reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PORADTĚ ZDROJ VELMI TICHÝ (se kterým máte zkušenost)

jyh (30)|7.12.2008 21:58
Dobrý den,
dnes na trhu je tolik zdrojů, že člověk neví který si má pořídit.
Chci si pořídit "nějaký" zdroj. A od Vás poradit (se kterým máte i např. zkušenost) který je hlavně:
-velmi tichý!
-přitom účinný
-do 2800Kč
Značka zdroje (to mi je jedno)
-a mezi 400W až 600W.
NAPIŠTE TYP Zdoje a značku, zkušenost
Děkuji Ladislávek
mstejska (2912)|7.12.2008 21:59
ENERMAX PRO 425 82+ tichy, neni slyset
johny__g (6387)|7.12.2008 22:22
S tím Enermaxem souhlasím, osobně mám velmi dobrou zkušenost s Corsairem VX450. Ten Ener má být ještě o malinko tišší.
Pro jistotu sem napiš co ten zdroj bude živit, ať neradíme zbytečně předimenzované nebo zase slabé zdroje.
jyh (30)|7.12.2008 22:37
Hardware:
Zákl.deska: Asus P5AD2-E - Intel 925XE
Procesor: Intel Pentium 4, socket 775 3,02GHz 533MHz
CPUchladič: Freezer 7 Pro
gr.k.: Leadtek Winfast PX7900 GS TDH 256MB, PCI-E
operační pamět: DDR II, 2x 1GB 533MHz Kingston Dual
hdd: Western Digital SATA 250GB cache 16MB 7200rpm
(Já sem slabý v hardware - myslím že bude vše ok. - jde mi o !tichost! především a účinnost)

Ještě někdo má zkušenosti. Sem s nimi podělte se. Díky
robky (3195)|7.12.2008 23:22
Mezi najtichšie zdroje patria už spomínané Enermax Pro alebo Modu, Corsairy(VX450,HX520) alebo Seasonic S12II (z vlastnej skúsenosti je vcelku tichý aj Seasonic SS-500ET). Pokiaľ budeš vyberať zo spomínaných zdrojov, neprohloupíš.
SamecP (1751)|8.12.2008 01:55
Taky bych doporučil již zmiňovaný Enermax Pro společně s Corsairem VX 450W.Enermax je o pár procent tižší a ůčinnější,ale Corsair má 5 let záruku,což by mohlo hrát taky roli při výběru.Na tvou sestavu by měl bez problémů stačit i Enermax PRO82+ 385W,ale je dobré mít rezervu,aby se mohl zdroj použít i v případné budoucí nové sestavě.
1.6dynamic (54)|8.12.2008 08:44
[QUOTE=jyh;192234]Ještě někdo má zkušenosti. Sem s nimi podělte se. Díky[/QUOTE]

Všetky menované zdroje strčí do vrecka akýkoľvek pasívne chladený zdroj. Keď chceš nekompromisné ticho, tak jedine pasív. Ale potom pasív všade, aj na procesore a GK.

Ja mám veľmi dobrú vlastnú skúsenosť už od cca februára so zdrojom FORTRON viď dole v popise. Ale je to 300W verzia a stál cca 2500 SKK. 400W už stojí viac, cca 4000 SKK.
pas!k (3765)|8.12.2008 09:03
Imho se nevyplati priplacet tisice za par sonu ... protoze jiz zminene zdroje od enemraxu nebo seasonicu jsou opravdu hodne tiche (v pripade ze pc bude nekde pod stolem a nebude to mit 20 cm od ucha neuslysi nic)
Deee-aN (3834)|8.12.2008 09:08
[quote=pas!k;192330]Imho se nevyplati priplacet tisice za par sonu ... protoze jiz zminene zdroje od enemraxu nebo seasonicu jsou opravdu hodne tiche (v pripade ze pc bude nekde pod stolem a nebude to mit 20 cm od ucha neuslysi nic)[/quote]
I v případě, že bude na stole, uslyší milion jiných věcí, ale Enera (IMHO i Corsaira) ne.
mstejska (2912)|8.12.2008 10:25
[QUOTE=deeean;192332]I v případě, že bude na stole, uslyší milion jiných věcí, ale Enera (IMHO i Corsaira) ne.[/QUOTE]

