Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie

Zobrazit výsledky hlasování: Líbí se Vám zde, na fóru SHW?

Hlasujících
55. Pro hlasování se musíte přihlásit
  • Ano, lepší fórum v českých končinách neznám

9 16.36%
  • Ano a doufám, že se fórum bude dál rozvíjet

31 56.36%
  • Ano, mám však drobné výtky nebo připomínky

4 7.27%
  • Ano, neoznačil bych ho ale za nejlepší

7 12.73%
  • Standarní fórum - nenadchne ani neurazí

3 5.45%
  • Ne, mám k fungování tohoto fóra spoustu výhrad.

1 1.82%
  • Ne, opravdu se mi tu nelíbí.

0 0%
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 32

Téma: Jak se Vám líbí SvetHardware.cz?

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Zajímalo by mě, jak se Vám líbí zde, na fóru SHW.

Určitě jsou věci, se kterými jste spokojeni více a se kterými méně. Vždy se dá něco zlepšovat, takže když například srovnáte toto fórum s jinými, je to něco co by Vám tu vyloženě vadilo nebo chybělo?

Rovněž se ptám i co se Vám na tomto fóru líbí a co byste si třeba i přáli více rozvinout.

- a nebojte se, za případnou kritiku Vás nikdo neodsoudí, spíše naopak, můžete tím tomuto fóru prospět
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Zatím málo lidí ale komunita se rozvíjí, což je milé Pokud jde ale o úroveň, chybí tu více skušených uživatelů a větší komunita.

Registrace
    May 2006

Tak to souhlasím, opravdu by to chtělo, aby se naše komunita rozrostla. Ale věřím, že tomu tak bude. Je ovšem pravda, že když jsem včera v noci procházel konkurenční fóra, bylo nás tu bezkonkurečně nejméně (myslím aktivních uživatelů). Avšak s ohledem na to, jak je toto fórum mladé (především jeho nová forma), tak si myslím, že se situace může brzy změnit

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Fórum SHW je opravdu skvělé! Ale přeji si aby se nadále vyvíjelo k lepšímu...

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Konnor
    Registrace
    Aug 2006

No u mě spokojenost, ale pár lidí navíc by neškodilo, bude nás víc, nebudeme se bát vlka nic jo a taky budem chytřejší,...

Občasný diskutér Avatar uživatele snajprik
    Registrace
    Nov 2006

No ja by som mal nápad. Svet hardware by sa mal spojiť z nejakym veľkoskladom PC a ponuknuť mu, že budete mu spravovať jeho WWW popis ich výrobkov a poradiť mu, ktoré produkty sú kvalitne a išli by mu na odbyt a na, ktoré by teoreticky mal menej reklamácii a spokojnejších zákazníkov, samozrejme že by ste im pomohli otestovať aj produkt aby sa zakázník vedel rozhodnúť a ktoré by neboli v testoch dobre, tie by ste mu neodporučili a tak by ste mali prístup prakticky ku všetkej elektronike zadarmo. Ako sa vraví vlk by bol síti a ovca celá .
    Takto to robia večšina zahraničných webov a celkom sa im dary, recenzie majú aj 2-3 denne a nič ich to nestojí toto myslím by dosť pomohlo.

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Tento nápad není ve své podstatě špatný, má však svá "ale".

Počet našich článků není závislý na možnostech zápůjček, ale na počtu našich autorů a jejich časové vytíženosti (čili pokud bychom ještě pro někoho měli dělat popisy a selekci produktů, znamenalo by to pro nás další práci mimo redakci SHW, což by mělo na počet článků v magazínu a jejich rozsah spíše negativní dopad).

Navíc takováto úzká spolupráce s nějakým velkoobchodem by pro mnohé naše čtenáře znamenala ztrátu naší objektivity (přestože by to tak nebylo).

