reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tichá myš

Blaine Mono (0)|4.12.2008 15:09
Dobrý den,
sháním myš, která by neklikala příliš hlasitě, nejlépe vůbec. U některých u nás dostupných myší je sice uvedeno "tichá tlačítka", ale ne vždy to je pravda.
Na internetu jsem však kromě jedné žádnou, která by byla uváděma přímo jako tichá, nenašel. Jedná se o myš "Buffalo BOMU-SL/M" ale dodává se pouze na asijský trh, viz odkazy níže.
Chtěl bych se tedy zeptat na zkušenosti ostatních uživatelů počítačů, jestli by mohli z vlastní zkušenosti doporučit nějakou tichou myš, která se však dá u nás v ČR koupit.
Předem díky za tipy.

http://buffalo.jp/products/catalog/supply/bomu-sl_m/index.html?p=spec
matiiii (65)|9.1.2009 18:00
osobne som si mal moznost vyskusat napriklad taky Razer Copperhead, a "hlasitostou" tlacidiel som bol velmi milo prekvapeny. Samozrejme, trosku to cvakalo ale ten zvuk bol uzasne tlmeny a tichy... Do tejto kategorie "tichych" by som tuto mys zaradil bez hocijakeho vahania :)
xstreetfighter (453)|9.1.2009 19:13
taková myš snad ani neexistuje...pořád tě to otravné klikání bude rušit ze spánku...pokud na něco narazíš, dej vědět a beru ji...
xxviktor (406)|9.1.2009 20:44
Myslím, že jich moc nebude. Výrobci ví, že většina uživatelů má prostě ráda zpětnou vazbu že to klikne. Stejně tak klávesnice. Tu bych uvítal víc jak myš snad.
Richmond (8084)|9.1.2009 21:52
[QUOTE=xstreetfighter;204535]taková myš snad ani neexistuje...pořád tě to otravné klikání bude rušit ze spánku...pokud na něco narazíš, dej vědět a beru ji...[/QUOTE]
Jsem zvedavej a pripojuju se - uz se mi nekolik lidi na tichou mys ptalo :runaway
astec (1823)|9.1.2009 22:03
Zájem by byl... Ale kde brát. To samé (ticho) požadujé i o peru u tabletu....
Richmond (8084)|9.1.2009 22:19
...me teda tablet ani nepipne - co mas za "stroj"? :notsure
astec (1823)|9.1.2009 22:29
[QUOTE=Richmond;204600]...me teda tablet ani nepipne - co mas za "stroj"? :notsure[/QUOTE]

Já ne, ale jeden maník co porad prudí tak otravuje. Prý má Wacom, ale jaký typ nevím. Pak ještě jeden s Pentagramem. Cvakají prý dost tlačítka a po zatlačení na hrot cvakne kontakt. Kolegovi to hlasité nepřipadá.... Ale zákazník náš pán...
Richmond (8084)|9.1.2009 22:49
...tak to je naka haluz - u wacomu (tlacitka na tuzce, stari cca 4 roky) necitim zadny kliknuti, na umpc (dotyk. vrstva) taky nic necvaka a to protoze o "sepnuti" se stara dotykova folie takze neni zapotrebi zadnej mechanickej vysouvaci hrot.
xxviktor (406)|9.1.2009 23:25
Deee-aN: Aby na ní to noiseless nebyla jediná dobrá vlastnost, za tu cenu...
Deee-aN (3834)|9.1.2009 23:46
[quote=xxviktor;204624]Aby na ní to noiseless nebyla jediná dobrá vlastnost, za tu cenu...[/quote]
Laciná je. Zrovna v tomhle krámě nejlacinější. Jinde jsem jí ale viděl o dost dražší.
Každopádně, A4-tech dělá myši (mám X-718BF), které dosahují i podle testů kvalit myší 3x dražších.
IMHO by to za ty prachy stálo za pokus. Pokud teda nevadí ta citlivost jen 800dpi...:notsure
xxviktor (406)|10.1.2009 01:47
S máme na kolejích špatný zkušenosti, bydloš jich pár měl a všecky odešly velmi rychle. Zrovna téhle značce moc nevěřím, ale prostě to mohla být jen smůla.
Richmond (8084)|10.1.2009 03:55
Mel jsem A4Tech mysi uz za doby kdy bylo synonymum pro mys slovo Genius, bezdratova klavesnice A4Tech mi drzela 4 roky a nevrzala (parkrat letela vzduchem v zapalu boje), optika A4Tech "leopard" s cervenym cudlem taky good (nerozpoznal jsem rozdil mezi touhle za 400,- a logitechem za 1k) takze nevidim duvod proc by tohle mel bejt sunt. Leda ze bys ji mel na stole a psal vlastni zkusenosti :notsure Ta cena je sice podezrela ale za kilo dneska koupis MS mys ktera je lepsi nez kdejakej genius tak nevidim duvod proc by tahle "neznackova" mela bejt horsi nez "znackova" za stejny prachy
matiiii (65)|10.1.2009 07:47
[QUOTE=Richmond;204659] Ta cena je sice podezrela ale za kilo dneska koupis MS mys ktera je lepsi nez kdejakej genius tak nevidim duvod proc by tahle "neznackova" mela bejt horsi nez "znackova" za stejny prachy[/QUOTE]

