reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WIN XP, problem s USB 2.0

Diamondblack (52)|4.12.2008 21:42
Zdravím,
od dneška mám takový problém, když chci připojit mobil(Nokia 6300) popřípadě PSP, tak mi to napíše tuhle hlášu, a prostě ani za boha to nejde, a nějak si s tím nedokážu poradit, neví někdo o tom?
mstejska (2912)|4.12.2008 21:44
Nemaji byt pro PSP ci pro telefon naistalovane ovladace?
Intri (3490)|4.12.2008 21:45
Zkus přeinstalovat ovladače těch zařízení ( čili odeber ovladače u zařízení, vytáhni z USB a dej ho zpátky, nech Windows, aby si ovladače nainstaloval sám - pokud to nezvládne, dej mu své vlastní ), asi se to někde seklo. Mě se to v brutální míře stávalo s jednou webkamerou od A4 Techu.
Diamondblack (52)|4.12.2008 21:45
k PSP nic nebylo, na mob. má přímo od Nokie soft, ale předtím to šlo, i když jsem nic neměl, taky mi nejde čtečka karet.
mstejska (2912)|4.12.2008 21:50
Takze toho asi bude vice. Jedna moznost je pokusit se obnovit windowsy. Pokud teda pouzivas body obnovy a pamatujes si kdy ti to jeste fungovalo
Diamondblack (52)|4.12.2008 21:51
[QUOTE=Intri;191063]Zkus přeinstalovat ovladače těch zařízení ( čili odeber ovladače u zařízení, vytáhni z USB a dej ho zpátky, nech Windows, aby si ovladače nainstaloval sám - pokud to nezvládne, dej mu své vlastní ), asi se to někde seklo. Mě se to v brutální míře stávalo s jednou webkamerou od A4 Techu.[/QUOTE]
Jako ve správě počítače odebrat všechny USB sběrnice? Jsme asi natvrdlí jinak.
Intri (3490)|4.12.2008 21:53
Všechny ne, když připojíš zařízení k USB, objeví se mezi USB zařízeními ( v anglické Vistě je to větev Universal Serial Bus controllers ). Tam si můžeš najít své zařízení a jemu odstřelit ovladače.
Diamondblack (52)|4.12.2008 21:53
[QUOTE=mstejska;191069]Takze toho asi bude vice. Jedna moznost je pokusit se obnovit windowsy. Pokud teda pouzivas body obnovy a pamatujes si kdy ti to jeste fungovalo[/QUOTE] No to právě přesně nevím. A ani vlastně jak bych to měl obnovit, nikdy jsme to ještě nezkoušel.
mstejska (2912)|4.12.2008 21:57
Asi bude lepsi napred zkusit co ti radi Intri.
No a pak mas nekde ve start menu "obnoveni systemu"
Diamondblack (52)|4.12.2008 22:08
[QUOTE=Intri;191074]Všechny ne, když připojíš zařízení k USB, objeví se mezi USB zařízeními ( v anglické Vistě je to větev Universal Serial Bus controllers ). Tam si můžeš najít své zařízení a jemu odstřelit ovladače.[/QUOTE]
Už to jde, ale podle mně to byla haluz. Uvidíme jak dlouho to půjde.
Diamondblack (52)|4.12.2008 22:12
No a zas to nejde. :-D
Intri (3490)|4.12.2008 22:14
Dobrá otázka. Nevím přesně, proč se to děje, ale třeba ta kamera se nainstalovala, běžela a po odpojení a opětovném zapojení už Windows hlásil, že USB zařízení nebylo rozpoznáno... Netuším, čím to. Pokud se ti to stane znovu, obávám se, že v tom už ti nepomůžu. A asi tě i postraším, když zmíním, že s tou kamerou jsem měl stále stejné potíže, ať jsem reinstaloval Windóze, jak jsem chtěl, takže to spíš vypadá na chybu přímo v ovladačích, kterou ais nijak než updatovanou verzí nepořešíš - samozřejmě za předpokladu, že updatovaná verze ovladačů vůbec je a řeší tyto problémy.

EDIT: Jo, to je ono... To je to, co se mi stávalo.
Diamondblack (52)|4.12.2008 22:20
Takže když to bude v PC pořád, třeba ta čtečka a dam do ni kartu a ono to nepůjde, tak to budu muset dělat zas všechno?
Intri (3490)|4.12.2008 22:30
Jiné "řešení" mě nenapadá... Snad ti dokáže pomoct někdo jiný, sorry.
r34ktor (7477)|4.12.2008 23:34
[QUOTE=Diamondblack;191094]No a zas to nejde. :-D[/QUOTE]
Kam to připojuješ? Pokud k předním USB portům, tak zkus zadní.
Diamondblack (52)|5.12.2008 08:52
[QUOTE=r34ktor;191182]Kam to připojuješ? Pokud k předním USB portům, tak zkus zadní.[/QUOTE]
Všechno je zezadu přímo do základní desky.
EditorPO (2819)|5.12.2008 15:15
Pises, ze problem sa prejavuje "od dneška". Na zistenie priciny problemu je nutne zistit, ze kedy naposledy to fungovalo a co si od vtedy na PC zmenil, instaloval, ci si nemenil nastavenie USB v BIOS-e.
Vyskusaj vsetky USB porty.
Kable k Nokiam maju vacsinou svoje vlastne ovladace, mal by si mat k nemu CD.

