Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: Asson_scifi03

Nováček Avatar uživatele Asson
    Registrace
    Jul 2006

Asson_scifi03.jpg

(Původní název: "Connected worlds",...
    Ale zase nechávám volnost Vaší fantazii )
    Nějak tu nic nepřibývá, tak zas přihodím já...
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Asson_scifi03.jpg 
Zobrazení: 1151 
Velikost: 274.5 KB 
ID: 430  
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Frog
    Registrace
    Aug 2006

ty jojo, paráda !
    Ak to neni tajomstvo šéfkuchára, možem sa spýtať v čom si to robil ? Tie svetlá su super.

Registrace
    Jul 2006

Díky...

Je to zase čistě Photoshop práce, stejně jak ty dva předtím...
    Kdyby byl zájem, tak můžu napsat ve zkratce postup..

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

NO dobrá práce!
    Vypadá to zajímavě, hodilo by se i na plochu!

Obyvatel SHW Avatar uživatele Zeli
    Registrace
    Sep 2006

Tak tohle je jeden z nejhezcich doposud zverejnenych sci-fi wallpaperu. Fakt pekny a jestli's to dal cely sam tak teda smekam, proste good!

Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od Asson
    Díky...

Je to zase čistě Photoshop práce, stejně jak ty dva předtím...
    Kdyby byl zájem, tak můžu napsat ve zkratce postup..
    tak to by som bol velmi rad, nejaky kratky postup - tutorial by som ocenil, hlavne ako sa ti podarilo spravit tie línie - nazvyme to "vlasy" ? Vo photoshope sem tam pracujem, ale asi mam odlišny štýl práce Toto sa ti fakt vydarilo.

Registrace
    Jul 2006

No takže jsem postupoval asi takto:
    1. Přechod barev #1a1a1a (nahoře) do #56646d (dole), přesně po vertikální ose.
    2. Potom pomocí pera (pen tool) vytvořený jeden "vlas" oranžové barvy, na něj aplikovaný styl vrstvy (layer style), zde podle uvážení, cílem je , dodat "vlasu trojrozměrnost" (určitě vybrat "bevel and emboss")...
    3. "Vlas" několikrát zduplikovat a transformovat, aby byl každý trochu jiný, sloučit do jednoho a zase zduplikovat a transformovat atd. až vznikne síť (některým částem dát menší krytí -> trojrozměrnost )
    4. Zduplikovat vrstvu s "vlasy" a hodit filtr distort-diffuse glow (background barva - bíla s nádechem do oranžova) tak, aby se některá místa vlivem té záře rozostřila. Pomocí masky ještě provést korekci, a ty moc zářivá místa "přitlumit" (z průhlednit vrstvu v dané místě, aby víc prosvítala vrstva s původním vzhledem)
    5. render- lightning effects, nastavit spotlight tak aby osvětlil obrázek celkem rovnoměrně (neztmavit), ale u vrchní části trochu přisvítit (barva světla bílá s nádechem do žlutooranžova).
    6. nová vrstva - vybarvit na černo a do míst, kde jsou na obrázku ty uzlové body hodit 4 lens flare, ale odstranit ty rušivé elementy (odlesky mimo střed hlavního bodu světla).
    7. Vrstvu s lensflares natónovat do oranžovočervena (image - adjustments - variations)
    8. prolínání vrstvy nastavit na "screen"...

Snad jsem na nic podstatného nezapomněl, mělo by to vést zhruba k tomuto výsledku...
    Naposledy upraveno uživatelem Asson: 16-11-2006 v 20:18

Registrace
    Aug 2006

vďaka naučil si ma niečo nové. Hlavne na body 5 a 6 by som neprišiel. ešte raz diky

Registrace
    Jul 2006

Jsem rád že pomohlo...

Taky se pořád učím... Na některé finty se mi podařilo přijít celkem náhodou...

Počkat...spíš na všechno jsem tak přišel