reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

X-Fi Titanium nebo Xonar DX/XD

Erkil1452 (45)|1.12.2008 08:34
Prosim poradte. Kupuji si reproduktory Z-5500, tam neni zadna potiz. Mam ale jen integrovanou zvukovou kartu. Premyslim o necem lepsim tak do 3 tisic. Byl bych rad, aby to po optice dokazalo posilat DTS zvuk. U Xonaru se mi libi, ze ma nizky profil a pry kvalitni zvuk. U X-Fi zase ze ma EAX 5.0 a samostatny opticky vystup. Vzal bych i jinou, ale tyhle mi vychazeji nejrozumeji. Hraji hry, ale reproduktory kupuji kvuli hudbe.

Jeste bych si rad ujasnil, jak je to s tim optickym vystupem. Zalezi vubec na tom, do jake zvukove karty to pripojim, kdyz je to digitalni? A ma to vliv i na kvalitu zvuku, nebo jen na efekty? Cetl jsem, ze minimalne Xonar ma lepsi DA prevodniky nez Z-5500, takze beztak zkusim obe varianty.

PS: Xonar ma lepsi odstup signalu od sumu i vetsi vzorkovaci frekvenci, je to znat?
meeee (1110)|1.12.2008 08:46
[QUOTE=Erkil1452;189350]...U X-Fi zase ze ma EAX 5.0...[/QUOTE]
Jenom poznámku k tomuhle.
EAX 5.0 zvládá i Xonar. Sice jen softwarově, takže o pár procent víc vytíží CPU, ale umí ho (a pod Vistama bez nutnosti tvořit profil pro každou hru jako u Creative s jeho Alchemy).

Neměl jsem šanci obě karty porovnat, tak nebudu radit kterou vzít, ale s Xonarem jsem spokojenej.
ICEBOSS (3435)|10.12.2008 23:38
na hudbu si kup za desitku kvalitni mikrosystem, treba Yamaha PianoCraft CRX–E320.

hraje to fakt pekne, s reprakama k PC se to neda srovnat (mam doma starsi creativy DTT2200, kdysi staly snad kolem 5000 (jeji drazsi brasci byly skoro stejny a mely THX certifikaci), oproti novym 5.1 geniusum hrajou uzasne, ale na hudbu to stejne neni... tak na filmy, hry).

S tim Xonarem mel nekdo problemy s ovladacema, ted nevim jestli pod MCE nebo pod Vistama. Mozna se to uz vyresilo.