Občasný diskutér Avatar uživatele snajprik
    Registrace
    Nov 2006

„Navíc takováto úzká spolupráce s nějakým velkoobchodem by pro mnohé naše čtenáře znamenala ztrátu naší objektivity (přestože by to tak nebylo)“

Tak tejto vete som nepochopil prečo by ste stratili objektivitu??? Tu by ste stratili keby ste preferovali jednu značku, ale nie predajcu a veľkoobchody majú zvyčajne nízke ceny, ja v tom nevidím žiadny problém, a k cenikom nerobili by ste im kompletnú ponuku ale recenzie určitých produktov, ktoré by si aj oni mohli dať k výrobku a oni by ho mohli odporúčať na základe vašeho testu no a samozrejme vy by ste udávali veľkoobchod od ktorého mate požičaný výrobok ako každý iný a tým by ste robili reklamu určitému veľkoobchodu ako každý iný, ale nie značke, osobne mne nevadí reklama predajcu ale výrobcu. No tiež netvrdím že môj návrh je bez chyby a že niečo sa na ňom nedá vylepšiť alebo pozmeniť, ale takto funguje veľa zahraničných stránok. Ja tvrdim že nieje čo stratiť, keby ste skusili isť za riadiťeľom neakého veľkoobchodu povedali by ste čím sa zaoberate a ako si predstavujete spolupracu čo mu môžete ponuknuť hlavne výhody...
    A vaša stranka by stale ostala ta ista len by sa jedna časť zaberala novinkami a jedna poradenstvom a recenziami pre ľudi čo sa nevedia rozhodnúť, a tak raz týždene robiť ponuky zostáv, to robite aj teraz ale je to nepoužitelne lebo keby som si chcel niečo take kupiť tak by som sa nabehal a nevedel by som ako to pôjde, vy by ste to otestovali a aj by ste ponukli kde by so to mohol zákazník aj kupiť v určitej firme z ktorej to mate aj vy

Obyvatel SHW Avatar uživatele BlackFrog
    Registrace
    Aug 2006

hlasoval sem:
    Ano, lepší fórum v českých končinách neznám.
    protože i když je tu pár malých mušek, všechno se vyvíjí dobrým směrem

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od snajprik
    „Navíc takováto úzká spolupráce s nějakým velkoobchodem by pro mnohé naše čtenáře znamenala ztrátu naší objektivity (přestože by to tak nebylo)“

Tak tejto vete som nepochopil prečo by ste stratili objektivitu??? Tu by ste stratili keby ste preferovali jednu značku, ale nie predajcu a veľkoobchody majú zvyčajne nízke ceny, ja v tom nevidím žiadny problém, a k cenikom nerobili by ste im kompletnú ponuku ale recenzie určitých produktov, ktoré by si aj oni mohli dať k výrobku a oni by ho mohli odporúčať na základe vašeho testu no a samozrejme vy by ste udávali veľkoobchod od ktorého mate požičaný výrobok ako každý iný a tým by ste robili reklamu určitému veľkoobchodu ako každý iný, ale nie značke, osobne mne nevadí reklama predajcu ale výrobcu. No tiež netvrdím že môj návrh je bez chyby a že niečo sa na ňom nedá vylepšiť alebo pozmeniť, ale takto funguje veľa zahraničných stránok. Ja tvrdim že nieje čo stratiť, keby ste skusili isť za riadiťeľom neakého veľkoobchodu povedali by ste čím sa zaoberate a ako si predstavujete spolupracu čo mu môžete ponuknuť hlavne výhody...
    A vaša stranka by stale ostala ta ista len by sa jedna časť zaberala novinkami a jedna poradenstvom a recenziami pre ľudi čo sa nevedia rozhodnúť, a tak raz týždene robiť ponuky zostáv, to robite aj teraz ale je to nepoužitelne lebo keby som si chcel niečo take kupiť tak by som sa nabehal a nevedel by som ako to pôjde, vy by ste to otestovali a aj by ste ponukli kde by so to mohol zákazník aj kupiť v určitej firme z ktorej to mate aj vy
    Nenapsal jsem, že bychom ztratili objektivitu, ale: "Navíc takováto úzká spolupráce s nějakým velkoobchodem by pro mnohé naše čtenáře znamenala ztrátu naší objektivity (přestože by to tak nebylo)" - což má jiný význam.

