reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Obnova dat HDD

drobek314 (125)|7.12.2008 18:49
Zdravim mám menší problém .
Dnes jsem chtel preinstalovat windows a omylem jsem naformatoval druhej disk na kterým jsem měl uloženou celou zálohu.

Névíte někdo nato nejaky program jak tu zalohu dostat zpět??

Našel jsem jeden program ale nevým jak to funguje.http://www.findandmount.com/
Intri (3490)|7.12.2008 18:56
Zadej do Googlu Format Recovery a vybírej. Nebo si skoč na Stahuj.cz a tam si vyhledej program pro obnovu dat - stačí jen zapojit hlavu.
mstejska (2912)|7.12.2008 19:01
Hlavne s tim diskem nic nedelel (nezapisuj na nej nic). Dobre by bylo cely disk zahohovat do nejake image. A teprve potom delat nejake experimenty
drobek314 (125)|7.12.2008 21:34
Skoušel jsem 4 programy.Ale u žádnýho my to neslo.
Jen u O&O FormatRecovery my nabehli data na obnoveni ale nešli obnovit, nevym proc.

mate nekdo nejakej program prez ktery ste to uz delali.
Dojigiri (1629)|8.12.2008 10:58
[QUOTE=drobek314;192176]Skoušel jsem 4 programy.Ale u žádnýho my to neslo.
Jen u O&O FormatRecovery my nabehli data na obnoveni ale nešli obnovit, nevym proc.

mate nekdo nejakej program prez ktery ste to uz delali.[/QUOTE]

Předpokládám že jsi stáhnul Trial verzi, ta nedovolí obnovu souborů, pouze ti ukáže, který soubory by zvládla obnovit plná verze (kterou se snaží tímto způsobem prodat). Takto funguje většina programů pro obnovu dat, tj. trial verze neumožní obnovit data, pouze je zobrazí, nebo umožní obnovit pouze malý soubory do cca 60kB apod. a je potřeba plná verze (ztracený data mají pro hodně lidí často značnou cenu, takže se pak koupě plné verze může vyplatit - ovšem problém pro jednorázovýho uživatele je, že neví, jestli ta plná verze ty data skutečně zvládne správně obnovit, problémem můžou bejt zejména soubory větší než 2GB a pak různý překřížení apod.).

[size=-2]Existujou postupy jak ze trial verze udělat plnou, příkladně AstalaVista.com/Underground search (samozřejmě, hledání informací je legální, použití pravděpodobně legální nebude).[/size]

Já měl poměrně dobrý výsledky s programy File Scavenger a NTFS GetDataBack, ale na různý potíže fungujou různý programy, chce to zkoušet, a samozřejmě vždycky pracovat read-only (tj. obnovovat data na jinej disk).
ICEBOSS (3435)|10.12.2008 15:57
zkus jeste winternals a jejich disk doctor... delal jsi plny nebo rychly format?
Logout (4018)|10.12.2008 16:29
Taky PC Inspector File recovery. Mám s nim ty nejlepší zkušenosti. Akorát myslím neumí obnovit partition - tzn. chce mít dost místa, kam to nalezený soubory zkopíruje (druhej disk etc.).
dzandra (1368)|10.12.2008 20:40
No sice to není rada, ale zaplatit takový slušný soft je celkem pálka :D. Držím palce, ať to dobře dopadne.:angry:runaway
Kubajs66 (171)|7.3.2010 18:58
Dneska skoušim celej den programy na obnovení dat a všechny jsou za peníze už sem docela vytočenej snad se tady něco dozvim =)
Dojigiri (1629)|8.3.2010 12:24
Však se na tom (= na hlouposti uživatelů, kteří nezálohují, a případně pak nejsou tak schopní, aby si odpovídající upravené verze programů našli na internetu), celkem dobře vydělává :thumb ... takový uživatel je pak za svoje data často ochoten zaplatit poměrně slušný prachy, a výrobci těch SW to ví. O tom, jak sehnat tyto programy "neoficiálně", se na tomhle fóru skutečně nic nedozvíš, ale najít to zase tak těžký není.
Kubajs66 (171)|8.3.2010 13:30
[quote=Dojigiri;356777]Však se na tom (= na hlouposti uživatelů, kteří nezálohují, a případně pak nejsou tak schopní, aby si odpovídající upravené verze programů našli na internetu), celkem dobře vydělává :thumb ... takový uživatel je pak za svoje data často ochoten zaplatit poměrně slušný prachy, a výrobci těch SW to ví. O tom, jak sehnat tyto programy "neoficiálně", se na tomhle fóru skutečně nic nedozvíš, ale najít to zase tak těžký není.[/quote]

Jn a nevíš o nákým kterej neni placenej a je přehlednej ? =)