vidim ako zase budem poletovat last minute pred vianocami ...
-
Ek.krize => Nikomu nic (best so far ;) )
-
Dojigiri (1629)|1.12.2008 10:37
Jojo, vánoce ... skvělá příležitost, jak ukázat ostatním, jak málo o nich víme :D

Taky nesnáším vybírání dárků, protože nevím, co daný osobě vlastně dát, aby to nebyl "garbage" a aby to k něčemu bylo (vím z vlastní zkušenosti, většinu dárků dám po vánocích někam do škříně a tam zůstanou nafurt). Hlavním problémem je to, že lidi si často myslí, že největší radost udělám tomu druhýmu tím, že mu koupím to, co bych sám nejvíc chtěl, a to ještě patřičně drahýho (a ve skutečnosti to pak dotyčný osobě k ničemu není, ale je jí blbý to říct). Takže jako nejvýhodnější pro obdarovávaného se mi jeví dávat obálku s penězma, aby si koupil to, co sám skutečně chce. Ale to je zase takový blbý, aby byly pod stromečkem jenom samý obálky, to si v podstatě každej může nechat svoje peníze a koupit si to sám.

Takže to dopadá většinou tak, že u koho nevím, koupím nějaký levný blbosti, který nebude mít dotyčnej rozpaky případně vyhodit, a kdo si o něco konkrétního řekne, dostane to (pak už to zase neni žádný překvapení, ale ono překvapení může bejt často i nepříjemný).


Btw. nejhorší je, když má člověk nějakej zájem, o kterým všichni vědí, a někdo mu koupí dárek z toho oboru a myslí si, jakou bude mít dotyčnej radost. Jenže ten, kdo dárek kupuje, zpravidla o tom oboru neví vůbec nic, takže koupí dost blbě. Kupříkladu já bych nechtěl, aby mi někdo dával jako dárek komponentu do počítače (ledaže bych si předtím našel a sám mu přesně řekl co má přesně koupit).
Intri (3490)|1.12.2008 10:45
Jo, ono to chce si vždycky začít tak kolem října až listopadu všímat, po čem ten člověk asi tak pokukuje, ale pokud po ničem nepokukuje, je to problém.:-)
mstejska (2912)|1.12.2008 11:03
[QUOTE=Intri;189385]Jo, ono to chce si vždycky začít tak kolem října až listopadu všímat, po čem ten člověk asi tak pokukuje, ale pokud po ničem nepokukuje, je to problém.:-)[/QUOTE]

No to delam. Akorat je blbe, ze si nezapamatuju znacky tech parfemu. A bliknout si ho mobilem je zase blbe (napadne)
Intri (3490)|1.12.2008 11:09
Snadná pomoc - koukni, přemítej si jméno v hlavě a ihned vyhledej tužku a papír někde, kde tě ženská neuvidí.:-)
Pavel Boček (4169)|1.12.2008 12:21
Já asi skoro všem pořídím obušky a boxery...doba je zlá a bude to hroší, tak co ?

Do spodního PC doma chystám upgrade, konečně snad seženu paměti, tak to všechno vyměním, to bude nejlepší dárek :)

ADD// hmm, teď jsou na Aukru spousty paralyzérů...lákavá nabídka :thumb
slowak1982 (134)|1.12.2008 12:42
[QUOTE=Intri;189385]Jo, ono to chce si vždycky začít tak kolem října až listopadu všímat, po čem ten člověk asi tak pokukuje, ale pokud po ničem nepokukuje, je to problém.:-)[/QUOTE]

No nejlépe je poslouchat celý rok a ne jen měsíc v roce, pak aspoň s tím není takový problém. Jinak ta rada se zapamatováním a napsáním si je velmi účinná. Během roku jsi schopný si udělat seznam věcí, že budeš muset rozmýšlet, co z toho vybrat. U parfémů si stačí zapamatovat co jí voní (hlava, srdce, základ), pak se nespleteš. Sem tam se podívat jaké šminky používá (pudr, makeup, řasenku, stíny, tužku), s oblečením je to jak u koho, jistota je koupit prádlo (hlavně trefit velikost) nebo doplňky (šála, rukavice), dále pak tričko, top nebo jakékoli šperky - stříbro, zlato, ale vždy dle jejího vkusu. Dobrý dárek můžou být různé maličkosti a doplňky domů (dekorace). Luxusní čokoláda taky není od věci 90% a více, tenké plátky. Nezapomenout na plyšáka.

