reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Firefox verze 3 v Linuxu

xmarek (1676)|7.12.2008 19:10
Jste spokojeni s kvalitou Firefoxu verze 3 v Linuxu? Máte nějaké návrhy na vylepšení. Nebo Vám víc vyhovuje jiný?

Mě osobně tato verze velmi zklamala. Trochu jsem se obával dětských nemocí a tak jsem se rozhodl tuto verzi nainstalovat až teď. Výsledek mě však zklamal. Některé stránky jsou špatně vykreslené. A ani fonty co jsem standardně používal ve starší verzi nejsou ideální. :cry Nevyhovuje mi ani zobrazování URL při vkládání.
Jiziii (796)|7.12.2008 21:04
Já teda s FF na Ubuntu nemám žádnej problem
akorát to chce doladit pluginama ale to i windows verzi
MartyMcFly (222)|3.1.2009 19:10
Osobně jsem spokojený také. Zvyknul jsem si na FF2/3 v Linuxu a i když přiznávám, že někdy vykreslení stránek není ideální tak mi vlastně o nic nejde. U mě se to děje jen v malém procentu celkově zobrazených stránek.
grapherX (888)|3.1.2009 19:16
Když jsem byl na linuxech (pár týdnů zpátky) , tak jsem dělal bezproblému na Firefoxu. Někdy byli sice stránky načteny. Jako např. myslím shw.cz kdy odkaz fórum byl skryt pod vyhledáváním
bright (95)|7.1.2009 19:29
Záleží také na tom, zda firefox používá proprietální fonty či ne. S proprietálními je písmo velmi podobné, ne-li stejné jako na stanici s Windows XP. S fonty však může být na linuxu problém, pokud daná distribuce obsahuje starší fonty podobné Bitstream Vera, které jsou "deprecated".

S vykreslováním nemám v linuxu problémy, používám balík msttcorefonts pro stejné zobrazení písma jako na stanicích s Windows - avšak nepoužívám oficiální verzi firefoxu, ale Debianem záplatovaný Iceweasel.
petr.svec (320)|26.1.2009 14:10
problém s fonty jsem u ff nikdy neměl... jediné co se změnilo ve verzi 3... je stabilita, která bohužel šla dolů (v mém případě)
Salamander (6177)|26.1.2009 14:49
V Linuxu se mi vic libi Opera, je stabilnejsi a zobrazuje stranky korektne :)