reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém při vypínání kompu

Leroj (271)|7.12.2008 13:55
Tak jsem včera nainstaloval Win XP a vše se zdálo 0K. Dnes jsem doinstaloval nějaký programy a hry a teď mi při vypínání vyskakuje tabulka s nápisem:
Ukončit program - explorer.exe a povídáním, že program je používán a jestli ho chci nyní ukončit atd. Pokud ho ukončím, PC se vypne. Tohle se mi ještě nikdy nestalo.
Byla by nějaká rada co s tím? :idea - mě napadá jen obnova nebo reinstal :o
Intri (3490)|7.12.2008 13:58
Jak dlouho tomu trvá, než se explorer ukončí?
Leroj (271)|7.12.2008 14:05
no asi 5-10 sekund, potom to tam skočí znova a zase to ukončuje a potom to teprve vypne :confused:
VencaX (3686)|7.12.2008 14:15
Něco podobné mi to dělalo na starém PC pokud jsem měl dost vytížené RAM. Ale tipuju to na nějaký program, který nainstaloval nějakou "aktualizaci" do Windows (programy od Autodesku, atd.), popř. Program, který Windows ovlivňuje (třeba Tune Up Utilites ad.)
Zkus Start -> Spustit -> msconfig -> Po spuštění - a tady nechat akorát antivirák a ovladače a odstranit vše co si spouštíš sám. Nevim jestli to pomůže ale zkus to a napiš ;)
Leroj (271)|7.12.2008 14:41
No tak to spuštění je komplet vymazaný - zůstala jen položka NvCpl / Rundll.32.exe - která se vypnutí brání. :)
Jinak antivir ani připojení k netu tam ještě není
VencaX (3686)|7.12.2008 15:08
Ne??kam vypnout v?echno, prost? jen to co se p?i spu?t?n? m? zapnout jako antivir?k atd. tak to tam nechat. Zas sem nemyslel v?ecko vypnout. A antivir tam neni p??mo jako NOD32, AVG, Norton nebo tak. Dycky vedle t? polo?ky t?eba rundll32 vid? kam to odkazuje (tak?e co to vlastn? spou?t?) Určitě nech zaplý všechno ze složky Windows a nehrab se radši v ničem jinym než Po spuštění
Leroj (271)|7.12.2008 15:13
no v každém případě to vypínání nepomohlo :mad: - asi zkusím obnovit stav ze včereška

edit: já vím, že si neříkal vypnout všechno, ale jak jsem vypínal a vypínal, tak tam skoro nic nezbylol
VencaX (3686)|7.12.2008 16:38
S tim se musí opatrně.. pak ti může už fakt zbýt jen metoda reinstallu. Možná to bude nejkratší řešení, nevim..