reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Konflikt vzhledů (asi)

Deee-aN (3834)|8.12.2008 19:37
Zdravím!
Houstone, mám problém...
Mám teď na hraní cizí komp a řekl jsem si, že bych mohl vylepšit nepříliš poutavé prostředí Win XP, aby ladilo se vzhledem LCD. Našel jsem a stáhl celkem pěkný vzhled. Nainstaloval do kompu a zjistil, že to není tak pěkné, jako na malém náhledu. No nic, vrátím tam původní vzhled a budu hledat dál... Chyba! Zvolil jsem Klasické nastavení a ... Teď plocha vypadá tak, že je kromě ikon černá. Žádné písmo kromě toho, které je součástí ikon. Po restartu vše běží normálně, systém windows mě vítá, ale jakmile naskočí plocha, je černá.
Co s tím?:slug

PS: podle Avastu žádný virus...
Intri (3490)|8.12.2008 19:49
Uhm... nastavit pozadí plochy?:-)
SamecP (1751)|8.12.2008 20:04
V nejhoršim případě bod obnovení?
Sikil79 (429)|8.12.2008 20:08
WINDOWS\Resources\Themes\ a zkus vymazat vše co se nejmenuje Luna a Windows Classic. Pro jistotu raději do koše.
Deee-aN (3834)|8.12.2008 20:13
Já sem radši dám fotku. Ale jak to tak vypadá, budu muset hledat po paměti, kde ty tlačítka a nápisy jsou. Já vidím jen ikony, žádná okna, tlačítka, nic... Pro ilustraci, to uprostřed je Správce úloh...:runaway
P1080860.png
Intri (3490)|8.12.2008 20:24
Aha... Vem nějakou instalaci XP a ve Vlastnostech na záložce témat si ulož do externího souboru původní schéma. Snad, když ho tady ve Windows načteš, se to vzpamatuje.

EDIT: Jestli nemáš po ruce originální schéma, mám na virtuální mašině nainstalované XP, kde se vzhledu nikdo ani nedotkl, mohl bych ti ho poslat.
Sikil79 (429)|8.12.2008 20:39
[QUOTE=Intri;192597]Aha... Vem nějakou instalaci XP a ve Vlastnostech na záložce témat si ulož do externího souboru původní schéma. Snad, když ho tady ve Windows načteš, se to vzpamatuje..[/QUOTE]

No právě ta Luna a Windows Classic jsou původní vzhledy, tak bych nejdřív zkusil promazat co tam nepatří.
Intri (3490)|8.12.2008 20:46
Jj, za vyzkoušení to stojí, i když si v tuhle chvíli spíš myslím, že buď ten vzhled jen není nastavený ( potom by mělo stačit kliknout kdekoliv na plochu, zmáčknout klávesu pop-up menu, šipku nahoru a enter - roleta s motivy a alespoň nápis po tlačítku by tam zůstat měl ), nebo je poškozený a potřeboval by opravit.
Deee-aN (3834)|8.12.2008 20:47
[quote=Intri;192597]Aha... Vem nějakou instalaci XP a ve Vlastnostech na záložce témat si ulož do externího souboru původní schéma. Snad, když ho tady ve Windows načteš, se to vzpamatuje.

EDIT: Jestli nemáš po ruce originální schéma, mám na virtuální mašině nainstalované XP, kde se vzhledu nikdo ani nedotkl, mohl bych ti ho poslat.[/quote]

[quote=Sikil79;192602]No právě ta Luna a Windows Classic jsou původní vzhledy, tak bych nejdřív zkusil promazat co tam nepatří.[/quote]
Díky všem za rady. Všechno super, ale je obtížné cokoli ukládat, mazat a cokoli dalšího, když na monitoru nic nevidím. Nakonec jsem u sebe zrušil Vista Inspirat, dal klasický vzhled a potom prošel celou cestu změny vzhledu paralelně na obou kompech s tím, že na "pokaženém" jsem od oka hledal ve tmě tlačítka. Podařilo se, zaplaťpříroda....:thumb. Ještě jednou díky všem...
pas!k (3765)|8.12.2008 21:00
Jakekoliv udelatka pro zmenu vzhledu atd jsou strasne zlo!!!!!!!! :runaway
Intri (3490)|8.12.2008 21:20
Ne, když fungují.:-) Ale díky Microsoftu za Vistu a její vzhled, ten se mi aspoň líbí - to se o XP říct nedá, v době, kdy XP bylo žhavou novinkou, jsem si ťukal na čelo, že ten nový design vypadá jak pro malá děcka. A říkám si to dodnes, i když mi tehdy bylo podstatně míň.:-) Holt, některé názory se nemění.
Sikil79 (429)|8.12.2008 22:30
[QUOTE=deeean;192609]Podařilo se, zaplaťpříroda....:thumb. Ještě jednou díky všem...[/QUOTE]

Není zač. Hlavně že ti to jede.

Btw díky za body pánové.;)
Deee-aN (3834)|8.12.2008 22:40
Udělátka pro změnu vzhledu jsou fajn. Do dneška jsem jich vyzkoušel několik bez problémů.:cool: