reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s připojením?

r-a-k (222)|5.12.2008 09:00
Včera jsem studoval manual k základní desce Asus M3A79 T-Deluxe a všiml jsem si že modem pomocí světílka signalizuje rychlost modemu.když bliká zeleně tak rychlost by měla být 1GB/s a když bliká oranžově tak 100MB/s.Internet mi běhá v pohodě ale spadla mi rychlost stahování téměř na polovinu a hry online mají vysoký ping než dřive.Nejdříve jsem si myslel že má poskytovatel nějaký problémy ale teď mam podezření na modem.Poradíte?Díky
wex (115)|5.12.2008 09:18
Za prvé by to chtělo si ujasnit rozdíl mezi modemem a síťovou kartou (předpokládám, že mluvíš o síťové kartě).
Za druhé to "světílko" je tam jenom jako informační a svítí podle toho, jakou rychlostí komunikuje zařízení, ke kterému je ta síťová karta připojena. Ani jedno, ani druhé nemá žádný vliv na rychlost stahování s pravděpodobností blížící se jistotě, protože pochybuji, že máš připojení k internetu rychlejší než 100 Mbps.
Za třetí sem napiš víc podrobností (jakého máš poskytovatele, jakou technologií si připojený, jestli je rychlost stahování snížena trvale nebo jenom v některou denní dobu...). Zatím ten dotaz vypadá jako kdyby ses ptal: nejede mi auto, když přepnu páčku, tak mi svítí dálkové nebo potkávací světla. Ale mám pocit, že ve vozovce problém nebude, poradíte? Dík
r-a-k (222)|5.12.2008 09:44
Za prvé by to chtělo si ujasnit rozdíl mezi modemem a síťovou kartou (předpokládám, že mluvíš o síťové kartě).
Tak jsem se netrefil:-)Máš pravdu mam síťovou kartu.
Jinak poskytovatel je LTNet ,připojení je přes satelit(nevím jak se nazývá tento druh připojení)a rychlost stahování je teď pořád kolem 150 kb/s a dříve bylo přes 300kb/s
V práci mam stejného poskytovatele i rychlost tak to zkusím porovnat přes nějaký program na test rychlosti jestli to bude stejný,a koukal jsem na síťovku a zde svítí zeleně,ale je to asi výrobcem desky který si tam dá barevu signalizační světílka podle sebe.

Omlouvám se za špatně formulovanou a neuplnou otazku:-)A chybu v názvu tématu.z(s)
mstejska (2912)|5.12.2008 09:53
Spojeni pres satelit ma vysoky ping uz z principu, musi to jit od tebe k satelitu, od satelitu zase na zem atd.
Aspon co si pamatuju
r-a-k (222)|5.12.2008 10:07
Asi to bude od poskytovatele.Jen mě zarazilo to signalizační světílko a z toho jsem vydedukoval že mam něco špatně nastavený na síťové kartě.Nesmím plašit:-)Ale díky za snahu a pomoc
wex (115)|5.12.2008 13:14
Co jsem se díval na jejich stránky, tak neposkytují satelitní připojení k internetu, ale bezdrátové založené na Wi-Fi v v pásmu 2,4 GHz a 5 GHz. To zpomalení a nárust odezvy bude IMHO kvůli tomu, že rychlost není garantovaná a když ve stejnou dobu tahuje více lídí, tak se projeví agregace.
Zkus jim zavolat a poptat se, jesli to tak má být, nebo jestli je na některé straně problém. Ať už na jejich nebo na tvé.
r-a-k (222)|5.12.2008 23:29
Ok ,máš pravdu v tom že je to Wi-Fi a mam 5GHZ.Kašlu jim na to že nemaj garantovanou rychlost,nebudu jim platit stejny penize za to žě usinam u stahovani z netu jak to leze jak šnek.Buď to vyřeší nebo jdu k UPS tam je ta rychlost garantovana.Neřeknu kdyby to lagovalo 3-4 dny,budiě ale 1 měsíc už mě sere.Jinak díky za pomoc
r34ktor (7477)|5.12.2008 23:37
[QUOTE=r-a-k;191525]Buď to vyřeší nebo jdu k UPS tam je ta rychlost garantovana.[/QUOTE]
Od kdy UPC něco garantuje? Pokud je mi známo, tak rychlost u všech nabízených tarifů je negarantovaná.
r-a-k (222)|6.12.2008 15:16
Tak to jsem řekl blbě s tou garanci,ale soused nade mnou ma UPS a nema problemy z konektivitou.