1. Odpoj telefon aj kabel. Nabootuj do Safe Mode a odober vsetky ovladace USB, po restarte by sa mali znovu nainstalovat. Na instalacnom CD od maticnej dosky by si mal mat tiez ovladace pre USB 2.0.
2. Nainstaluj soft ku kablu (nie k telefonu)
3. zasun kabel do telefonu a pripoj k PC

Tu citacku mas aku? Internu, externu....
Diamondblack (52)|5.12.2008 17:08
externí
r34ktor (7477)|5.12.2008 17:31
Zkus přidat proměnnou DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES s hodnotou 1 do Tento počítač ? Vlastnosti ? Upřesnit ? Proměnné prostředí ? Systémové proměnné ? Nová. Poté otevři Správce zařízení a v menu Zobrazit aktivuj položku Zobrazit skrytá zařízení. Ta se potom zobrazí světle šedou barvou ve stromu zařízení. Následně odeber neznámá zařízení z větve Řadiče sběrnice USB (pokud tam nějaká budou), a znovu připoj svoje externí zařízení, zda bude korektně detekováno.
Diamondblack (52)|5.12.2008 20:35
[QUOTE=r34ktor;191409]Zkus přidat proměnnou DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES s hodnotou 1 do Tento počítač ? Vlastnosti ? Upřesnit ? Proměnné prostředí ? Systémové proměnné ? Nová. Poté otevři Správce zařízení a v menu Zobrazit aktivuj položku Zobrazit skrytá zařízení. Ta se potom zobrazí světle šedou barvou ve stromu zařízení. Následně odeber neznámá zařízení z větve Řadiče sběrnice USB (pokud tam nějaká budou), a znovu připoj svoje externí zařízení, zda bude korektně detekováno.[/QUOTE]
Dik zkusil jsme, ale nepomohlo. :(
Diamondblack (52)|5.12.2008 20:37
[QUOTE=EditorPO;191345]Pises, ze problem sa prejavuje "od dneška". Na zistenie priciny problemu je nutne zistit, ze kedy naposledy to fungovalo a co si od vtedy na PC zmenil, instaloval, ci si nemenil nastavenie USB v BIOS-e.
Vyskusaj vsetky USB porty.
Kable k Nokiam maju vacsinou svoje vlastne ovladace, mal by si mat k nemu CD.

1. Odpoj telefon aj kabel. Nabootuj do Safe Mode a odober vsetky ovladace USB, po restarte by sa mali znovu nainstalovat. Na instalacnom CD od maticnej dosky by si mal mat tiez ovladace pre USB 2.0.
2. Nainstaluj soft ku kablu (nie k telefonu)
3. zasun kabel do telefonu a pripoj k PC

Tu citacku mas aku? Internu, externu....[/QUOTE]
Od desky jsou, ale v PC je lepsi nez na CD a nenaistaluje to práve že nic.
Diamondblack (52)|5.12.2008 21:10
[QUOTE=EditorPO;191345]Pises, ze problem sa prejavuje "od dneška". Na zistenie priciny problemu je nutne zistit, ze kedy naposledy to fungovalo a co si od vtedy na PC zmenil, instaloval, ci si nemenil nastavenie USB v BIOS-e.
Vyskusaj vsetky USB porty.
Kable k Nokiam maju vacsinou svoje vlastne ovladace, mal by si mat k nemu CD.

1. Odpoj telefon aj kabel. Nabootuj do Safe Mode a odober vsetky ovladace USB, po restarte by sa mali znovu nainstalovat. Na instalacnom CD od maticnej dosky by si mal mat tiez ovladace pre USB 2.0.
2. Nainstaluj soft ku kablu (nie k telefonu)
3. zasun kabel do telefonu a pripoj k PC

Tu citacku mas aku? Internu, externu....[/QUOTE]
Nepomohlo
EditorPO (2819)|9.12.2008 16:14
Uz to vidim len na to, ze mas hardwarovo posahane USB. Robilo mi to nieco podobne, az som musel dokupit PCI kartu s USB. Cez nu vsetko fungovalo.
Diamondblack (52)|9.12.2008 18:56
Divné, zkusím jak bude čas reintal PC, pak jedině reklamaci desky.
Diamondblack (52)|10.12.2008 16:20
Nakonec asi bude problem v kablu, dneska jsme připojil mob. ale trochu jsme žduchl do kable a zas to nešlo.