reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Podsvícená klávesnice

Chip2002 (21)|8.12.2008 03:18
Razer Lycosa nebo Logitech Illuminated Keyboard? :notsure

Jednoduchá otázka. Pro mě pekelně těžká odpověď.
Recenze jsem četl hodnocení jsem viděl, ale stejně nevím.

Razer:
- stejné rozložení klávesnice jako mám na notebooku
- modré podsvícení
- nemám pocit, že se mi v batohu zlomí
- výstup USB, sluchátka a mikrofon
- všechna tlačítka programovatelná
- multimediální panel
- lepší povrch kláves

Logitech:
- tloušťka
- logitech
- lepší čítelnost při zhasnutém podsvícení
- údajně se tak snadno neošoupou klávesy
- design
- několik úrovní podsvícení
- lépe se čistí/nechytá se na ni tolik prach

Kterou proč?
Kterou proč ne?

Díky za rady a názory.
r-a-k (222)|8.12.2008 04:32
Razer Lycosa mam asi týden a mohu říci že jsem spokojen ,hlavně jsem si ji vybral na hry a nemuzu si vynachválit.Nízky zdvich(chvéli trvá než si na to člověk zvykne)dotykový panel na vypnuti světla,klavesy na přěhrávač hudby(mužeš si vybrat z programu který máš nainstalovaný),korekce hlasitosti.Akorád nevím jestli jsem si vybral špatně nebo se nedělá CS klávesnice,já mam US a ta nema popisky na písmen s čárkou a háčkem(takže člověk musi po paměti,ale dá se to taky naučit)A abych porovnal z předeškou klávesnici Microsoft,no comment:-)Značka Razer se mi zalíbila a mam i myš Razer Copperhead a taky spokojenost,brzy budu kupovat i sluchátka.Z Logitech klávesnicí nemam zkušenosti,to ti musí poradit někdo jiný.Verdikt:Spokojenost
Chip2002 (21)|8.12.2008 11:05
A jak je to s tím prachem? Opravdu se na ní tolik usazuje prach díky tomu jak je pogumovaná? Prý se to blbě čistí. A co náznak ošoupání kláves? WASD, mezerník, zatím v poho? V CZ verzi jsem jí nenašel. Ale tak to mě netrápí. Tak nějak zvládám psát i poslepu :)
RossiD (30)|8.12.2008 12:03
Jiz nejaky ten patek vlastnim klavesnici Logitech G11 a jsem s ni opravdu nadmiru spokojen.Podsviceni ma tristupnovy chod - jednotlive klavesy jsou i po dlouhe dobe pouzivani velmi dobre citelne /zadne osoupani ci zapraseni/,stejne tak i pri vypnutem podsvetleni.Perfektni programovatelnost "G" klaves - kterou hojne vyuzivam.Klavesy na G11 maji tichy stisk + dobrou odolnost proti opotrebovani.Vzdy jsem sazel na kvalitu a Logitech mne v tomto nikdy nezklamal at jiz se jedna o klavesnici,mys ci DO ... pouze v pripade gamepadu jsem jejich rumblepad vymenil za ovladac od XBoxu /ten opravdu nema konkurenci/....
Alzerous (68)|8.12.2008 13:59
Já jsem spokojen se svojí Microsoft Sidewinder X6.Krásný design pro Praváky i Leváky.
robky (3195)|8.12.2008 14:09
[QUOTE=Alzerous;192412]Já jsem spokojen se svojí Microsoft Sidewinder X6.Krásný design pro Praváky i Leváky.[/QUOTE]