I kdyz budes mit ucho u zapnuteho enermaxe, tak ho neuslysis.:thumb
1.6dynamic (54)|8.12.2008 10:43
[QUOTE=mstejska;192342]I kdyz budes mit ucho u zapnuteho enermaxe, tak ho neuslysis.:thumb[/QUOTE]

No možno ak bude mať otvorené okno a býva pri rušnej ulici :eek:
Zdanlivo tiché PC sa môže v tichej noci na vidieku, keď počuješ tikanie budíka v tretej izbe, javiť úplne ináč. A ten "neslyšný enermax" zrazu bude pekne liezť na nervy. Všetko záleží od požiadaviek na ticho.
mstejska (2912)|8.12.2008 11:16
[QUOTE=1.6dynamic;192348]No možno ak bude mať otvorené okno a býva pri rušnej ulici :eek:
Zdanlivo tiché PC sa môže v tichej noci na vidieku, keď počuješ tikanie budíka v tretej izbe, javiť úplne ináč. A ten "neslyšný enermax" zrazu bude pekne liezť na nervy. Všetko záleží od požiadaviek na ticho.[/QUOTE]

Testovano v noci, na kraji vesnice:cool:
Deee-aN (3834)|8.12.2008 11:41
[quote=1.6dynamic;192348]No možno ak bude mať otvorené okno a býva pri rušnej ulici :eek:
Zdanlivo tiché PC sa môže v tichej noci na vidieku, keď počuješ tikanie budíka v tretej izbe, javiť úplne ináč. A ten "neslyšný enermax" zrazu bude pekne liezť na nervy. Všetko záleží od požiadaviek na ticho.[/quote]
Já to myslel tak, že to už spíš uslyšíš harddisk nebo chladič CPU nebo chladič GPU než Enermax...
mstejska (2912)|8.12.2008 11:56
[QUOTE=deeean;192366]Já to myslel tak, že to už spíš uslyšíš harddisk nebo chladič CPU nebo chladič GPU než Enermax...[/QUOTE]

Vcera v noci jsem si trochu pohral s chlazenim komponent, takze jsem zastavil vsechny ventilatory, pak jsem zastavil kouskem molitanu i ventilator u toho zdroje a kdyz jsem ho zase pustil, tak jsem nic neslysel. Byl slyset pouze disk.
johny__g (6387)|8.12.2008 13:14
Tohle nemá cenu, každý má o tichu jinou představu, takže je to dost relativní pojem. To že jak Enermax tak Corsair jsou jedny z nejtišších zdrojů nemůže být pochyb (vím o čem mluvím, VX450 doma mám, mám hned vedle i druhé zcela pasivně chlazené PC, takže mohu porovnat). Pasivní zdroj bych kvůli ztišení počítače uvažoval až na posledním místě, dokud se něco točí na CPU nebo GPU, nemá taková investice smysl.
mstejska (2912)|8.12.2008 13:16
Tohle jsem resil taky, spise premyslej o hlucnosti disku. Tohle je ted jedina soucast pc kterou slysim (a DVD, ta ale nejede porad)
robky (3195)|8.12.2008 13:57
A k tomu všetkému ešte záleží aj na skrinke - ak máš papierovoplechovú, tak v takej bude tichý len čistý pasív.
jyh (30)|10.12.2008 22:48
No, abych řekl pravdu PC skříň bych si taky přál novou ale opět nevím jaká by byla ta nejtišší (aby propustila co nejméně hluku). Zároveň však chci aby byla co nejlehčí tzn. co nejméně plechu, jako myslím tím co nejvíce otvorů a direk pokud možno co největších. A dále aby byla skříň bez šroubku u HDD a mechanik i třeba u Grafiky atd. a pření panel aby nebyl s nějakýma dvířkama na zavírání (jako za dvířky mechaniky). Také kdyby to mělo 2xUSB zepředu či zvrchu + na microfon a sluchátka zdířku a vypínání někde nahoře také. A poslední ješte kdyby byl zdroj dole místo nahoře.A aby to byla klasická skříň a né Big tower. Díky odpovídejte Typama PC skříní a Vašema zkušenostma s nimi.
mstejska (2912)|10.12.2008 22:54
Zdroj dole je hloupost. Zdroj nahore odebira teply vzduch, ktery stoupa vzhuru.
Nejlehci, z nejtencimi plechy bude rezonovat.
Dirkovane skrine nejsou moc dobre, protoze brani rizenemu proudeni vzduchu. Kdyz jsem u sve skrine vsechny dirky zalepil, teploty vsech komponents sly dolu a ja jsem mohl snizit rychlost ventilatoru na cpu a gpu.
Deee-aN (3834)|10.12.2008 23:14
Zdroj dole není hloupost. Třeba u Antec 300 jeho funkci odsávání teplého vzduchu zastane horní fan. Zdroj se zároveň zbytečně neohřívá.