S rodičema a hlavně s muži to bývá složitější, vhodné je jít do věcí, které je zajímají nebo mají jako hobby. Otec sportuje, dostane třeba funkční prádlo od Craftu nebo tréninkové trika, dresy, potítka. Popř. věci ke kompu, to je klasika. Mamka ráda čte, knihkupectví je hromada a antikvariátů taky (pokud má oblíbené starší autory). A jako žena většinou dostane nějaký parfém nebo novou kulmu apod.

Každopádně nejhorší dárky jsou ty, o kterých si myslíš, že by mohly být nejzajímavější. Např. kámoš loni dostal od te své Petanque (předtím ani nevěděl, co to je) a byl to zhruba dvakrát vyzkoušet a od té doby to někde leží ve skříni.
Tommula (232)|1.12.2008 12:49
[QUOTE=Pavel Boček;189408]
ADD// hmm, teď jsou na Aukru spousty paralyzérů...lákavá nabídka :thumb[/QUOTE]

to bych mel skoro strach ze to nekdo pouzije na me, to bych radeji nedaval... :notsure
johny__g (6387)|1.12.2008 12:56
My to v rodině řešíme velmi jednoduše - když nevím, zeptám se co by dotyčný chtěl. Sice pak odpadne to překvapení, o to víc se ale těší na dárek který opravdu chce. A nejlépe se ptát už s předstihem, takže v době kdy obchoďáky rozjedou vánoční masáž, já už se jen můžu smát jak ostatní kvůli dárklm stresují a nakonec koupí nějakou předraženou kravinu, jen aby to měli z krku.
Tommula (232)|1.12.2008 13:08
[QUOTE=johny__g;189436]My to v rodině řešíme velmi jednoduše - když nevím, zeptám se co by dotyčný chtěl. Sice pak odpadne to překvapení, o to víc se ale těší na dárek který opravdu chce. A nejlépe se ptát už s předstihem, takže v době kdy obchoďáky rozjedou vánoční masáž, já už se jen můžu smát jak ostatní kvůli dárklm stresují a nakonec koupí nějakou předraženou kravinu, jen aby to měli z krku.[/QUOTE]

nj ale ja mam treba problem ze mi reknou ze nevi.. mati si tu kosmetiku nebo nejake blbosti rekne ale otec? ten mi rekl ze bych chtel novy motor do auta :D:mad: takze to je pak tezko :runaway
johny__g (6387)|1.12.2008 13:11
[QUOTE=Tommula;189440]nj ale ja mam treba problem ze mi reknou ze nevi.. mati si tu kosmetiku nebo nejake blbosti rekne ale otec? ten mi rekl ze bych chtel novy motor do auta :D:mad: takze to je pak tezko :runaway[/QUOTE]

Ale to je jen výmluva, musíš trochu naléhat, nebo něco sám nadhodit - třeba ten motor, jestli by chtěl nový motor tak se asi v autě občas vrtá? Co nějaké nářadí, nebo něco užitečného k tomu autu? Mě když se někdo zeptá co bych chtěl tak taky okamžitě nevím, ale když si to rozmyslím tak na něco přijdu. Nevěřím že byl někdo měl opravdu vše po čem touží a na nic nepřišel.
Sikil79 (429)|1.12.2008 14:06
Jak píše johny__g. Není od věci se zeptat. S přítelkyní si většinou koupíme společně něco praktického do domácnosti a pak jí ještě koupím nějakou dárkovou kazetu s kosmetikou. Našim se snažím taky koupit něco co by využili oba. Třeba minule u mě viděli elektrický kartáček na zuby a celkem se jim zamlouval, tak jsem jim ho prostě koupil. Mámě pak ještě většinou nějaké knížky a tátovi flašku nějaké fajné slivky. Bráchovi a jeho přitelkyni teď asi koupím sendvičovač. Nemáte třeba někdo tip (stačí pro 2 sendviče). No a ty peníze v obálce taky nejsou od věci.
Tommula (232)|1.12.2008 17:26
[QUOTE=johny__g;189442]Ale to je jen výmluva, musíš trochu naléhat, nebo něco sám nadhodit - třeba ten motor, jestli by chtěl nový motor tak se asi v autě občas vrtá?..[/QUOTE]
no praveze nevrta... ma ho v servisu :o vrta se na zahrade, akoratze vsechno co chtel nebo potreboval nebo by se mu hodilo si poridil postupne sam :( takze jsem zase v pasti..

