reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s USB porty: nelze najít hardwarové zařízení (kód 41)

jeninicicek (205)|1.12.2008 09:53
Po odstranění viru z počítače (smazání souborů) mi počítač píše u ovladače usb portů: Ovladač zařízení byl pro tento hardware úspěšně zaveden, ale nelze najít hardwarové zařízení. (Kód 41), zkoušel jsem několikrát přeinstalovat ovladače (i různé), vypínat a zapínat, zakazovat a povolovat zařízení, ale nic nepomáhá. V biosu je všechno povoleno a lze z usb bootovat (vyzkoušeno) takže by to neměl být hardwarový problém. Prosím poraďte.
pas!k (3765)|1.12.2008 09:55
Visty nebo xp ? Zkusil si to kompletne odinstalovat ? Ve vsitach pak musis zaskrtnout odebrat zarizeni natrvalo (nebo nejaka takova hlaska si to ted presne nepamatuju) U xp casto pomaha jen to odinstalovat a restart a vetsinou si to sedne ..
Intri (3490)|1.12.2008 09:57
Zkoušel jsi i zrušit ovladače, zařízení vytáhnout, dát jej zpět a nechat Windows, ať instaluje sám?
kevin00 (10238)|1.12.2008 12:44
Zde je řešení přímo od Microsoftu. Našel jsem i pdf Nastavení a řešení problémů s hardwarem.
Přeinstaloval bych komplet ovladače k motherboardu.

Google
Intri (3490)|1.12.2008 13:28
To řešení přímo od MS je celkem nicneříkající... Vesměs jenom popisuje, jak přeinstalovat ovladače - což kolega nejspíš dělal.
jeninicicek (205)|1.12.2008 16:35
Mám xp sp3 na HP D530. Přeinstalaci ovladačů jsem zkoušel několikrát, (win sám i přesné ovladače), usb porty se pořád nehlásí, at připojím cokoli, počítač nereaguje.