reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ceny komponentov

milan.b (41)|10.12.2008 20:34
Zdravim,
uz davnejsie som zachytil info o 10 -15% zvyseni cien elektroniky v buducom roku, teraz to pocuvam coraz castejsie.
Poculi ste nejake take hlasky aj vy, ak ano je to realita, alebo ide o nejake marketingove tahy pre zvysenie predajnosti v tomto obdobi pred sviatkami?

Diky. Milan

EDIT: davam to sem do zostav, dufam ze ma admini nesfuknu - zda sa mi to najvhodnejsie dat sem, kde da debatuje o komponentoch.
Janyk1 (997)|10.12.2008 20:43
No něco akovýho jsem zatím neslyšel, jen zdražuje dolar. A tohle patří asi do volnejch témat! Takže tě admini asi sfuknu:)
forrest0 (10)|11.12.2008 11:47
Mám podobný dotaz jako Milan.b. Jsou současné ceny komponentů (mimo vlivu silnějšího dolaru) jen předvánočním výkyvem a v lednu částečně klesnou,nebo půjdou stále výše?Vím,že je to otázka pro kouzelnou kouli,ale zkuste ventilovat své názory.
mstejska (2912)|11.12.2008 11:52
Pokud vim tak intel chysta slevneni CPU, AMD/ATI ted slevnuje grafiky, A s prichodem novych Phenomu II, typuju slevy i cpu. A ted zase dolar klesa.
johny__g (6387)|11.12.2008 12:04
Slevnění Intel CPU asi přijde, už jen kvůli Nehalemu a Phenomu II. Asi bych čekal i slevnění DDR3 pamětí, jakmile stoupne poptávka. Ale obecně je to věštění z koule. Zatím lidé peníze mají a kupují před vánocema jak prdlí. Jestli se se vyplní předpovědí doomsayerů a rok 2009 bude tak kritický, může se s cenama stát cokoli. Ale spíš moc stoupat nebudou, kromě výkyvů dolaru (jen můj názor).
Pavel Boček (4169)|11.12.2008 14:57
Mimo to, že cena ropy klesá, se celosvětově sníží poptávka po elektronice, takže jasně musí jít ceny dolů. Ale distributoři a prodejci jsou schopni s tím udělat cokoli, viz elektřina, plyn - pravděpodobně poptávka klesne a i ropa půjde dál raketově dolů, ale RWE si zase najde výmluvu na to, aby mohli zdražit :rolleyes:
forrest0 (10)|14.12.2008 15:12
Díky za odpovědi!Přesně tohle jsem čekal,jen v koutku duše jsem si přál něco jiného :-) Ale zázraky se dějí pouze ve filmech :( Vlétě jsem měl nutkání koupit komp jen tak kvůli nízkým cenám,ale říkám si naco?! Nepotřebuju a do rezervy?To je blbost.A najednou jeden nový potřebuju a z cen komponentů se člověku točí hlava :mistake
Kaloon (0)|26.1.2009 13:51
Ten kdo koupil hardware v červenci 2008 tak neudělal chybu. Relativně výkonné komponenty byly v podstatě pod svou "přirozenou" cenou. Cenový vývoj posledních dnů absolutně nechápu. Asi nás ta krize ještě naplno nezasáhla, ale prodejci už mají strach. Dokud lidi kupují tak půjdou ceny nahoru.
Ne321 (96)|26.1.2009 14:08
Ceny pujdou nahoru i nadale. Staci se podivat na to jak vypadaji ekonomicka cisla (nase, EU a zamori). Krize vzdycky zacne ve Spojenych Statech, ty se relativne rychle oklepou, zatimco zbytek sveta se bude potacet s hlavou v dlanich jak po tezkem flamu. Za rok se muze klidne stat, ze euro bude na parite s dolarem, Americane budou po prekonane krizi nakupovat jak sileni (cimz zvysovat ceny) a my tady budeme mit hypoteku na procesor a zakladni desku.