reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

rada se zapojením hardisku

r-a-k (222)|7.12.2008 14:05
Zdravím Pánove,potřebuji poradit ohledně zapojení hardisku ohledně pinu na master a slave.Když ten seagate tam jako primarni a IBM slave tak to naběhne a mutu prehazovat data z jednoho na druhy vew Win,ale potřebuji aby mi naběhl systém z toho IBM,jenže na něm je těch pinu trochu víc a nevím jak je zapojit aby to běhalo.Základovka je http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29155.A Potřebuji přeházet data a soubory do toho seagate.Díky a snad jsem napsal vše pro vás podstatny.
PC071244.JPG PC071247.JPG PC071248.JPG PC071245.JPG
Intri (3490)|7.12.2008 14:15
On se asi objeví někdo, kdo bude vědět takhle z hlavy, jak je zapotřebí zapojit jumpery u toho Seagatu ( mělo by to být napsané buď na štítku disku ( který jsi z nepochopitelného důvodu nevyfotil celý ) nebo u těsně u pinů na spodní straně ), ale především nechápu, proč potřebuješ nastartovat systém z disku od IBM, když říkáš, že ze Seagatu ti naběhne a můžeš přetahovat data z jednoho disku na druhý.

Pokud potřebuješ jen dostat data na Seagate, prostě to zkopíruj z IBM disku, když máš nabootováno ze Seagatu, ne?
Scream CZE (125)|7.12.2008 15:22
a proč radši v BIOSu nevybereš ze kterého disku má systém bootovat?
r-a-k (222)|7.12.2008 17:17
Na tom seagetu neni co řešit buď tam je pin a je master nebo se vynda a je slave,ale ale na tom (starodavným)IBM je toho víc a nejsem jsi jist jak to tam mam zapojit.V biosu jsem samozřejmě taky zkoušel dát promární IBM ale nenaběhne Win,vždy se resetuje PC.A jinak bych to klidně přetahal ale otec má na něm dokumenty tak si to chce přeházet osobně z toho IBM,takže musim takhle.Jedna věc co mě napadá jestli to nechce najet z duvodu že v systému na tom IBM jsou ještě ovladače ze starýho PC?
Scream CZE (125)|7.12.2008 18:05
Tak když se restartuje, tak by ani přehození pinů nepomohlo. ;) Prostě tam máš drivery, keré se tomu novému PC nelíbí a tak se restartuje. ;) Takže to budeš muset asi udělat přes ten seagate.
Intri (3490)|7.12.2008 18:08
Nabootuj ze Seagatu a posaď k tomu otce, aby si to přetahal... Se starými ovladači z toho disku nenabootuješ, Windows na tom disku neví, co má dělat se základní deskou ( a tudíž ani s ničím jiným ), proto se ti to restartuje.
r-a-k (222)|7.12.2008 18:39
Hm,problém je v tom že to ma po tom hardisku rozjebaný všude možně a v 50 letech už ho moc nenaučím.A hlavně vše měl na ploše tak se v tom nevyzná a já na to nemam nervy mu to tahat.Jedině ho dám zpátky a odinstaluji všechny ovladače ze starýho PC a pak by to mělo naběhnout.Jestli se mílím tak mi řekněte ať to nedělám zbytečně:-)
Intri (3490)|7.12.2008 18:44
A co ho dát zpátky a Seagate zapojit k němu?
r-a-k (222)|7.12.2008 19:06
[quote=Intri;192066]A co ho dát zpátky a Seagate zapojit k němu?[/quote]
Tož to není špatný nápad,vyzkouším to zítra v práci.Já hlava děravá:-))Díky
r-a-k (222)|8.12.2008 16:18
Tak jsem to zapojil do starýho PC a narazil jsem na jeden problém:-(IBM primarní a Seagate slave.Systém naběhne a mohl bych přehatovat ale z nějakýho důvodu se mi nezobrazují hardisky v tomto počítači od IBM,jen od Seagate.Takže otec nemůže přehazovat potřebný věci.I když zapojím jen samostatný IBM tak ani potom se nezobrazuji.Když dám hledat C: tak ho najde.Nevíte co s tím.Díky
Intri (3490)|8.12.2008 16:20
Podívej se do BIOSu, jestli se oba disky zobrazují správně ( tj. IBM jako Primary Master, Seagate jako Primary nebo Secondary Slave ).
pas!k (3765)|8.12.2008 17:09
Z ceho bootujes? Z toho IBM ? Pokud ano nastav ho treba jako primarni master dle te tabulky vpravo .. a druhy disk jako slave (Ale je to jedno neni dulezite aby to z ceho bootujes bylo master dulezite je aby pokud jsou zarizeni na jedne sasi bylo jedno master a druhy slave)
r-a-k (222)|9.12.2008 08:00
To všechno je zapojený v pořádku,i systém z toho IBM načte ok akorád že ikony Hardisk C a Hardisk D nejsou v tomto počítači.Takže jsem se nemohl nějak dostat na hardisky.Hledal jsem a nakonec se mi podařilo udělat alespoň zástupce hardisků přes správu počítače.Čuměl jsem jak puk když jsem nemohl nájit ty ikony:-)