reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Gigabyte M55s-S3 a Phenom B3

ghostface (11)|8.12.2008 16:01
Zdravim,

Moje sestava:

Základovka: Gigabyte M55S S3
CPU: Athlon X2 3600
Grafika: X1950Pro 256mb
RAM: 4x512mb 800MhZ
HDD: 1x250GB WD 7200ot.
Mechanika: klasicka dvd/rw
ZDROJ: Fortron FSP400-60GLN 400W
(http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... O0V41NKC5D)

Takhle všechno šlape jak má, ale chtěl bych upgradovat na Phenom 9550 a nevím, jestli bude ten zdroj stačit. Když jsem totiž zkoušel taktovat tu X2 3600+, tak mi to při jakémkoliv trošku větším OC restartovalo třeba 3x PC při zapnutí než to najelo, pokud byl před tím delší dobu vypnutý. Pak už v Primu vydržel jakkoliv dlouho bez chyby. Tak jsem usoudil, že při startu PC nestačí zdroj. Myslíte, že ten zdroj na ten Phenom 9550 bude stačit nebo ne?

A hlavne si nejsem jistej, jestli ten phenom ta zakladovka vezme, na strankach Gigabytu je napsany, ze podporuje phenomy, ale v CPU list jsou jen B2, tzn. 9500, ale ne B3, tzn. 9550

Předem dík za odpověď
SamecP (1751)|8.12.2008 16:06
Začal bych s tim,proč vůbec chceš upgradovat?Při jaké činnosti s PC pociťuješ nedostatek výkonu?Pokud hry tak by to chtělo spíš vga..
ghostface (11)|8.12.2008 16:23
VGA prijde v lednu. HD4850 nebo 4870, jelikoz ted amd-ati zlevnilo 4870 na uroven 4850 tak nejspis tu sedmicku. Uvidim jaky budou ceny.
Fakt jde me hlavne o to, jestli tam ten phenom pujde a jak je to s tim zdrojem. PC neni jen na hry, upgrade uz mam takhle rozvrzeny, na vanoce CPU, nejakou dobu po tom grafika (nekdy v lednu). S tou grafikou uz bude novy zdroj nejspis nutnosti, ale zajimalo by me, jestli bude nutnosti uz i k procesoru pokud ho tedy ta zakladovka vezme. Koupit zdroj az v tom lednu by pro me bylo prijatelnejsi.
mstejska (2912)|8.12.2008 16:26
Nez zacnes upgradovat ten phenom, pockej si chvili jake budou ceny tech novych phenomu II. Jinak je to ale jenom na tobe
ghostface (11)|8.12.2008 16:35
Je možný že si na ně počkám, ale ceny nevypadaj pro mě moc přijatelně co sem se dočetl. Hlavní ale je jestli ten phenom budu mít kam dát, mate mě ten CPU support list kde jsou vypsány jen B2 Phenomy.
Napsal jsem i na technickou podporu Gigabytu, ale kdo ví kdy napíšou..
mstejska (2912)|8.12.2008 16:38
[QUOTE=ghostface;192504]Je možný že si na ně počkám, ale ceny nevypadaj pro mě moc přijatelně co sem se dočetl. Hlavní ale je jestli ten phenom budu mít kam dát, mate mě ten CPU support list kde jsou vypsány jen B2 Phenomy.
Napsal jsem i na technickou podporu Gigabytu, ale kdo ví kdy napíšou..[/QUOTE]

ted jsem si u nekterych desek vsiml inzerovane podpory AM3 procesoru, tak se zkus podivat.
ghostface (11)|8.12.2008 17:16
Teď jsem našel jeden článek o Phenomech a je v něm:

Since new B3 processor stepping has no principal differences from B2 processor stepping other than the TLB-bug fix, all mainboards compatible with the old Phenom X4 can also work with the new processor modifications.

Tzn. všechny zákl. desky, které jsou kompatibilní se starými Phenomy X4 můžou pracovat také s novými procesory. Takže i s B3.

A jelikož na stránkách Gigabytu staré B2 revize psány jako podporované jsou, tak by neměl být problém..snad.
mstejska (2912)|8.12.2008 19:06
Muzou. To je prave to slovo. Ale nemusi. Proste to neni garantovano. A bios by musel ten novy cpu rozeznat.
ghostface (11)|8.12.2008 19:36
tam je to psáno ve smyslu že prostě jsou kompatibilní. Podle toho článku by to fakt mělo jít, ale počkám co napíšou z Gigabytu.
mstejska (2912)|8.12.2008 19:40
[QUOTE=ghostface;192570]tam je to psáno ve smyslu že prostě jsou kompatibilní. Podle toho článku by to fakt mělo jít, ale počkám co napíšou z Gigabytu.[/QUOTE]

Pak to sem dej vedet. me odpovedeli vzdycky do druheho dne.
ghostface (11)|8.12.2008 19:50
Určitě to sem napíšu, alespoň jsi mě uklidnil že snad nebudu čekat na odpověď dlouho:thumb
ghostface (11)|9.12.2008 16:26
to jsem se toho teda dozvěděl...

Thank you for supporting GIGABYTE products. As to the question you asked, according to the CPU Support List of your motherboard, AMD Phenom X4 9550 CPU is not on the list yet. We could not guarantee if there is any hardware or compatible problems happen. In addition, the CPU is still under test for the motherboard. Once is available, GBT will update the list on the website. Sorry for the inconvenience.

Asi to risknu, při nejhorším budu muset koupit novou základovku..sice nevim kdy, ale jednou jo, když budu mít ten procesor..

Omlouvám se za doublepost, ale za boha nemůžu najít funkci edit.