Ja sa pripájam. Mám ju síce len pár dní, ale absolútna spokojnosť. Makro, ovládanie multimédií, nahrávanie makier, oddeliteľný num Pad sú fajn, ale najviac ma dostali ovládanie podsvietenia(plynulé) a hlasitosti. K dokonalosti chýba hádam usb hub a audio.
Chip2002 (21)|8.12.2008 21:46
Vy mi ten výběr vůbec neusnadňujete :mistake jak já si mám vybrat když mi po takové době kdy jsem vybral své dva adepty dva lidi doporučí zcela jinou klávesnici? :D
Intri (3490)|8.12.2008 23:32
Snadno - zvážit, jestli je pro tebe cenově dostupná a případně se na ni jít podívat do obchodu, naťukat si na ní pár vět cvičně a zjistit, jak ti sedí.:-) I když u klávesnice to zkoušení není tak horké jako u myši, ono se asi nestane, že by změna klávesnice byla bez potřeby si na novou zvykat. Ale můžeš aspoň vyhodnotit příjemnost stisku, dosažitelnost kláves apod.
Chip2002 (21)|9.12.2008 00:26
Cenově dostupné jsou všechny uvedené. Zkoušel jsem psát jen na té Logitechácké a byl jsem spokojenej. Prostě klasická klávesnice s nízkým zdvihem. Já to nijak výrazně neřeším. Jsem schopný psát i na klávesnici s vysokým zdvihem. Já jen, že když už si kupuju klávesnici tak jsem si řekl, že chci podsvícení. A asi jsem vysazenej na kvalitnější značky. Ale je to pouze tím, že mám s dražšími značkami lepší zkušenost. Programoovatlný klávesy jsou jen milý bonus.
robky (3195)|9.12.2008 01:04
Tak potom by som prihliadol na usb a audio na tej Lycose a vzal tú.
Chip2002 (21)|9.12.2008 01:59
Konečně nějakej jedenoznačnej názor. Děkuju :) ale chtělo by to víc takových.
meeee (1110)|9.12.2008 07:09
[QUOTE=Chip2002;192674]...ale chtělo by to víc takových.[/QUOTE]

Fajn. Jeden ode mě. Logitech G15. ;)
Oranžové podsvícení je příjemné, netahá za oči. Klávesy perfektní co se stisku týče. Skvěle zpracovaná, bytelná.
r-a-k (222)|9.12.2008 07:49
[quote=Chip2002;192356]A jak je to s tím prachem? Opravdu se na ní tolik usazuje prach díky tomu jak je pogumovaná? Prý se to blbě čistí. A co náznak ošoupání kláves? WASD, mezerník, zatím v poho? V CZ verzi jsem jí nenašel. Ale tak to mě netrápí. Tak nějak zvládám psát i poslepu :)[/quote]
Tak s tím prachem jsem to trochu nepochopil jelikož PC nemá člověk v dílně ale doma a nepostřehl jsem že by se na ni usazovalo více prachu.Ono asi tak,jsou pogumovaný ale jsou hladký a když mi na ní patlal junior mastnýma rukama tak jsem to jednoduše setřel vlhkým hadrem:-)Toho bych se nebál.Ošoupání kláves ti nemohu potvrdit jelikož jí mám chvíli.Ono asi takhle,čím více ji budeš používat tak se rychleji ošoupe každá.PS:Měl jsem tu Microsoft a po 4 měsících jsem měl vyleštěný klávesy jak zrcadlo protože hraju každý den online hry:-)Ale jak říkám ošoupe se každá.
Chip2002 (21)|10.12.2008 00:21
[QUOTE=meeee;192683]Fajn. Jeden ode mě. Logitech G15. ;)
Oranžové podsvícení je příjemné, netahá za oči. Klávesy perfektní co se stisku týče. Skvěle zpracovaná, bytelná.[/QUOTE]

Oranžové podsvícení a displej jako G15 mám na reprácích (Logitech Z-10)
takže je to trochu zbytečné i když by mi to ladilo. Ale hlavně se mi G15 zdá nepoměrně větší. A jak říkám, budu jí často přenášet.
robky (3195)|10.12.2008 00:36
A čo tak ten MS sidewinder X6 - podsvietenie je červené(podľa mňa menej ťahá oči), odpojíš NumPad a zaberie celkovo menej mista pri prenášaní.
Chip2002 (21)|10.12.2008 00:40
Nelíbí se mi u ní ty kolečka a celá mi přijde taková "neelegantní" a "drsná"
Kirk1 (850)|21.2.2009 16:02
Ahojte v blizkej buducnosti si budem musiet kupit klavesnicu aj mysku. Ale k tej klavesnici no chcel by som podsvietenu najma koli noci a hram (najviac casu) a nerozmyslam ze za nu utratim 70€ (2000sk byvalych) rozmyslal som nad Microsoft Reclusa ale neviem ci neni prilis moc draha a nenasiel som moc obrazkov ako svieti v noci a ci sa da pridavat alebo uberat podsvieteniu (ci vidno pekne pismena a pod) a este som zvyknuty na velky Enter (neviem ci sa da zvyknut na maly) a Shifty. Najcastejsie hravam ale to naznamena ze som zatazeny na komponenty s oznacenim Gaming a pod.

