reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ako zapojit teplotne cidla

SmolkoSK (6)|10.12.2008 04:04
Nazdarek.
Tak mam skrinu Advance 8711B25 Watch. Pravdu povediac, ked som ju kupil a uz bola v obchode zapojena vyzerala uplne famozne, ale teraz nemozem najst tak trosku "navod na pouzite" :-) Nebol vobec dolozeny. Problem je, ze v predu ma monitor, kde si mozete regulovat otazky a ukazuje Vam teploty komponentov.
Treba vsak zapojit cidla na VGA, HDD, CPU...

Viete mi poradit (asi sa mi budete smiat), ako sa tieto cidla zapajaju a kde? Este by som si dokazal tipnut, ze na CPU to pojde medzi CPU a chladenie, ale na HDD a na 4870 grafiku nemam ani paru.

Dakujem vopred za rady..
Deee-aN (3834)|10.12.2008 08:20
[quote=SmolkoSK;192990]Nazdarek.
Tak mam skrinu Advance 8711B25 Watch. Pravdu povediac, ked som ju kupil a uz bola v obchode zapojena vyzerala uplne famozne, ale teraz nemozem najst tak trosku "navod na pouzite" :-) Nebol vobec dolozeny. Problem je, ze v predu ma monitor, kde si mozete regulovat otazky a ukazuje Vam teploty komponentov.
Treba vsak zapojit cidla na VGA, HDD, CPU...

Viete mi poradit (asi sa mi budete smiat), ako sa tieto cidla zapajaju a kde? Este by som si dokazal tipnut, ze na CPU to pojde medzi CPU a chladenie, ale na HDD a na 4870 grafiku nemam ani paru.

Dakujem vopred za rady..[/quote]
Mám podobný problém. Je dost obtížné nacpat čidla tak, aby měřila stejně jako SW utility. Jedině HDD měřím korektně. Čidlo jsem nacpal dozadu do škvíry u konektorů. Zapomeň na to, cpát čidlo mezi IHS procesoru a základnu chladiče (to samé platí u GPU). Tímhle způsobem vrazíš mezi chladič a procesor (nebo GPU) klín, plochy se téměř nebudou dotýkat a můžeš CPU i GPU udělat leda tak pá-pá...
netopejr (40)|31.3.2009 18:21
[QUOTE=Deee-aN;193006]Mám podobný problém. Je dost obtížné nacpat čidla tak, aby měřila stejně jako SW utility. Jedině HDD měřím korektně. Čidlo jsem nacpal dozadu do škvíry u konektorů. Zapomeň na to, cpát čidlo mezi IHS procesoru a základnu chladiče (to samé platí u GPU). Tímhle způsobem vrazíš mezi chladič a procesor (nebo GPU) klín, plochy se téměř nebudou dotýkat a můžeš CPU i GPU udělat leda tak pá-pá...[/QUOTE]

Nu, v práci mám páru case, kde jsou jak čidla tak display.
A zapojovalo se to tak, že ve skříni se musel oddělat čelní panel a zapojit do tišťáku ty čidla.
Jinak máš komplet pravdu v tom že ta čidle nebudeš dávat tak kdes myslil. Já to u HDD dal tak, že jsem odšrouboval plošný elektroniku a dal to pod ní (lepící páskou přilepil k tělu HDD a elektroniku opatrně přidělal z5. Ačidlo pro CPU dal tak, aby nebylo ofukováno a zároveň bylo co nejblíže samotnému CPU, no a u VGA jsem to dal z opačné strany co je připevněn samotný čip a chladič. Tedy přesně zrdcadlově. Ano, nikdy ty teploty nebudou max.přesné (S.M.A.R.T. a sw untility/BIOS).
Jinak bych se podíval po googlu, pokud hledáš návod .... :D
Deee-aN (3834)|31.3.2009 20:17
[quote=netopejr;235017]
A zapojovalo se to tak, že ve skříni se musel oddělat čelní panel a zapojit do tišťáku ty čidla.
[/quote]
Nechápu, mohl bys to upřesnit...:notsure
Richmond (8084)|31.3.2009 20:31
Predpokladam, ze se ke kesu davaji takovt "bulky" a ne ty placaty cidla - v tom pripade by stalo za to je vymenit http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=58584
faugusztin (453)|31.3.2009 20:54
Ani tie placate cidla ktore mas na obrazku by som medzi CPU a chladic nedaval.
netopejr (40)|31.3.2009 20:55
[QUOTE=Deee-aN;235056]Nechápu, mohl bys to upřesnit...:notsure[/QUOTE]

