Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 85

Téma: Má smysl kupovat HDD s 10000ot?

Pravidelný diskutér Avatar uživatele r-a-k
    Registrace
    Oct 2008

Zdravím,přemýšlím o tom že si pořídím HDD s 10000ot tím pádem i kratší přístřupovou dobou,téměř polovina co mají dnešní běžný HDD s 7200ot.Konkrétně tento typ:http://www.alza.cz/pevny-disk-wester...m.Předpokládám že se zrychlý načítání systému,her atd.Ale rád bych slyšel vaše názory abych zbytečně nevyhodil peníze:-)Samozřejmě záleží na zbytku sestavy: CPU:AMD Phenom X4 9950 Black Edition @3,335GHz 1,412V+Thermalright IFX-14 MB:ASUS M79A T-Deluxe RAM:2x4GB Corsair Dominator @920MHz CL5 VGA:2xMSI ATI Radeon 3870 X2 HDD:Samsung HD252HJ DVD:ASUS DRW-2014 PSU:Corsair HX-1000W CASE: Cooler Master LCD:LG L225WS OS:Vista 64Bit.Děkuji
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Sestavu máš hodně dobrou a disk to přece jen zrychlí. Pokud na něj máš peníze, určitě jej vezmi. Pověsil bych ho pak na nějaké gumy nebo podobnou bastlírnu, přece jen je trochu víc slyšet

Dalo by se zauvažovat o SSD, ale spíš jen nad některými modely (hlavně Intel), protože pod Windows (hlavně Vista) je prostě s tímhle problém a má to propady ve výkonu, pokud to vůbec jde relativně správně. A je to přece jen ještě vyšší investice při menší kapacitě.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Osobně jsem zastáncem názoru, že HDD je nejpomalejší součást sestavy, takže proč ne. Ale na to, jaký to bude mít reálný přínos pro TEBE je lepší projít si nějaké recenze 10k disků s benchmarky. Hry nehraju, tak to posoudit neumím.
    Na to jestli ti ty peníze za pár procent stojí (a s tím i teplo a hluk) si musíš odpovědět sám.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

10 kilootáčkové disky patří spíš do serverů, než do sestav. Nízkou přístupovou dobu využiješ tam, kde potřebuješ častý přístup k malým souborům, resp. kde obecně provádíš spousty I/O operací a potřebuješ je samozřejmě co nejrychleji. Nejsem si tím sice jistý, ale myslím, že načítání programů ( včetně OS ) k tomu moc nepatří, tam se čtou spíše větší soubory. A pochopitelně čím víc času disk zabije čtením+zápisem jednoho souboru, tím více se ztrácí význam jeho nízké přístupové doby.

Ty otáčky navíc určitě přidají i do přenosové rychlosti, ale na zvážení pro tebe je, jestli ti to navýšení stojí za ty prachy, hluk a vedro.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Koupil jsem si ještě původního raptora a načítání systému se také zrychlilo. Osobně bych řekl, že to význam má. Disk je nejpomalejší komponentou v PC, tak proč nepřispět k výkonu rychlejším diskem.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Byla by i nějaká čísla, pls? Třeba aspoň odhad, o kolik se načítání systému zrychlilo apod.

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

No kazdopadne nektere 10000ot disky pekne pisti .. Pokud to vylozene nebudes pouzivat na neco v cem ti to vyrazne urcyhli praci tak imho zbytecna investice. .. radeji bych za ty penize koupil 3x nejaky 0,5tb disky.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Intri: No načítání OS i aplikací jsou spíš malý soubory (ruzný konfiguráky, malý dll, drivery, obzvlášť u dotnetu je to dost rozházený...). Nicméně kvůli o tři sekundy rychlejc načtenýmu OS nebo o čtyři setiny rychlejc načtený aplikaci se to IMHO nevyplatí.
    Smysl to má tam, kde člověk pracuje s hromadou malinkejch souborů: taková soustavná práce je IMHO jen kompilace zdrojovejch kódů. Tam jede disk poměrně dost a myslím, že je to i trochu poznat, byť objektivní měření nemám. U běžný sestavy (hry, video, kacelář apod), když je disk rozumě defragmentovanej, tak se IMHO velociraptor nevyplatí.
    Starší raptor měl svýho času aspoň výhodu i ve větší rychlosti čtení dat - velociraptor je sice taky o fous rychlejší, ale jen o fous...