Takze tazka otazka (ked este ani ja na 100% neviem aku) ze aku podsvietenu?
O parametroch ake by mala splnat neviem mozno velky Enter (ak nie tak nie)
Shifty urcite velke a aby boli v noci dobre citatelne pismena.

Za rady a nazory DAKUJEM.
robky (3195)|21.2.2009 18:03
Používam MS Sidewinder X6 - nemá síce tebou požadovaný veľký Enter, ale dá sa na to zvyknúť. Podsvietenie je plynulo regulovateľné (červené, makro klávesy oranžové) a čitateľnosť v tme je veľmi dobrá. Výhodou je odnímateľný NumPad(dá sa pripojiť na obe strany klávesnice). Nahrávanie a následná editácia makier je zvládnutá perfektne. Stisk kláves je istý, ani nízky ani vysoký. Klávesnica má EN layout, neviem či sa robí aj SK(ani som to nezisťoval).

Čo sa týka výberu klávesnice, najlepšie je ošahať si rôzne klávesnice v nejakom kamennom obchode a na základe toho si vybrať. Následne na nete kúpiť za najnižšiu cenu ...
GladiatorGang (35)|21.2.2009 22:55
[QUOTE=robky;222398]Používam MS Sidewinder X6 - nemá síce tebou požadovaný veľký Enter, ale dá sa na to zvyknúť. Podsvietenie je plynulo regulovateľné (červené, makro klávesy oranžové) a čitateľnosť v tme je veľmi dobrá. Výhodou je odnímateľný NumPad(dá sa pripojiť na obe strany klávesnice). Nahrávanie a následná editácia makier je zvládnutá perfektne. Stisk kláves je istý, ani nízky ani vysoký. Klávesnica má EN layout, neviem či sa robí aj SK(ani som to nezisťoval).

Čo sa týka výberu klávesnice, najlepšie je ošahať si rôzne klávesnice v nejakom kamennom obchode a na základe toho si vybrať. Následne na nete kúpiť za najnižšiu cenu ...[/QUOTE]
Souhlasim X6 je dobrá a kvalitní klávesnice vlastním jí také.
Kirk1 (850)|22.2.2009 11:40
[QUOTE=robky;222398]Používam MS Sidewinder X6 - nemá síce tebou požadovaný veľký Enter, ale dá sa na to zvyknúť. Podsvietenie je plynulo regulovateľné (červené, makro klávesy oranžové) a čitateľnosť v tme je veľmi dobrá. Výhodou je odnímateľný NumPad(dá sa pripojiť na obe strany klávesnice). Nahrávanie a následná editácia makier je zvládnutá perfektne. Stisk kláves je istý, ani nízky ani vysoký. Klávesnica má EN layout, neviem či sa robí aj SK(ani som to nezisťoval).

Čo sa týka výberu klávesnice, najlepšie je ošahať si rôzne klávesnice v nejakom kamennom obchode a na základe toho si vybrať. Následne na nete kúpiť za najnižšiu cenu ...[/QUOTE]

[QUOTE=GladiatorGang]Souhlasim X6 je dobrá a kvalitní klávesnice vlastním jí také.[/QUOTE]

No presne taketo nazory ma zaujimaju kedze nemam este jasno spokojnost a aj "nespokojnost" majitelov podsvietenych klavesnic.
Dufinos (422)|17.3.2009 13:18
Taky se přimlouvám za úvahu nad Microsoft Sidewinder X6... Mám ji pár měsíců a jsem s ní pořád maximálně spokojený. Podsvícení je plynule regulovatelné (od nesvítí až po svítí jak sviňa). Klávesy mají nízký zdvih, jsou velmi tiché při datlování (píšu všemi deseti a je to paráda) a nemají zatím žádný náznak, že by se měly odírat... Jak anglické, tak i české znaky jsou velmi kvalitně vylaserovány. Dobrá vychytávka je i možnosti, si "trvale zmáčknout" klávesu... Např. si tak nastavíš běh, popř. přikrčení a nemusíš při tom stále držet klávesu s tímto povelem... Samozřejmě je dostatečně programovatelná s pamětí na tři různá nastavení.

