reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sdílení externího HDD

Mara4cz (22)|5.12.2008 21:02
Zdravím, vyskytl se mi takový problém... vypadá to že banální, ale nevím si rady...
Připojil jsem do mého routeru ASUS WL-500W externí hdd WD My Book 2 a nakonfiguroval jsem na routeru jeho sdílení. Mám doma několik počítačů. Na těch s win xp můžu disk ve složce Místní sít normálně prohlížet průzkumníkem, ale na ntb s win vista se mi místa v síti zobrazují jako na obrázku a po poklepání na wl500w se mi otevře Windows Media Player místo normálního prozkoumání průzkumníkem... přitom ve WMP se to nijak prohlížet nedá... Nevíte co s tím?

Pokud někdo máte tento router nebo nějaký podobný, tak to prosím řekněte at se můžu zeptat na případné další rady ;)
Dík moc!!
Mara4cz (22)|5.12.2008 22:26
[QUOTE]zkus na wl-500 vypnout media server, nebo jak jse to jmenuje(u nastaveni USB na WL-500). Visty nemam, takze v WXP mi to funguje bez problemu jak popisujes. Ale to, ze to otevira pomoci WMP by mohlo znacit, ze Visty to považuji za media server.
Zdar OC[/QUOTE]

Zkusil jsem to, ale potom to ten disk nenajde vůbec :( Dalsí nápady prosím?
Marenek (239)|5.12.2008 23:21
dostaneš se na ten disk přes ftp? dostaneš se na něj přes ip adresu (\\ip.ad.re.sa)?
hyro (80)|6.12.2008 00:41
vista to povazuje za UPnP mediaserver (XP by to povazovaly taky, kdyby jsi mel tu podporu aktivovanou /doinstalovanou)

takze odskrtnout na routeru UPnP a melo by se to tvarit jako normalni disk...
Mara4cz (22)|6.12.2008 16:29
Dnes jsem opravdu zmatený :rolleyes:. Sestra má taky Vistu (dokonce identický notebook) a normálně se jí ten disk ve složce síť zobrazí :p a je to přístupné. Zkusil jsem to na tom mém přes ftp a taky se na něj v pohodě dostanu. Jak se na něj mám dostat přes \\ipadresa nechápu, ale to je ted asi jedno... (můžete mě poučit ;))

[QUOTE]vista to povazuje za UPnP mediaserver (XP by to povazovaly taky, kdyby jsi mel tu podporu aktivovanou /doinstalovanou)

takze odskrtnout na routeru UPnP a melo by se to tvarit jako normalni disk...[/QUOTE]
Tak tohle jsem slyšel poprvé, google mi poradil že to je universal plug and play. Každopádně v nastavení routeru nic takového není :notsure

Takže na disk se už dostanu, ale vyvstal mi další problém... můžu z něj sice číst, ale nejde zapisovat. Přitom jsem si do práv na routeru nastavil read/write, takže jsem myslel, že by to mělo stačit, ale ne... zkusil jsem si tam dát i 2 účty: guest a jiný s heslem, ale nejde to ani s jedním

V práci se sítěmi se moc nevyznám... kdyby to bylo alespoň logické, ale opravdu spoustu věcí nechápu, proč to tak je :mistake

Napadá vás jak to vyřešit??
Pavel Boček (4169)|6.12.2008 18:16
Předpokládám máš na disku NTFS, změň tedy souborový systém na Ext3, většina FW na routerech jsou ořezané distribuce Linuxu, které umí většinou z NTFS jen číst.
Mara4cz (22)|6.12.2008 19:05
Hmm tak to mě štve :D... jak je to s kompatibilitou ext3 a windows? Ten disk totiž nebude pořád zapojený v routeru ale někdy ho budu i přenášet... případná další fungující varianta je předpokládám FAT32
Jakým programem nebo jak se to dá naformátovat na ext3? Windows to umí jenom na NTFS a FAT32 pokud vím... dík
Pavel Boček (4169)|6.12.2008 19:07
Zkus nějakou Live distribuci Linuxu...

Pokud použiješ Ext2, existuje na to ovladač pro Windows, ale ne vždycky to funguje.
Mara4cz (22)|25.12.2008 11:44
Konečně jsem se dostal zase k řešení mého problému, neměl jsem na to čas...
zkusil jsem disk zformátovat zpět na FAT (přes windows - pravé tlačítko, naformátovat) konkrétně je tam exFAT - jaký je rozdíl mezi tímhle a FAT32?? Ovšem po připojení do routeru to tento disk už nenašlo vůbec :mad: ale na pc se to dá připojit normálně. Zkusil jsem to znovu naformátovat do NTFS (tentokrát jenom rychle, protože se mi nechtělo čekat několik hodin) a zase to ten disk nenašlo...je chyba ve formátování? jak mám disk správně formátovat?? je na to nějaký speciální program? už nevím co s tím, potřebuju z toho být schopen přes router číst i zapisovat a občas to přenášet a pracovat s tím zapojeným do pc.
Díky za rady