Tak tedy, abys mohl ty čidla zapojit. Aby mohly "něco" měřit, musí se zapojit. Nu, a ten case má svůj tištěný spoj, který má i display - a tedy i konektory pro čidla. A toto je schováno pod předním panelem.
Já to aspoň takto pochopil, že nevíte kde to "zobnout" v tom case. Ale je možné, že jsem to zplantal já, a o5 jsem "lehce" zmaten :D (né, že né ... )

to Richmond - ano, jsou to tyto čidla ... Tedy nic moc, ale "díky" ze to ...
Richmond (8084)|31.3.2009 21:05
[quote=faugusztin;235068]Ani tie placate cidla ktore mas na obrazku by som medzi CPU a chladic nedaval.[/quote]
Vzhledem k tomu, ze heatspresder na cpu (AMD X2) je 1.26-1.46mm vysoky bych si to klidne troufnul ;)
Deee-aN (3834)|31.3.2009 21:16
[quote=netopejr;235069]Tak tedy, abys mohl ty čidla zapojit. Aby mohly "něco" měřit, musí se zapojit. Nu, a ten case má svůj tištěný spoj, který má i display - a tedy i konektory pro čidla. A toto je schováno pod předním panelem.
[/quote]
Samozřejmě, že čidla v čelním panelu zapojená mám...:rolleyes::mistake. Řešil jsem otázku umístění toho druhého konce....:turtle
netopejr (40)|31.3.2009 21:34
[QUOTE=Deee-aN;235076]Samozřejmě, že čidla v čelním panelu zapojená mám...:rolleyes::mistake. Řešil jsem otázku umístění toho druhého konce....:turtle[/QUOTE]

Ha, :d já to tušil ....
Nu, většinou má HDD plošný spoj. Tak pokud jde oddělat (a nepoškodit jej) tak to čidlo dám mezi tu to elektroniku a samotné tělo HDD.
Pak asi jsem se nedobře vyjádřil kam s tím čidlem a VGA. No, já osobně to mám přiděláno zdruhé strany PCB desky grafiky. Na jedné straně je samotný čip, tak já jej pokud je místo - přesně z opačné strany té PCB kde je ten čip. Připouštím, že to nebude ukazovat přesně. Ale to nebude nikdy .... ;)
A poslední čidlo mám v mezeře mezi samotným tělem chladiče a "trubičkou" ... Mám chladič (přesně ale nevím značku) a mi se povedlo ho tam narvat aniž bych to čidlo samotné poškodil.

Doma, mám desku která mi umožňuje 4x teplotní čidlo ... Ale nemám toto zprovozněno. Zatím ...

Bylo to to to? :)
Deee-aN (3834)|31.3.2009 21:42
Jo asi tak.
Já mám čidlo HDD mezi konektory (měří přesně), čidlo CPU pod takovým tím zámkem procesoru a čidlo GPU mezi čipem samotným a takovým tím rámečkem kolem. Ten je o kousíček níž než čip, takže to nevadí. Jinak, mám Scythe KamaMeter.
netopejr (40)|2.4.2009 21:04
[QUOTE=Deee-aN;235088]Jo asi tak.
Já mám čidlo HDD mezi konektory (měří přesně), čidlo CPU pod takovým tím zámkem procesoru a čidlo GPU mezi čipem samotným a takovým tím rámečkem kolem. Ten je o kousíček níž než čip, takže to nevadí. Jinak, mám Scythe KamaMeter.[/QUOTE]

Hmm, jak že to máš to čidlo?? Nemáš náhodou foto? To není marné ... (ikdyž asi je to obdobné jak to mám já ...). Ale i tak bych to rád viděl. :)