Vybral jsem si ji na základě několika recenzí + ceny, která byla o dost níže než u Lycosy popř. G15ky a dle mého názoru jsem udělal velmi dobře....
sheira (164)|3.4.2009 13:17
Mam teraz starsiu logitechu (predchodca g15), ale zda sa mi ze po dlhsom pouzivani je povrch tlacitok taky trochu smiklavy alebo ako to mam nazvat... "mastny" (samozrejme som ju nechytal s mastnymi rukami, ani nic podobne). Je to takto aj pri tej MS x6 alebo G15?
Dufinos (422)|6.4.2009 11:28
[QUOTE=sheira;235759]Mam teraz starsiu logitechu (predchodca g15), ale zda sa mi ze po dlhsom pouzivani je povrch tlacitok taky trochu smiklavy alebo ako to mam nazvat... "mastny" (samozrejme som ju nechytal s mastnymi rukami, ani nic podobne). Je to takto aj pri tej MS x6 alebo G15?[/QUOTE]

Zatím u X6ky nic takového nepozoruju... Na druhou stranu. I když máš umyté ruce, tak za "otisky" necháváš tenký mastný film... Takže časem se ti to může, jak píšeš, nahromadit a působit mastně. Zkoušel jsi to opatrně očistit třeba technickým benzínem, jestli to pomůže?
Kirk1 (850)|17.4.2009 18:14
No tak som si ju teda kupil aj ja X6 a musim povedat ze aj ja som zatial spokojny odozva tlacitiek dobra :thumb, to co sa mi zo zaciatku zdalo ako neforemna blbost pod zapastie je super (myslim podpierku pod ruky ked pisete):thumb, podsvietenie je tiez dobre najma ta cervena farba netaha tak oci a rozdelenie farieb od speci tlacitiek :thumb.

Pouzivam ju asi 3 dni zatial spokojnost :thumb, prisla mi zabalena iba "stroho" tak ako je v recenzii https://www.svethardware.cz/recenze-sest-hernich-klavesnic-v-testu/25556-4
ale nemal som k nej ziadny soft alebo CD Dufinos, GladiatorGang, robky vy ste mali k nej nejaky soft na nastavenie speci tlacitiek a pod...?
Richmond (8084)|17.4.2009 19:57
Dufinos (422)|18.4.2009 02:28
Tuším, že to je přímo ten soft.... Jinak pokud máš zájem vidět komplet moje balení, tak mrkni ke mě do profilu... Mám to tam v albu...

Jinak jsem samozřejmě velmi rád, že moje rada padla na "úrodnou půdu" a doufám, že s ní budeš spokojen přinejmenším tak, jako já :D :thumb
Kirk1 (850)|18.4.2009 15:17
JJ je to spravny soft a uz funguje vsetko tak ako ma :thumb Richmond dakujem:thumb, Dufinos, GladiatorGan, robky dakujem:thumb
Lobobery (35)|13.6.2009 10:39
Už nějakou dobu mám Microsoft Sidewinder X6 a naprostá spokojenost! Plynule si nastavíš sílu podsvícení, navíc je perfektně provedený, ne jako u nějakejch, kde to svítí všudyma:stupid Odnímatelnej Num-pad, hromada makro kláves, tři profily přepínaný na klávesnici, ovládání audia, atd, atd, atd, ale to si kdyžtak už přečteš jinde..:thumb
dEvilPS3 (50)|26.7.2009 22:47
Ja mam G15 a nemenil bych. Dokonaly stisk, krasne podsviceni a sympaticky LCD :) Ale vsechny tyto highend klavesnice jsou super. Neda se najit "lepsi", spis jen vhodnejsi :)