Registrace
    Oct 2008

No pěkně jste mi zamotali hlavu:-)Jde o to že u některých her nebo i spouštění programu chvíli trvá po načtení než se srovná spuštěná aplikace a to mě fascinuje.A za druhý si myslím že u mé sestavy je brzda právě hardisk kde se nevyužije plný potenciál sestavy.Přemýšlel jsem i nad tím že bych koupil jen ten 75GB a ten stávající bych ponechal,OS na ten 75GB a zbytek třeba hry,programy atd na tom Samsungu ale to by nemělo ve výsledku žádný efekt.A u mě problém není instalovat a stahovat zároveň atd takže bych ho i využil:-)
    Naposledy upraveno uživatelem r-a-k: 01-12-2008 v 15:59

Registrace
    Oct 2008

A s teplotou i hlukem si hlavu nedělám,jelikož v Bedně mam 5 120mm větráku který točí 3500ot,takže ten HDD ani nepostřehnu přes ten hluk větráků,až přítelkině nesliší skoro teelevizi v obíváku.Ale na druhou stranu teplota CPU mi nepřesáhne 35 C:-)

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Limoto
    Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    Smysl to má tam, kde člověk pracuje s hromadou malinkejch souborů: taková soustavná práce je IMHO jen kompilace zdrojovejch kódů.
    Tady se to taky nevyplatí, tady se vyplatí RAMdisk.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

No, nejsem si tak jistej - když programuješ, tak je větší riziko pádu systému - a celou práci ztratíš. Takže mít tam zdrojáky a riskovat, že mi to spadne... Přemejšlel jsem a zatim sem se neodhodlal. Je teda pravda, že PC mi nepadá a možná nějaká dávka, která by pravidelně kopírovala ramdisk na HDD by ale asi byla dobrym řešením. Nebo dávat na ramdisk aspoň obj a exe soubory...

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Sám jsem se k tomu nikdy neodhodlal, ale třeba rozdíl 5400/7200 poznat docela byl (měl jsem Baracudu IV co ve své době byla revolučním diskem s velkou rychlostí sekvenčního čtení a žádným hlukem, takže člověk nevnímal, že počítač vůbec disk má a díky tomu na něj nesváděl nějaké zpomalení). Usuzuju, že to poznat bude, ale na otázku nakolik a jestli se to vyplatí si sám nedokážu odpovědět

S tím programováním a rizikem pádu to není tak žhavé, do Win98 to byla katastrofa a tak jsem se raději učil základy c v Linuxu.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele EditorPO
    Registrace
    May 2006

10 000 otackovy disk do pracovnej masiny je skor frajerina. Kupoval by som to jedine keby som mal zvysne peniaze. Mozno by ti stacili disky v RAIDe.
    Prevadzkujem jeden z najvacsich WoW serverov na Slovensku a tam je neustaly pristup do databazy. Nejakych 500 a viac uzivatelov online da disku dost zabrat. Takze tam by som to ako vyhodu videl.

Registrace
    Oct 2008

Tak peněz nazbyt nikdy dost není ale jsem typ člověka co rád zkouší nové díly do PC(buď člověk prohloupí nebo si pomůže ale dokuď to člověk nevyzkouší sám,tak neuvěří:-)Vyzkouším a alespoň napíšu sem poznatky který postřehnu.

Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 19-12-2013, 11:37
  2. SSD: ssd disk ma to cenu kupovat
    Od ferry6 v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 01-03-2010, 18:23
  3. Chlazení procesorů: MÁ to cenu KUPOVAT jiný větráček
    Od motiver v sekci Chlazení
    Reakcí: 33