reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ovladače na USB Host to Host kabel

luig (21)|11.12.2008 17:39
Ahoj, prosím vás o pomoc, na připojení digitálního satelitu s PC potřebuju USB Host to Host kabel. Pučil jsem si jeden, ale bez ovladačů. Po připojení ve WIN XP SP2 se automatická instalace nezdaří a kabel nefunguje. Je to jakejsi Wiretek, bližší označní na něm neni a cokoliv jsem stáhnul přímo ze stránek výrobce tak to nikam nevedlo. Nemáte nějakej nápad? Díky moc
EditorPO (2819)|11.12.2008 17:50
Pozri sa do manualu od satelitu, co presne k tomu treba. Najlepsie ak sem napises presny model toho satelitu.

Toto je ten kabel? link Najprv by si mal instalovat ovladace z CD.
luig (21)|11.12.2008 18:05
V manuálu satelitu je akorát věta typu satelit připojte a záznam stáhněte.... Jde o Technisat Digicorder S2 a ten kabel vypadá skoro přesně takhle jak je na odkazu. A žádný CD právě nemám, v tom je ten problém :-)
EditorPO (2819)|11.12.2008 18:13
Skus tieto ovladace

Keby si trochu hladal, tak tu je manual aj software k tomu satelitu.

Mimochodom, preco to pripajas k PC pomocou kabla USB, ked to ma ethernet port.
luig (21)|11.12.2008 18:58
Tyhle ovladače k tomu kabelu nejdou

O manuálu a softwaru na stránkách Technisatu vim, právě kvuli tomu programu Mediaport potřebuju rozchodit ten USB kabel.

A přes ethernet port se dají stahovat data ven? Měl jsem za to že to je jenom nějaký servisní konektor
EditorPO (2819)|11.12.2008 19:47
Takze som si pozrel manual a nie je tam pisane konkretne o prepojeni prijimaca s pocitacom. Vsade spominaju USB key alebo externy HDD. Da sa kopirovat zo satelitu na tieto zariadenia a opacne.

Este pozriem na ten soft.
EditorPO (2819)|11.12.2008 20:16
K tomu kablu vraj potrebujes nejaky soft, ktory ho prepne z modu "High speed Data Bridge" do modu "Network Cable".
Mal by si taktiez stiahnut najnovsi software zo stranok TechniSat.

Inak na Googli toho najdes spustu info, len musis vediet anglicky alebo nemecky :-).
luig (21)|11.12.2008 20:19
Soft je přímo od výrobce a tvrdí že je to pro přenos nahrávek ze satelitu do PC a zpět. Zatim jsem se ale zeseknul na tom kabelu, sám o sobě ho zapojim do PC (druhá strana kabelu nezapojená) a už je problém. Jinak ze satelitu bežně stahuju přes USB flashdisk ale při delších záznamech je to na dlouho a stáhnu to do PC v interním formátu satelitu. Tenhle soft Mediaport by to měl rovnou umět převést do nějakýho smysluplnýho formátu
luig (21)|11.12.2008 20:20
[QUOTE=EditorPO;193640]K tomu kablu vraj potrebujes nejaky soft, ktory ho prepne z modu "High speed Data Bridge" do modu "Network Cable".
Mal by si taktiez stiahnut najnovsi software zo stranok TechniSat.

Inak na Googli toho najdes spustu info, len musis vediet anglicky alebo nemecky :-).[/QUOTE]

V saťáku nejnovější soft je, angličtina taky neni problém, spíš to že tomu nerozumim moc ani česky :-)
EditorPO (2819)|11.12.2008 20:40
[quote=luig;193641]Zatim jsem se ale zeseknul na tom kabelu, sám o sobě ho zapojim do PC (druhá strana kabelu nezapojená) a už je problém. [/quote]
V com je problem?
luig (21)|11.12.2008 20:44
No v tom co jsem psal hned na začátku, nemám na kabel ovladače:-) Připojim ho do PC, nalezen nový hardware, klasika prostě instalace novýho HW ale nikam se nedostanu, z netu si to nic nestáhne takže to napíše že se instalace nezdařila a konec
EditorPO (2819)|11.12.2008 20:51
[quote=luig;193655]No v tom co jsem psal hned na začátku, nemám na kabel ovladače:-) Připojim ho do PC, nalezen nový hardware, klasika prostě instalace novýho HW ale nikam se nedostanu, z netu si to nic nestáhne takže to napíše že se instalace nezdařila a konec[/quote]
V mojom prispevku #4 , hned prve ovladace. Vyskusaj. Mas tam aj navod.
luig (21)|11.12.2008 20:53
[QUOTE=EditorPO;193658]V mojom prispevku #4 , hned prve ovladace. Vyskusaj.[/QUOTE]

Můj příspěvek #3, vyzkoušeno, nefunguje
EditorPO (2819)|11.12.2008 21:31
skusal si tie moje ovladace? ako presne si postupoval?
EditorPO (2819)|11.12.2008 21:58
luig (21)|12.12.2008 09:44
[QUOTE=EditorPO;193684]skusal si tie moje ovladace? ako presne si postupoval?[/QUOTE]

Zkousel jsem je. Postupoval jsem tak ze jsem je stáhnul, rozbalil a kdyz se me instalator kabelu zeptal jestli ma nainstalovat HW automaticky nebo jestli vyberu umisteni ovladacu sam tak jsem dal vlastni umisteni, ale proste tam ty ovladace nejsou tak instalace neprobehla.
luig (21)|12.12.2008 09:48
Fakt na nem jiny oznaceni neni, ale podle techto odkazu to vypada presne jako prvni (WN7B3) a druhej (laplink). Mam uz v tom ted solidni bordel ale mam dojem ze na ten prvni jsem ovladace uz stahnul ale bez vysledku, zase to samy. Ale vcera se mi jeste podarilo stahnout nejakej program VirtualNetwork a SuperLink, instalace kabelu probehla naoko v poradku, kdyz ho ted pripojim tak uz se zobrazi kabel jako spravne pridanej hardware do USB ale stejne se mnou satelit nekomunikuje
EditorPO (2819)|12.12.2008 10:34
[quote=luig;193805]Zkousel jsem je. Postupoval jsem tak ze jsem je stáhnul, rozbalil a kdyz se me instalator kabelu zeptal jestli ma nainstalovat HW automaticky nebo jestli vyberu umisteni ovladacu sam tak jsem dal vlastni umisteni, ale proste tam ty ovladace nejsou tak instalace neprobehla.[/quote]
A automaticka instalacia tiez nefunguje?
Ked pripojis len kabel, tak hlada ovladace?
EditorPO (2819)|12.12.2008 10:34
[quote=luig;193808]Fakt na nem jiny oznaceni neni, ale podle techto odkazu to vypada presne jako prvni (WN7B3) a druhej (laplink). Mam uz v tom ted solidni bordel ale mam dojem ze na ten prvni jsem ovladace uz stahnul ale bez vysledku, zase to samy. Ale vcera se mi jeste podarilo stahnout nejakej program VirtualNetwork a SuperLink, instalace kabelu probehla naoko v poradku, kdyz ho ted pripojim tak uz se zobrazi kabel jako spravne pridanej hardware do USB ale stejne se mnou satelit nekomunikuje[/quote]
To bude asi tym, ze tieto kable su prioritne urcene na prepojenie dvoch PC. Na obidva PC sa musi instalovat obsluzny software. Mozno to satelit defaultne nevie, alebo ho musis nakonfigurovat. Jednoducho nefunguje komunikacia zo strany satelitu.
Skus pozriet nejake fora o satelitnych prijimacoch.
luig (21)|12.12.2008 10:38
[QUOTE=EditorPO;193816]A automaticka instalacia tiez nefunguje?
Ked pripojis len kabel, tak hlada ovladace?[/QUOTE]

