reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

zvuk z dvd přehrávače přes receiver

Brake (84)|7.12.2008 15:54
Dobrý den,
mám nový dvd přehrávač Sony DVP-NS708H a ten mám přes HDMI zapojený do taktéž nového AV Receiveru Sony STR-DG520 a tento receiver mám přes HDMI zapojený do JVC lcd televize. Do receiveru mám taky zapojené 5.1 reproduktory z bývalého domácího kina Sony DAV-S800. Z těchto reproduktorů jsem odštípnul konektory a jednotlivé dráty zacvaknul do AV receiveru. Když ale něco pustím v DVD přehrávači, tak zvuk jde z televize místo z 5.1 reproduktorů. Ty ale s receiverem komunikují, protože když dám test, tak všechny reproduktory vydávají zvuk a když v receiveru pustím rádio, tak zvuk taky vychází normálně z 5.1 reproduktorů. Jen když pustím film v dvd přehrávači, zvuk jde přes tv
Nevíte prosím někdo co s tím? Zkušel jsem různá nastavení v přehrávači a v receiveru, ale na nic jsem nepřišel. Díky za všechny rady....
grafnev (69)|8.12.2008 14:52
Jen tak co me letem svetem napadlo (s takovou konfiguraci nemam zkusenosti). Ma ten film 5+1 zvuk, popripade nelze nekde zapnout jeho pripadna emulace nebo tak neco?
Dojigiri (1629)|8.12.2008 15:56
Já bych tipnul, že STR-DG520 možná vůbec neumí zpracovávat signál HDMI, tj. má jenom "pass-through", takže neumí si vzít audio z HDMI, který umí jenom přepínat.

Takže zvuk přes HDMI jde skrz receiver do televize, která ho pak přehraje.

Pokud to tak je, tak aby šel zvuk přes receiver, je nutný ještě spojit receiver s DVD přehrávačem pro audio buď optikou nebo koaxem (obojí je digitální takže vcelku rovnocenný). Vzhledem k tomu, že ten DVD přehrávač Sony nemá optickej výstup ale pouze koaxiální, a receiver má koaxiální vstup, vycházi z toho sehnat si koaxiální audio kabel a propojit dig. koax. audio výstup DVD přehrávače s odpovídajícím vstupem na receiveru. Pak přepnout receiver aby přehrával ten koax vstup a měl by hrát. Na televizi pak nutno vypnout zvuk aby to nehrálo dvojitě (anebo možná půjde na DVD přehrávači navolit aby nešel zvuk do HDMI a šel do koax.).

// EDIT: kabel možno např. takovýhle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53410

// EDIT 2: teď jsem ještě koukal do manuálu a je to skutečně tak, když je zapojený jenom čistě HDMI, tak neumožňuje hrát zvuk z receiveru a pouze přeposílá veškerej signál do televize bez jakýhokoliv zpracování. Tj. pro zvuk z receiveru je nutný ještě propojit to jak jsem říkal. A v menu DVD přehrávače mít zapnutý pod nastavením Audio Setup / Digital Out: ON
tomra (25)|8.12.2008 16:14
zdravim ...
Osobne si myslim ,ze je skoda mit zapojeny DVD->Receiver->TV
protoze pak clovek nevyuzije repro plne pro sledovani bezne televize ...
osobne bych zapojil obraz DVD -> TV a zvuk TV -> reciever <- DVD
Ale nekoukal jsem presne na typ zarizeni,takze snad vam to ty masinky dovoli...
A pri koupi kabelu doporucuji k nim pristupovat podle kvality komponentu, protoze system je tak kvalitni jako jeho nejslabsi cast!! (A ze kabely dnes nestoji malo)
Dojigiri (1629)|8.12.2008 17:10
Co se týká propojovacího kabelu, dal jsem předtím link na ten nejlevnější, co jsem našel, tam je přenos digitální takže kvalita nehraje moc velkou roli (kupovat třeba kabel Belkin s pozlacenýma konektorama za 900 imho nemá moc význam).

U připojení reproduktorů k receiveru naproti tomu má smysl hledět na kvalitu kabelů, tam jde o analogovej přenos, takže se projeví kapacita, indukčnost, útlum (různej při různých frekvencích), nechopnost tenčího drátu přenést basy apod., ale zase záleží i na reproduktorech.