Nejvíc děr má ale tahle.:D
ICEBOSS (3435)|10.12.2008 23:23
[QUOTE=jyh;193305]No, abych řekl pravdu PC skříň bych si taky přál novou ale opět nevím jaká by byla ta nejtišší (aby propustila co nejméně hluku). Zároveň však chci aby byla co nejlehčí tzn. co nejméně plechu, jako myslím tím co nejvíce otvorů a direk pokud možno co největších. A dále aby byla skříň bez šroubku u HDD a mechanik i třeba u Grafiky atd. a pření panel aby nebyl s nějakýma dvířkama na zavírání (jako za dvířky mechaniky). Také kdyby to mělo 2xUSB zepředu či zvrchu + na microfon a sluchátka zdířku a vypínání někde nahoře také. A poslední ješte kdyby byl zdroj dole místo nahoře.A aby to byla klasická skříň a né Big tower. Díky odpovídejte Typama PC skříní a Vašema zkušenostma s nimi.[/QUOTE]

Co se tyka konstrukce skrine a chlazeni, je to tak, jak rika mstejska i deeeean...

Takze co treba...

Yeong Yang Cetus 5601 ? Sice ma dvirka, ale je to jediny minus a splnuje vsechno co jsi chtel. Navic dvirka maji v sobe vyklopku pro mechaniku = nemusis je pro otevreni mechaniky otevirat.
http://ventum.net/items/270-yeong-yang-cetus-5601-poklad-v-hlusine/show
Breberka01 (1)|16.1.2009 13:58
Ahoj

musim sem prihodit i svou zkusenost s tichym zdojem a to OCZ MODxSTREAM-PRO 700W 80+. Svou cenou se blizi puvodni cene v privnim prizpevku ( ja koupil za 2808,- ) a se svim 14cm vetrackem je takrka neslysitelny !!! Navic modularni kabely vcetne 2x napajeni GPU, proste paradicka ... uz z PC fakt slysim jen disk :D

vřele doporučuju !!!
mech13 (5526)|16.1.2009 15:27
[QUOTE=Breberka01;207394]OCZ MODxSTREAM-PRO 700W 80+[/QUOTE]

po chvilce googleni jsem na nejakym eng foru nasel, ze by to mel byt prevleceny fortron epsilon... a kvality fortronu se enermaxu nebo seasonicu moc rovnat nemuzou...

v pripade toho anteca bych volil spis corsair/seasonic S12II - maji delsi kabely nez ener a nejsou tak nasponovany

pokud ti jde tak moc o ticho, taky bys musel v tom antecu zpomalit vetraky - sice maji regulaci, ale i na nejpomalejsi jsou porad dost hlucne (v tichem PC) a je blbe ze maji napajeni pres molex - kazdopadne bys musel bastlit
KunNy (410)|16.1.2009 15:45
Z levných můžu za sebe doporučit Seasonic SS 400ET F3 OEM, za svou cenu (cca 1 200Kč) je to parádní koupě, a opravdu se hlučností vyrovná (snad i předežene) Enermaxy 82+ řady a Corsairy (jak HX tak VX série jsou na tom hlukově skvěle, se sérií TX nemám zkušenost).
Jinak za zmíněnou cenu 2 800Kč bych to viděl na Enermax MODU82+ 525W který je krásně tichý i při vyšší zátěži.
Jak píše předemnou johny g, po utišení jedné součástky PC člověk přijde na to že hluk mu dělá i další komponenta, pokud já stáhnu otáčky všeho co mám v PC tak nejvíce slyším disky (Hitachi má zaplý AAM)