reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Professional vs 5.1 digitálně

Henkye (5)|4.12.2008 00:43
Před časem jsem na doporučení kamaráda koupil tuto zvukovku k analogovým 5.1 repro.
Problém nastal při připojení PC k postaršímu zesiku v obýváku, který ale nemá 5.1 analog vstup, pouze digitální. Přes tento digitální vstup je připojen k DVD přehrávači a vše hraje jak má (5.1 repro).

Problematikou zvuku jsem se do teď nezabýval, a i po několika hodinách "studování" na internetu z toho nejsem moc moudrej. Tudíž bych se chtěl zeptat na pár otázek:

1. Je vůbec možný zprovoznit 5.1 zvuk z filmů a zároveň 5.1 zvuk z EAX ?
2. Jde, nebo umí tahle zvukovka nějak převést EAX na DTS nebo DD pokud by to bylo potřeba ?
3. Pomůže mi když si koupím http://www.soundblaster.com/products/product.asp?category=1&subcategory=16&product=1780 ?
4. Jaký kabel zvolit ? Vstupy do zesiku jsou "hranatej optickej" a "digitální kulatej".
5. V případě, že to prostě v týhle konfiguraci nepůjde, co mi doporučíte (HW/SW) ?

Můj operační systém je Vista 64b. Předem díky za pomoc, i když nabývám dojmu, že tohle nikdo na internetu s určitostí neví.
Henkye (5)|17.12.2009 15:06
Tak pozdě, ale přece. Snad to někomu pomůže.
1. Přes digitální výstup: 5.1 z filmů ano, 5.1 z her přes EAX ne.
2. Zvukovka neumí převést EAX na DD nebo DTS. Zjištěno přes vyšší model zvukovky - tato nemá odpovídající záložku v ovladačích, která se o to stará.