Pokud se ale podívám na zbývající část příspěvku, tak nerozumím. Takto Svět hardware funguje už teď - co by se tedy mělo měnit? Snad ji jen více rozšířit.

EDIT: psal jsem tu původně ještě obsáhlý odstavec v domnění, že zmiňujete distributory, mluvil jste ale o velkoobchodech, což je zcela jiný případ, pardon.

Ve věci vlastního testování námi navrhovaných sestav každý měsíc - ano, toto by bylo dobré. Avšak je to závislé opět spíše na našich možnostech, co se času týče, nikoli na tom, zda jsme nebo nejsme schopni potřebné komponenty sehnat. A testovat celou konfiguraci jako jednotný produkt od konkrétního prodejce tak, aby se mohl případný čtenář se zájmem na konkrétní firmu v případě zájmu obrátit - byly by to počítače sestavené podle námi definované konfigurace, tedy jinými slovy by se jednalo například o počítač s označením "SHW listopad 2006" v podání firmy XXX. Z hlediska objektivity by bylo ideální, aby se výrobci/prodejci daných počítačů každý měsíc obměňovali, abychom nebyli nařčení z náklonnosti té či oné firmě a tedy ražení její značky (to by opět mohlo mít negativní dopad na povědomí o naší objektivitě, případně o objektivitě těchto článků zabývajících se těmito doporučenými konfiguracemi). Navíc už ze samotné podstaty konkurenčního boje mezi výrobci počítačů by se objevovaly útočné příspěvky od lidí z firem YYY, ZZZ apod., jejichž cílem by bylo pouze to, celé to co nejvíce shodit (to se dělo napřílad i v případě loňského, srovnávacího předvánočního testu PC, kde se takoví jedinci v diskuzích objevovali - zde by tomu nebylo jinak).

Je tedy otázkou, zda to za tu práci navíc a komplikace, které by se určitě objevovaly, stojí. Jdeme si svou cestou myslím vcelku dobře a to, co by nás mohlo poškodit více než cokoli jiného je právě ztráta objektivity. To, co potřebujeme, je spíše více odborníků v našich řadách, kteří by přinášely nezávislé články ať už ve formě recenzí produktů, nebo odborných článků na zajímavá témata, nebo třeba i různých průzkumů trhu apod.

Ale děkuji Vám za zajímavý podnět.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Zeli
    Registrace
    Sep 2006

SHW je jediny forum na ktery chodim a zda se mi ze je dost dobry (nemuzu rict super, protoze vzdy je co zlepsovat) a pomalu se na nem stavam zavislej. Taky doufam ze se bude dal rozvijet, ale ze se zaroven nestane neprehlednym.

Jen tak dal >>>

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Karel Polívka
    - byly by to počítače sestavené podle námi definované konfigurace, tedy jinými slovy by se jednalo například o počítač s označením "SHW listopad 2006" v podání firmy XXX. Z hlediska objektivity by bylo ideální, aby se výrobci/prodejci daných počítačů každý měsíc obměňovali, abychom nebyli nařčení z náklonnosti té či oné firmě a tedy ražení její značky (to by opět mohlo mít negativní dopad na povědomí o naší objektivitě, případně o objektivitě těchto článků zabývajících se těmito doporučenými konfiguracemi).
    Testovat různé PC sestavy od různých firem, mi moc chybí a bylo by fajn, kdyby se nějakým způsobem v budoucnu dalo něco takového realizovat. Testovat rozličné sestavy rozličných výrobců jak po stránce výkonu, tak po stránce kvality použitých komponent, kvality provedení (vysvazečkování kabeláže, hlučnost PC, odladění BIOSu...) až po konečné srovnání cena/výkon.
    Možná by se dal udělat (s boží pomocí) i Megatest sestav, řekněme do 30 000,- včetně monitoru. Srovnat co nabídnou různé firmy, zákazníkovi za jeho peníze... myslím, že bychom mohli být docela překvapeni. Já ale vím, že tohle jsou jen slova, ale připravit takovýto test je nesmírně pracné, nákladné.... Ale něco takového mi zkrátka chybí. Nejen na SHW, ale i kdekoliv jinde (ne, teda, že bych chodil jinam)