Sikil79: Penize v obalce moc neuznavam jak tady psal Dojigiri obalky pod stromeckem by se mi nelibily..to neni ono..
tatovi flasku slivky je jako nosit drivi do lesa..to vis my moravaci :D
A s necim prakticky.. to je taky tezko, predloni dostali krajec do kuchyne.. vzhledem k tomu ze tam neni misto skoncil ve skrini :( Jinak s tim brachu, pred mesicem jsme taky resili tousty a zjistil sem ze jim chybi sendvicovac, uz ho mam vyhledly :)
Pavel Boček (4169)|1.12.2008 20:50
Tak je načase, aby se tu jako každý rok začaly objevovat různé zvláštnosti kolem PC, jak např. http://www.alza.sk/lelo-mia-kvetinove-ruzovy-d97066.htm :D
Janyk1 (997)|1.12.2008 21:18
[QUOTE=Pavel Boček;189663]Tak je načase, aby se tu jako každý rok začaly objevovat různé zvláštnosti kolem PC, jak např. http://www.alza.sk/lelo-mia-kvetinove-ruzovy-d97066.htm :D[/QUOTE]

Píšou ideální společník na cestách, ale asi musíš mít noťas:notsure
Intri (3490)|1.12.2008 21:21
Ehm, víš o tom, že je to určeno převážně pro ženy, že jo?:-)
Tommula (232)|1.12.2008 22:02
Jeste to mohlo mit nejakou pamet a slouzit i jako flash :D
Intri (3490)|1.12.2008 22:03
Pak by to byl model ideální pro nasazení do firmy.:-)
Tommula (232)|2.12.2008 05:40
jen skoda ze mi kolegynka od prvniho skoncila :-( to bych ji to i poridil :)
wapap (41)|2.12.2008 10:14
mladší ségra: nějakou hračku nebo knížku
starší ségra: doplňky na kolo(taška,batoh,světýlko)na kole jezdí, ale absolutně vůbec netuší, kolik praktických a užitečných věcí na výlety na kole existuje
mamka: letos to budou nabíjecí baterky do foťáku(bere mi moje :angry + možná nějaká drobnost do domácnosti( třeba tohle: http://batavia.cz/cs/eshop/14/kuchynske+doplnky/slankapeprenka+ker+pes+pes )
přítel: chtěla jsem zvukovku do PC, ale přesně nevím jaká by mu vyhovovala...možná ještě nějaké doplňky na motocykl
Tommula (232)|5.12.2008 07:43
tak uz zacinam mit jasno:)
tata:termoponozky:D,pásek, a drtičku na větve(mimichodem kdy nekdo o nejake starsi vedel tak sem sni)a pokud nesezenu do vanoc nejakou - na novou nemam, tak dostane brusku Black&Decker :)
mati:kosmetika,nocni kosile,parfem,a nejakou drobnost :)
sestra:rukavice,bezdrat.kvl a mys, tricko :)
pas!k (3765)|5.12.2008 08:11
Sem to chtel resit tento vikend no ale dosli kamaradi ze pojedeme na chatu na karty takze vecer odjedu pekne se striskam zitra rano vstanu zase se pekne striskam a nejaky vanoce mi muzou ...
Tommula (232)|5.12.2008 09:08
ja cekam az po vyplate , pak si vemu dva dny dovolene, jeden den cely prospim a psychicky se prichystam, pak vemu svagrovou a vyrazime na nakupy :)a snad si to vsechno odbudu.. a pak bude vikend a poradne to zapiju :D