reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Enermax MODU80+ 525W: výměna ventilároru

Pacmagga (1)|5.12.2008 16:13
Zdavim.
Asi dva mesiace dozadu som si zadovážil zdroj ENE.MODU525W.Skladal som si čo najtichšiu zostavu,čo sa mi aj podarilo.Asi po mesiaci zdroj začal byť hlučnejší s tým, že nešlo o drastické zvýšenie hluku,je počuť akoby svišťanie ložiska ventilátora.Dosť ma to prekvapilo vzhľadom na to, že zdroj je z tých kvalitnejších.Na reklamačku to zatiaľ podľa mňa i ľudí ktorých som sa pýtal nieje.Napadlo ma, žeby som si vymenil ventilátor (reklamačka by padla), ibaže mam obavy že keď kúpim nejkaý s PWM reguláciou napr od ENERMAXU tak proste nepôjde(čital som niečo také, že ten enermax ma ventilátor navrhnutý presne pre danný model a že výmena nieje možná bez hlbších znalosti elektroniky), rsp. žeby som kúpil NOCTUA 800rpm napojil ho na dosku.Otázka:Zapol by sa vôbec zdroj s tým, že je vypojený pôvodný ventilátor ? ak by nie pomohlo by nahradil pôvodný ventilátor nejakým odporom(ako by som ho zapojil kedže tam sú 4 piny), ktorý by ho simuloval.hmm:// ach ten enermax
lubayys (278)|5.12.2008 16:32
Zkusil bych tu reklamaci, za zkoušku nic nedáš:)
Martin Šejnoha (255)|5.12.2008 21:32
Přesně, zkusil bych reklamovat. Jinak enermax Pro82+ 425W má čtyřdrátový ventilátor... je do něj přivedeno přímo: zem, napájení 12V, další vývod slouží k řízení otáček a poslední je tacho signál vyvedený ven ze zdroje pro zapojení do základní desky. U Modu to bude určitě naprosto stejně udělané. Takže pokud koupíte třeba nějakou tu Noctuu nebo Nexus oranžový nepůjde to jednoduše zkamarádit. Budou nutné jisté úpravy v obvodu řízení otáček. Mě větrák lehce poklapává(asi smetí v ložisku) ale zatím jsem líný to předělat.