Ak si nehraval CS (teda hlavne to) alebo ine FPS hry tiez, tak potom vlastnosti "drahych" mysiek nikdy neocenis. Reakcna doba 1ms, vyborna reakcna doba tlacitok, pridavne tlacitka, system on-the-fly, 1000Hz ultrapolling, a potom detaily ako klzanie po povrchu, pridavne zataze, vymenitelne tlacidlove panely atd atd, milion veci, ktore si bezny clovek pri praci s mysou ani neuvedomi, ale gameri su bez toho strateni :)
Richmond (8084)|10.1.2009 10:38
[QUOTE=matiiii;204672]Ak si nehraval CS (teda hlavne to) alebo ine FPS hry tiez, tak potom vlastnosti "drahych" mysiek nikdy neocenis. Reakcna doba 1ms, vyborna reakcna doba tlacitok, pridavne tlacitka, system on-the-fly, 1000Hz ultrapolling, a potom detaily ako klzanie po povrchu, pridavne zataze, vymenitelne tlacidlove panely atd atd, milion veci, ktore si bezny clovek pri praci s mysou ani neuvedomi, ale gameri su bez toho strateni :)[/QUOTE]
Mas pravdu - s mysi za kilo jsem CS nehral a ten A4Tech byl standard k sestave. Copperheada jsem sice v ruce mel jen chvili, ale predchozi Magma jsem nakej ten rok pouzival na Photoshop, 3DS a podobny "kraviny" kde se urcite neda ani naznakem poznat jestli je mys kvalitni a jestli treba neustreluje, programovatelny tlacitka se taky samozrejme vyuzit nedaj, zato zavazicka, system-za-letu, vymenny kryty a podobny "fakt-cool" vychytavky tam vyuzivam denne :stupid :mistake
By me docela zajimalo jak treba poznas rozdil mezi Logitechem G5 a IE3.0EE (krome zmrsenyho kolecka a "fakt-cool" potisku u Logitechu) a to treba v CS kdyz to hrajes na lcd @ 60Hz :rolleyes:
Muzu se te zeptat jakou mys a podlozku pouzivas a kolik hodin denne?

edit: IMHO pochybuju ze si "pro-gamer" bude kupovat ultratichou mys kdyz ma na usich sluchatka a ikdyby mel pusteny repro na normalni hlasitost tak mu cvakani vadit nebude :stupid

edit2: co si mam predstavit pod pojmem "reakcna doba tlacitok"? To jako ze by mel ten mikrospinac zpozdeni?
disstrict (1)|10.1.2009 11:18
no to co pise matiii nie je az taka blbost jak vravis.. ja napr pracojem vela tiez vo Photoshope flashi a tak a mam copperheadku a jej vlastnosti fakt vyuzijem.. znizovanie dpi jednym tlacidlom (ked retusujem tak je to na nezaplatenie ze si hned nastavim citlivost aku potrebujem na linky a pod). dalej velmi vyuzivam copy - paste, tiez mam podlozku razer mantis a na nej sa "smyka" mys ozaj krasne a casto to treba pri citlivej robote..

