reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte GA-MA78GM-S2H: nejede HDMI

chleba_s_maslem (5)|5.12.2008 13:29
Ahoj prosím o pomoc.
Pořídil jsem si nové PC, mé první co si skládám sám.
Mám tam zmiňovanou základní desku a mám problém se zprovozněním výstupu obrazu přes HDMI.
Na intereneu jsem se dočetl, že je třeba nastavit v BIOSU D-sub/HDMI , to mám, dále jsem se dočetl že bych měl aktualizovat ovladače graf karty, to mám (542RC1). a problém přervává, dále jsem se dočetl že bych měl aktualizovat BIOS, to se mi zatím nedaří. PC běží na winXP 32.
Jsem fakt už bezradný, děkuji za jakou koliv radu.
matyyy (2527)|5.12.2008 13:34
mas ovladace s catalyst centrem? vubec 542rc1 je co za ovladace (google nasel jen zminku o viste)?
ovladace jsou treba tuty
novy bios pro hdmi neni treba
chleba_s_maslem (5)|5.12.2008 13:43
[QUOTE=matyyy;191296]mas ovladace s catalyst centrem? vubec 542rc1 je co za ovladace (google nasel jen zminku o viste)?
ovladace jsou treba tuty
novy bios pro hdmi neni treba[/QUOTE]

Ovladace jsem stahnul zde: https://www.svethardware.cz/forum/downloads.php?do=file&id=179
Myslim ze jsouna win XP a ano catalyst centrum obsahuji.
Jeste jedna vec, kdyz je nasaven D-sub vysup jako primarni a hdmi nasavim jen orzsireni plochy horizonalne , jde pouze d-sub vysup a po resaru jde i hdmi jen jako ta rozsirena plocha, akze z oho usuzuji ze kabel i monitor jsou v poradku ale chyba je bud v pc a nebo nim a klavesnici. A kdyz chci nasavit reba klonovani tak nejde ani pred a ani po restartu..:-( jesli mi teda rozumis...
matyyy (2527)|5.12.2008 13:49
myslim ze chyba je v tom klonovani - pak bys mel mit na obou monitorech stejny rozliseni coz nemusi monitor pres hdmi vydejchat
chleba_s_maslem (5)|5.12.2008 13:52
[QUOTE=matyyy;191304]myslim ze chyba je v tom klonovani - pak bys mel mit na obou monitorech stejny rozliseni coz nemusi monitor pres hdmi vydejchat[/QUOTE]

zkousel jsem i ruzna rozliseni, mam monitor o rozliseni 1680x1050, pres D-sub mi jede na toto rozliseni a pres HDMI by nejel? a jak jsem rikal kdyz rozsirim plochu na HDMI (v 1680x1050) tak to jde , ale ja chci pouzivat jako primarni vystup HDMI a to mi nejde:-(
chleba_s_maslem (5)|5.12.2008 14:25
Vyřešeno, nevím jak ale asi díky sálému restartování, nadávání, vypojování a zapojování hdmi se mi to podařilo zprovoznit.
V klasickém windows nasaveni zobrazeni jsem dal rozsirit obraz na druhy monitor, nastavil tam nejnizsi orzliseni a nasavil jako primarni monitor a najednou zazrak, 1680x1050 v digialni kvalie :-) konecne, jeste se pokusim zjistit kde byl problem a uves ho zde. Dekuji za rady
chleba_s_maslem (5)|5.12.2008 15:27
NEEEEEEEEEEE! zas to nefunguje, po restartu se to zase prepne a neni mozny nastavit hdmi vystup jako primarni...:-(