Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 26 z 26

Téma: FlameWar: Význam QuadCore (po uvedení nových CPU Intel)

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Smeli
    Už nemůžu najít kde sem to četl

Edit: něco málo tady ale četl sem to i jinde, jen nevím kde: http://www.svethardware.cz/amd-poodh...ktury-k8/14082
    Údajně kachna ... možná zrealizujou, ale momentálně to prej víceméně neni možné. Ale třeba překvapí...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele first.indian
    Registrace
    Jul 2006

Vyznam nekolika jader je snad jasny... Je to dobra cesta a na ctyrech se to urcite nezastavi. Akorat to ma jeden vyznamny hacek... Udelat aplikace (dejme tomu hru) s podporou 4 a vice jader asi nebude tak jednoduche jako to bylo u jednoho jadra. Nekde jsem dokonce cetl ze nekteri vyvojari rekli ze na PS 3 nebudou nic delat protoze je to moc slozite a zabralo by to moc casu. Tudiz vlastne kdyz uz neco udelaji tak to vubec nebude vyuzivat cely potencial vykonu PS3 a to same bude asi platit u Quad core. Vyvoj programu na vicejadrovy procesor bude stat vic casu => vic penez...

eraser

Zvyšovanie počtu jadier nie je vždy riešenie, ale o tom bolo dosť napísané, i na stránkach tohto fóra.

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

Zvysovani poctu jader donekoncna mozna neni reseni, ale jejich specializace by mohly byt prinosna. Nez bude ctyrjadro cenove dostupny, uvede intel novy chipsety, prehodi 2 piny a stejne se zase bude kupovat nova platforma :-D Prinos quad core je ted hned jen pro urcity ucely a pro "plebs" to bude az za cas :-D

Pravidelný diskutér Avatar uživatele aldafallout
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od mindwarp.cz
    Asi jsi dost dlouho spal a vůbec nevíš, která bije. Kentsfield je ohlášen zaprvé dlouho do předu (vím o něm již přes rok) a za druhé je liché, že ho normální uživatel nemůže využít. Krom serverů a renderování 3D, lze takový procesor použít pro komponování hudby a pohánění extrémně náročných nástrojů. Cubase umí využít procesor s neomezeným počtem jader. Co se her týče, nedávno bylo oznámeno, že v Alan Wake (nástupce Max Payne) si s jednojádrem neškrtnete. Optimální pro tuto hru je právě čtyřjádro a ani dvoujádro prý nemusí vůbec stačit. Není divu, dnes, v době X360, který má jádra tuším tři, to začíná být standart. v Alan Wake bude jedno jádro počítat AI, další, fyziku, další zase něco jiného atd. Takže ve hrách se to jistě využije, už to dlouho nebude trvat. Nevím, proč zakládáš téma o něčem, o čem absolutně nevíš ani ň. Zvyšování frekvencí u jednojádra už je velice problematické (viz. NetBurst) a podle mooreova zákona se prostě cesta musí ubírat množením jader. Intel ohlásil, že po roce 2012 bude dostupný proceser pro desktop, který bude mít 32 jader. V konzolích je více jader, v počítačích už taky. Cesta k jednojádrům je prostě uzavřená a s největší pravděpodobností se k nim vývoj nevrátí.
    Abych to shrnul, vyuzijes ctyry jadra ted a nebo az za rok? Jaky teda ma dnes tento procesor smysl pro me nebo i pro tebe? Neni lepsi uvazovat nad smyslnosti veci az kdyz k ni mas uplatneni. Pokud se tolik zastavas ctyrjadra, tak si ho kup za tu sumicku, aby treba az za rok vyjdou aplikace podporujici quadcore, tak bude ten tvuj procesor zastaralia dvakrat (spis vickrat) levnejsi. Proste dnes nema pro normalniho uzivatele quadcore smysl (a nerad bych polemizoval nad terminem "normani uzivatel") tecka

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

já myslím že eagle má pravdu, a přidávání jader není cesta. Bohužel. Kdyby byla, tak máme vystaráno na tisíce let dopředu....
    na druhou stranu, vaše hardwarové požadavky se zvyšují? Na hry možná, ale tam to stejně utáhne za každýho režimu mainstream procesor, a všude jinde jsou požadavky stále stejný. Momentálně mám kompa jen na net, tak jsem tam dal penťák trojku 800Mhz, novej disk, hodně ramky, a jezdí to slušně, na to že mám snad 8 let starej procesor .

Obyvatel SHW Avatar uživatele SmartMole
    Registrace
    May 2006

Určitě by bylo zajímavé, kdyby se AMD nějak šikovně povedlo donutit pracovat více jader jako jedno. Prostě, aby aplikace měla možnost si vybrat jak procesor využít. Tohle bych řekl, že na pár let ještě vydrží...ale je jasné, že od architektury x86 a čipů na bázi křemíku, se časem stejně upustí...prostě bude se muset přejít k jiným, efektivnějším architekturám.

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Keymaster
    já myslím že eagle má pravdu, a přidávání jader není cesta. Bohužel. Kdyby byla, tak máme vystaráno na tisíce let dopředu....
    na druhou stranu, vaše hardwarové požadavky se zvyšují? Na hry možná, ale tam to stejně utáhne za každýho režimu mainstream procesor, a všude jinde jsou požadavky stále stejný. Momentálně mám kompa jen na net, tak jsem tam dal penťák trojku 800Mhz, novej disk, hodně ramky, a jezdí to slušně, na to že mám snad 8 let starej procesor .
    eagle netvrdi, ze vic jader je k nicemu. je je potreba aby se objevily vicevlaknove aplikace a je potreba umet vic jader vyuzit. takze dnes jsou dve jadra pro 90% populace zbytecna.
    a jinak 8 let ta P3 urcite nema, pred osmi lety jely P2, mozna se objevily prvni P3 kolem 500MHz. ma tak 6, maximalne 7let

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

nepíšu že k ničemu, ale že to není cesta... cesta jak kompenzovat neschopnost zvýšit frekvenci && výkon na takt...

btw ten penťák podle wiki má tak těch 7 teda

Obyvatel SHW Avatar uživatele BlackFrog
    Registrace
    Aug 2006

nemá cenu se tady o tom dohadovat...uvidíme jak na více jader budou reagovat výrobci softwaru. na nějaký hodnocení je moc brzo. taky se může stát že se za 5 let od více jader ustoupí a bude se měnit uplně něco jinýho... kdo ví co

Obyvatel SHW Avatar uživatele Frog
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od Smeli
    Mi se nejvíce líbí vize AMD - vícejádrové CPU které se navenek chová jako SC. Myslím, že tím se usnadní spousta věcí, ať už jde o přepis programů či jiné věci
    nejedná sa náhodou o technológiu REVERSE HYPERTHREADING ?

Určite sa tym ulahči praca pre programatorov, kedže viacvlaknove paralelne programovanie je náročné, len si potom neviem predstaviť väčší multitasking na týchto procesoroch, kedže budu mať viac jadier každe bude spracovat jednu ulohu ale aj tak system bude poznať len jedno. No uvidime, zaujimava technológia to určite bude, teda vlastne už aj je.
    Viac info na [URL=http://www.itnews.sk/buxus_dev/generate_page.php?page_id=43011]ITnews[URL]

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Uvedení notebooku do původního stavu
    Od Honza23 v sekci Notebooky a netbooky
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 29-09-2010, 22:35
  2. Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 15-05-2010, 18:43
  3. Flamewar? - browsery
    Od mech13 v sekci Volná témata
    Reakcí: 56