reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nelze instalovat visty

fablok (18)|6.12.2008 22:44
Dobrý den,

mám problém asi obligátni věta na tomto foru, jde o instalaci nového systému, projde skoro celý proces a vždy při dokončování instalace se to zasekne a konec. Popíši celý problém od začátku. Složil jsem si HTPC, prvně jsem si koupil MB Gigabyte GA-M78SM-S2H, Procesor AMD Athlon 64 X2 4850e EE BOX, paměti Kingston 4GB (kit 2x 2GB) 800MHz, zdoj Seasonic SS-350ET-F3 350W OEM, protože jsem disk sata 320 gb Western digital dal do reklamace jsem prozatim použil jen 40 GB IDE. Vzhledem k tomu že nebyl case skladem tak jsem si to doma složil do svého starého case. Nainstaloval system vse slapalo jako hodinky,po týdnu se mi ozvali z prodejny že můj case nemají ale mají stejny model v jiné barvě a se zdrojem přímo uvnitř Antec Fusion V2 430W černá , dokoupil jsem AVerTV Hybrid+FM PCI (A16D), televizi již nějakou dobu mám LCD SAMSUNG LE40N87BD. Zkompletoval celou sestavu a ladil programy. Minulý týden se mi ozvali z reklamace že mi vracejí disk tak jsem si ho vyzvedl a snažil nainstalovat komplet celý systém znova na sata disk, ale ejhle prostě mi to vždy u dokončování instalace sekne tak jsem zkusmo vzal a pokusil se přeinstaloval ide diska ale to same. Odebral jsem hardware TV kartu vypojil konektory case ale pořád to same vždy v tom samém místě se to sekne sehnal jsem si 64 bitove visty, ale ten samý problém už si nevím rady. Děkuji za jakoukoliv radu jěště dodatek ten původní zdroj jsem vrátil a používím ten z case zkoušel jsem vyměnit kompletni kabelaž ide i sata
Pavel Boček (4169)|6.12.2008 23:38
Zdroje Antec, no nevím nevím.

Hm, nejede disk v AHCI módu ? Zkusil bych tomu dát ovladač řadiče. Je možné, že systém se snaží použít nějaký svůj, ale ten na konci zkolabuje :notsure
fablok (18)|7.12.2008 00:49
prosim jak mam instalovat ovladač řadiče když neni sysytem ?
Pavel Boček (4169)|7.12.2008 01:27
Vista x86-32
Vista x86-64

Dáš to na disketu nebo nějaké Flash médium a při startu instalace budeš mačkat F6 či co (to uvidíš).

Případně v BIOSu nastavíš režim disku na IDE, čímž tohle obejdeš, ale přijdeš o hot-swap (dobrý pro externí disky s eSATA) apod.
fablok (18)|9.12.2008 19:26
Tak už to jede pokud jsem nastavil desku v biosu na IDE tak to nainstaluji pokud jsem stahnul ovladače a použil je při instalaci tak mi u ahci nastavení v poslední fázi vžda zamrzne pc při nastaveni RAID se vubec disky nezobrazi. Teď co s tím je problém v desce nebo disk'?
Honza23 (490)|9.12.2008 20:16
[QUOTE=Pavel Boček;191887]Vista x86-32
Vista x86-64

Dáš to na disketu nebo nějaké Flash médium a při startu instalace budeš mačkat F6 či co (to uvidíš).

Případně v BIOSu nastavíš režim disku na IDE, čímž tohle obejdeš, ale přijdeš o hot-swap (dobrý pro externí disky s eSATA) apod.[/QUOTE]

co je myšleno tím hot-swap ?
Pavel Boček (4169)|9.12.2008 23:15
[QUOTE=fablok;192864]Teď co s tím je problém v desce nebo disk'?[/QUOTE]

Jak jsem říkal, jestli nepotřebuješ AHCI (na externí disky s eSATA např.), tak to moc nevadí, spousta disků tak jede.

Honza23: připojování a odpojování (SATA) disků za chodu. Nutné pro připojení externích disků pomocí eSATA.