to "spozdeni" tiez nie je blbost lebo je vela mysiek kde ked rychlo kliknes 2-3 x zasebou obcas nekliknes dobre, proste stlacis tlacidlo ale nic sa nestane, mal som lacne mysky a hravam FPSky teda dost, takze viem o com hovorim.. na photoshop ti to moze byt jedno lebo tam klikas normalne, ale pri hrach je to o reakciach a teda otazka zivota a smrti :D
Richmond (8084)|10.1.2009 12:53
OK, tak teda jinak: Momentalne mam v ruce MS3.0EE (IE pouzivam jiz od prvni verze) (o ni si perfektne opru ruku - vyborna na dlouhe hodiny stravene na cadu/3d), vedle mi lezi MS Laser 6k a o patro niz mam Habu. Vsechny tri mi plne vyhovuji (u Habu mi vadi snad jen podsviceni). Software mi bohate staci - samozrejme ze citlivost se da taky menit za-letu (treba na sniper se hodi jina citlivost nez na jiny zbrane), programovatelnost (+makra -treba jednim tlacitkem udelam copy a pak treba paste) + naky ty feature pro OS (Instant Viewer je pro me treba pouzitelnejsi nez flip3D), akcelerace scrollingu apod. nicmene vsechno tohle beru jako samozrejmost a neznam "lepsi" mys ktera by to nemela. Naopak bych si dal par facek za to ze sem tenkrat koupil "vyhajpovanou" a 2x drazsi G5 ktera nebyla o nic lepsi nez IE3 (to byla stribra verze, ne soucasna cerna) a navic mela vyklopny kolecko ktery mi nevyhovuje (nekomu treba ano), ale abych nekdo pouzil zavazi to fakt jako ne... Jen tak mimochodem moje prvni "draha" mys byla prave od firmy Razer (ikdyz spousta lidi si mysli ze Copperheadem to zacalo) a kupodivu s kulickou - ano, modri jiz vedi - Boomslang prodavany pod kridly MS... Posledni dobou moc neretusuju, nicmene kdyz uz tak nedam dopustit na tablet, ale v cadu je mys nezastpitelna a troufam si tvrdit ze ve srovnani s fps je tahle prace stejne narocna, ne-li narocnejsi (soucasne pouzivam druhou rukou i kolecko na klavesnici apod.). Co se podlozek tyce tak jsem ze skla presel na 3M podlozky (jemny vroubky) a nakonec mi nejvic vyhovuje obyc harovka QcK za par stovek...
matiiii (65)|10.1.2009 14:18
ospravedlnujem sa za svoje neuvazene tvrdenie, vo photoshope sa nevyznam, a asi ce je jasne, ze tam je presnost dosiahnuta vdaka myske dolezita, nemyslel som, ze to secko sa tam da vyuzit... Ked som hovoril o tichej myske, nenarazal som na to, ze PG mysky su tiche... Mal som na mysli KONKRETNE tu copperheadku (ktora sa mne osobne na hranie nepaci...) a ze je naozaj ticha, chlapik, co spravil tuto temu chcel vedet o tichej myske tak som mu poradil :) Samozrejme, aj ja pouzivam sluchatka a nikdy ma ani nenapadlo uvazovat o tom, aka je ticha myska a nikdy som nepocul, ze by to nejakemu hracovi vadilo :)
Dalsia vec - ako sa patri, hram CS na CRT :)
Reakcna doba tlacitok? Jednoduche - casovy rozdiel medzi pohybom prsta a vykonanim daneho prikazu v PC :)

Naozaj som nechcel urazat "nehracsku" cast uzivatelov profi mysiek, ak sa tak stalo, ospravedlnujem sa :)

Podlozku pouzivam podobne ako ty SteelSeries QcK a to preto, lebo mi jednoducho vyhovuje :) Kedze je latkova je aj poddajnejsia, nikdy ma nesklamala zatial :)
xxviktor (406)|10.1.2009 14:40
[QUOTE=Richmond;204659]Mel jsem A4Tech mysi uz za doby kdy bylo synonymum pro mys slovo Genius, bezdratova klavesnice A4Tech mi drzela 4 roky a nevrzala (parkrat letela vzduchem v zapalu boje), optika A4Tech "leopard" s cervenym cudlem taky good (nerozpoznal jsem rozdil mezi touhle za 400,- a logitechem za 1k) takze nevidim duvod proc by tohle mel bejt sunt. Leda ze bys ji mel na stole a psal vlastni zkusenosti :notsure Ta cena je sice podezrela ale za kilo dneska koupis MS mys ktera je lepsi nez kdejakej genius tak nevidim duvod proc by tahle "neznackova" mela bejt horsi nez "znackova" za stejny prachy[/QUOTE]

Osobně používám jen MS myši, mám s něma skvělé zkušenosti. IntelliMouse® Optical používám do teď (dostal jsem ji jako dárek v době, kdy to byla horká novinka).
matiiii (65)|27.1.2009 17:38
asi som nasiel tichu mys -> Razer pro solution pro :) V nejakom ceskom obchode som cital, ze ma nejako odhlucnene tlacitka ;)
Draken (1578)|27.1.2009 21:41
A4tech X-750F je poměrně tichá alespoň nejtišší co sem měl tu čest používat...
jinak pokud dokážeš myšku rozebrat a ztišit myšku výměnou membrán v jejích tlačítkách
promazat ji silikonovim olejem apod. určitě se k ideálu dopracuješ ...
nebo zbusit koupit něco jako extrení tachpad nebo tablet a ovládat dotykem...ten je byz nepříjemného kliknutí