Citace Původně odesláno od Zeli
    SHW je jediny forum na ktery chodim a zda se mi ze je dost dobry (nemuzu rict super, protoze vzdy je co zlepsovat) a pomalu se na nem stavam zavislej. Taky doufam ze se bude dal rozvijet, ale ze se zaroven nestane neprehlednym.

Jen tak dal >>>
    Závislost.... No já nevím kterej blázen sem mohl napsat už kolem 900 příspěvků za pár měsíců ...nemám rád slovo závislost, nevím co to znamená

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od boboco
    Testovat různé PC sestavy od různých firem, mi moc chybí a bylo by fajn, kdyby se nějakým způsobem v budoucnu dalo něco takového realizovat. Testovat rozličné sestavy rozličných výrobců jak po stránce výkonu, tak po stránce kvality použitých komponent, kvality provedení (vysvazečkování kabeláže, hlučnost PC, odladění BIOSu...) až po konečné srovnání cena/výkon.
    Možná by se dal udělat (s boží pomocí) i Megatest sestav, řekněme do 30 000,- včetně monitoru. Srovnat co nabídnou různé firmy, zákazníkovi za jeho peníze... myslím, že bychom mohli být docela překvapeni. Já ale vím, že tohle jsou jen slova, ale připravit takovýto test je nesmírně pracné, nákladné.... Ale něco takového mi zkrátka chybí. Nejen na SHW, ale i kdekoliv jinde (ne, teda, že bych chodil jinam)
    To ale není to samé, co měl snajprik a posléze i já na mysli. Šlo tu o testy námi "doporučených konfigurací" v podání nějakého výrobce, nikoli o srovnávací testy počítačů.

Nicméně stejně jako každý rok bude i letos na SHW předvánoční srovnávací test osobních počítačů. Jen doufám, že se nesetkáme v případě zdrojů s takovými hrůzami, jako v některých případech loni :-(.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Karel Polívka
    To ale není to samé, co měl snajprik a posléze i já na mysli. Šlo tu o testy námi "doporučených konfigurací" v podání nějakého výrobce, nikoli o srovnávací testy počítačů.

Nicméně stejně jako každý rok bude i letos na SHW předvánoční srovnávací test osobních počítačů. Jen doufám, že se nesetkáme v případě zdrojů s takovými hrůzami, jako v některých případech loni :-(.
    Já tu ještě před rokem nebyl a proto ani nevím, že se tu předvánoční test konal. Omlouvám se, asi bych měl zašmátrat v historii. Tak to se na předvánoční test velmi těším, já navrhoval tohle právě proto, že Snajprikův návrh mi přišel hůře realizovatelný, to jsem ale netušil, že testy sestav už tu byly a budou, nikde jsem na to nenarazil. Takže díky za informace, zase se mám nač těšit
    Naposledy upraveno uživatelem boboco: 17-11-2006 v 01:18

Registrace
    May 2006

Děkuji. Teď nemám moc času, jen jsem to tak proběhnul, každopádně s těmi použitými zdroji je to opravdu síla. Přiznám se, že jsem opravdu ani netušil, že tu někdy na SH takový test proběhl .
    Takže zas o důvod víc, proč být rád, že jsem na SHW a ne jinde

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Magazín: Návštěvnost serveru Svethardware.cz
    Od Karel Polívka v sekci Fórum a magazín SHW
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 25-02-2009, 20:15
  2. Jak se Vám líbí?:)..
    Od XpointCZ v sekci PC - archiv
    Reakcí: 36
    Poslední příspěvek: 24-05-2008, 16:44