reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ATI R 9200 - chybna pamat, alebo...???

randy (0)|18.6.2006 08:38
zdravim. vcera som ssa po dlhom case prepol do windowsu, ze si nieco zahram. spustil som hru (to je jedno aku, kazda to robila :) )... a cely obraz sa mi rozsypal http://img144.imageshack.us/img144/573/clipboard016tq.jpg ...po vypnuti taky zostal a tak pomohol len restart. skusil som preinstalovat ovladace, ale ziadnu zmenu to neprinieslo.. pod linuxom sa nehravam, takze grafiku len na 2D vyuzivam.. takze nic som nepostrehol..
moze byt chyba v pamati graf. karty?? je nejaky program, ktorym by som ju otestoval (nic som nenasiel)??
ma niekto nejaky napad? :)
dik
Architect (232)|18.6.2006 11:53
Jelikož se v tom moc nevyznám, řeknu ti jen svůj názor.
Mám Radeona 9000 Pro a to, co jsi popsal, mi dělal pouze při extrémní teplotě, když jsem přetaktoval paměti. Jestli je u tebe teplota v pohodě, tak bych se mrknul na OC a popřípadně nastavil defaults, nebo i podtaktoval.
Ale zřejmě jsem mimo:). Máš dobré chlazení na grafice? (předpokládám, že na ní není chlazení pamětí)

To jest malá rada. Jinak, samozřejmě, se v tom nevyznám, takže pokud existuje program na otestování pamětí na grafice? tak ho neznám, ale myslím, že ne.
speedsnail (4876)|18.6.2006 14:57
Uvedená chyba v obraze mě osobně připadá jako chyba v jádře. Artefakty z přetaktovaných pamětí vypadají trošku jinak.. Zkontrolujte chlazení (zaseklý větráček a podobně)
PavelTl (32)|21.6.2006 06:44
Podobný problém jsem měl u nového PC (P4-524, 1024RAM, Asus P5GD) u HIS Radeon X850 .... pokud běželo jen 2D bylo to bez problémů. Po spuštění hry se po čase podobně rozhodil obraz a někdy se hra zasekla, jediným řešením byl restart PC. Nepomohlo přeinstalování ovladačů ani později celých XP. Žádná komponenta nebyla přetaktována a v Case bylo dobré proudění vzduchu podporované přídavnými větráky. Grafiku jsem tedy reklamoval a dodavatel věc po dvou týdnech vyřešil výměnou grafiky za novou, prý se oprava nevyplatí. Pokud ji máš tedy ještě v záruce neváhej a reklamuj.
Pokud se nepletu R9200 má pasivní chlazení, takže žádný větráček.
Smeli (2302)|21.6.2006 07:08
Jak která R9200, některé (zláště pak 9250, SE, LE ap) byly pasivně chlazené ale spousta, především starších, byla aktivně chlazená. POkud máš možnost reklamovat, tak bych reklamova, jinak bych to viděl na odchod do křemíkového nebe
Peca-on-line (14)|21.6.2006 10:57
Skotroloval bych chlazení a zkusil to podtaktovat, když to nezabere, tak si myslim že to studeňák někde pod pamětí. Možná zkusit něčím(třeba kolíčkama na prádlo) ty paměti pořádně přitlačit k PCB, už sem vyděl případ kdy to pomohlo:D.