reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook nebootuje po připojení ext. disku (bios problém neřeší).

uhrov1 (2)|11.12.2008 12:16
Dobrý den,

Obracím se na Vás s problémem s mým externím diskem, který jsem nedávno zakoupil. Jde o disk Western Digital MyBook2 Essential WDH1U6400E - 640GB 3.5. Po jeho připojení k notebooku proběhla bez potíží instalace a disk výborně funguje. Problém je v tom, že při restartování notebooku se nedostanu přes úvodní obrazovku s údaji o RAM, CPU, Boot devices atp. Často nelze ani vstoupit do biosu. Změnil jsem tedy primární boot device z "Removable devices" na "Primary HDD" a domníval jsem se, že problém je vyřešen. Ne tak můj nový disk. Dnes jsem ráno počítač vypnul a znovu zapnul. Systém nenaběhl. Pokusil jsem se aktivovat nouzový režim, nic nepomohlo. Odpojil jsem veškerá zařízení z USB (až na myš) a systém vesele naběhl. Připojil jsem disk a systém znovu zamrzl. Jakoukoli device připojím do USB, vše způsobí zámrz systému.

Problém jsem vyřešil nástrojem "obnovení systému" MS Windows XP, ale to není řešení. Máte někdo podobné zkušenosti? Nevím jak problém řešit, protože v biosu žádné další nastavení USB devices není.

Předem velice děkuji za pomoc a doufám, že můj příspěvek pomůže i jiným uživatelům.
cc355 (49)|11.12.2008 17:11
Ahoj, mám podobné zkušenosti. Mám ten samý externí disk jako ty..WD640Gb. připojil jsem ho k normálnímu stolnímu PC s Win XP profi - SP2. když jsem startoval PC, tak jsem disk musel mít odpojený..jinak systém prostě nenaběhl. Neměl jsem náladu to řešit a používám ho jen jako zálohu, tak ho nemám připojený permanentně. Nyní mám nové PC a na něm mám VIsty Ultimate. Problém je pryč. Disk můžu mít připojený pořád. Problém se objevil, ale jiný..ale ten nesouvisí s diskem...:-) doufám, že Windows 7 bude vychytanější.. ahoj
uhrov1 (2)|11.12.2008 17:40
Díky za reakci. Z internetu jsem vytušil, že podobný problém má větší množství uživatelů. Řešením pro někoho byla volba Legacy USB device v Biosu, ale tuto volbu (ani žádné další kolem USB) můj notebook v biosu nemá.

Jaké jsou ty problémy, které se objevily v souvislosti s Win Vista? Plánuji přechod na ně, tak se rád poučím.

Ještě jednou díky za reakci.
cc355 (49)|11.12.2008 17:59
Nemáš za co.:-) Osobně se mi ty Visty vzhledově líbí daleko víc jak XP. Nový PC jsem si skládal sám, a protože nejsem žádný odborník, tak je možný, že je v něčem chyba.. Prostě občas...řekněme tak 3-krát do týdne..jak kdy, se objeví mordá obrazovka..jen tak problikne...doel proběhne dumpin memory..nebo něco takovýho...já to nestačím ani přečíst..:-) a PC se restartuje..pak přejde na výběr ...nouzový režim,...atd. Už se tím tady zabývalo více lidí... dvě témata..můžu ti dát klidně linky. Nakonec z toho vypadlo, že může být v nepořádku více věcí: paměti nebo grafika nebo antivirus nebo ještě něco..:-)))) dá se říci, že se jedná nejspíš o chybu v registrech. Takhle se mi ten PC restartuje pokaždé, když měním např. ovladače na GK Radeon 4870 512MB. Nebo když počítač uspím, a pak ho zase probudím... nevím čím to je.., jen doufám, že mám všechny komponenty zdravé..:-)