reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

800MHz paměti se zobrazují jako 400MHz ???

Azoopard (21)|2.12.2008 04:30
zdravím a prosím poraďte.
Mám tyto paměti: KINGSTON DIMM 2048MB DDR II 800MHz (PC 6400) 2x2GB dualchanel které jsou v biosu správně rozpoznány jako 800MHz,
ale ve windows XP se mi hlásí jako 400MHz a to i v různých detekčních programech např. sandra, everest, cpuz apod.
Myslel jsem že protože mám dvoujádrový procesor že se to počítá jako 400x2=800 ale asi tomu tak není.
Platí to co je v biosu a nebo co mi shodně ukazují programy ve windows?
jo a problém je stejný jak před aktualizací biosu, tak i po aktualizaci.
nemáte někdo podobný problém? a ještě lépe radu a řešení?
díky za radu a složení kompu v popisu:notsure
Smeli (2302)|2.12.2008 06:43
Platí co máš v biosu (proč se tady dočteš spoustykrát) a dual channel s rychlostí nemá moc společného (naopak s propustností ano) a jak a co se tady taky hodněkrát dočteš - takže, teď procvičuj hledání ;)
Azoopard (21)|2.12.2008 22:33
[QUOTE=Smeli;189858]Platí co máš v biosu (proč se tady dočteš spoustykrát) a dual channel s rychlostí nemá moc společného (naopak s propustností ano) a jak a co se tady taky hodněkrát dočteš - takže, teď procvičuj hledání ;)[/QUOTE]

jj je tu toho opravdu toho dost, ale jen mi pořád nejde do hlavy proč se mi zobrazuje místo 800MHz jen 400MHz to jsem tu nikde nenašel. :notsure
latence neřeším a dualchanel jsem zmínil jen aby moje informace byly co nejpřesnější.
Stále tedy pokud můžete prosím poraďte
Intri (3490)|2.12.2008 22:37
400 MHz je skutečná frekvence těch pamětí, ale od dob DDR se uvádí frekvence dvojnásobná. Má to něco společného s tím, že bity se dají přenášet na vzestupné i sestupné hraně digitálního signálu nebo tak nějak, nejsem expert. Jeden "tik" tak přenese 2 bity - odtud dvojnásobná efektivní frekvence.

Tak to teda aspoň chápu, pokud mám někde chybu, opravte mě někdo, prosím, a kopněte mě do zadku zepředu, ať si to zapamatuju.
cool.user (2822)|2.12.2008 22:54
[QUOTE=Intri;190346]400 MHz je skutečná frekvence těch pamětí, ale od dob DDR se uvádí frekvence dvojnásobná. Má to něco společného s tím, že bity se dají přenášet na vzestupné i sestupné hraně digitálního signálu nebo tak nějak, nejsem expert. Jeden "tik" tak přenese 2 bity - odtud dvojnásobná efektivní frekvence.

Tak to teda aspoň chápu, pokud mám někde chybu, opravte mě někdo, prosím, a kopněte mě do zadku zepředu, ať si to zapamatuju.[/QUOTE]

U ddr2 je to jeste trosicku slozitejsi, protoze realny takt pameti je ve skutecnosti pouze ctvrtinovy oproti efektivnimu taktu.

2pb: A tak snad neni tak tezke vysvetlit to slusne ne ;)
Pavel Boček (4169)|2.12.2008 23:02
Jak říká cool. A snad není tak těžké se podívat na Wikipedii, je to tam poměrně slušně rozepsané. Nehledě na to, že se to tu řešilo milionstokrát.
Azoopard (21)|3.12.2008 04:09
[QUOTE=Pavel Boček;190360]Jak říká cool. A snad není tak těžké se podívat na Wikipedii, je to tam poměrně slušně rozepsané. Nehledě na to, že se to tu řešilo milionstokrát.[/QUOTE]

no jo no Wikipedie mně nějak nenapadla:notsure
dík za tip