Automaticka instalace nefunguje, k internetu se to nepripoji a sam v PC nic nevyhleda
luig (21)|12.12.2008 10:40
[QUOTE=EditorPO;193817]To bude asi tym, ze tieto kable su prioritne urcene na prepojenie dvoch PC. Na obidva PC sa musi instalovat obsluzny software. Mozno to satelit defaultne nevie, alebo ho musis nakonfigurovat. Jednoducho nefunguje komunikacia zo strany satelitu.
Skus pozriet nejake fora o satelitnych prijimacoch.[/QUOTE]

Prave ani nevim jestli mam spravne nainstalovanej kabel, na oko se to tvari ze jo ale ruku do ohne bych za to nedal. A prave software je ten Mediaport. Pokud by byl kabel spravnej, a v poradku nainstalovanej tak uz by snad uz nemel byt problem
EditorPO (2819)|12.12.2008 11:14
Hm, takze definitivne je to asi trochu inak. Pobehal som po internete a zistil som, ze ten USB port je vazne len na pripojenie USB kluca alebo externeho HDD. Viz obrazok.



Ako vidis na obrazku, tak USB port je na prenos dat pomocou prenosnych medii. Na priame prepojenie s PC sluzi ethernet port.

Dokonca v novo pripravovanom firmware sa chysta podpora pre WiFi dongle, vysielac ktorym sa pripojis do domacej siete.

Takze nejlepsim riesenim je pripojit satelitny prijimac k tvojmu PC (bud cez switch alebo router ak mas doma aj internet, alebo napriamo pomocou krizeneho UTP kablu).

Tu mas navody, ako rozbehat ethernet siet s pouzitim Mediaport software a tiez ako si vyhotovit DVD.

1. prenos cez USB a Mediaport
2. ethernet siet a DVD krok za krokom s pomocou Mediaport

Postuduj, aspon sa zlepsis v nemcine. Prelozil by som ti to, ale to je na dlhe trate :-) mam toho teraz vela. Snad neskor.

S tou domacou sietou ti tiez mozeme pomoct.
luig (21)|12.12.2008 11:26
Super, díky moc za snahu jenže tohle je HD S2, já mám pouze S2. Rozdíl by se zdálo moc nebude jenže na mojem neni ten výstup co je v .pdf na druhým odkazu od tebe (ethernet siet a DVD krok za krokom s pomocou Mediaport), strana 3, Schritt 1 (ten cervene zakrouzkovanej vystup) - UTP kabel tam proste nepripojim. Je tam pouze USB vystup (opet v tom samym pdf strana 4, Schritt 6 - 8, to bych potreboval rozchodit.
luig (21)|12.12.2008 11:29
Zkoušim podle toho prvního pdf převod na DVD, flashkou opravdu záznam do pc dostanu ale je to ukrutně pomalý. Jako nouzovka to snad bude fungovat ale radši bych to spojil přes nějakej kabel
EditorPO (2819)|12.12.2008 11:39
OK, nevadi. Akurat nemas tu vymozenost pripojenia do ethernet siete. Na niektorych strankach som sice nasiel zmienku o prepojeni s pocitacom cez USB, ale prakticky to nebolo popisane nikde. Ani Technisat taketo nieco neuvadza, takze povazujem to za dezinformaciu zo strany niektorych predajcov.
Veta "Über einen USB 2.0-Port an der Frontseite lassen sich USB-Massenspeicher
wie USB-Sticks oder externe Festplatten anschließen
" znamena v preklade "Cez USB 2.0-Port na prednej strane je mozne pripojit USB ulozne zariadenia ako USB-Sticks alebo externe pevne disky".
Takze kup externy HDD, skopiruj zaznam na neho a cez Mediaport ho dostanes v tom spravnom formate do PC a dalej ho mozes zpracovat.

Ozaj, kedy si to kupoval? Vsade nachadzam len tu HD variantu.
luig (21)|12.12.2008 11:46
Kupoval jsem ho před měsícem na http://www.elektro-partner.cz. HD varianta se mi zdála zbytečná, stejně nemám HD telku a ani žádnej TV maniak nejsem.

Převádim přes ten Mediaport staženej záznam tak uvidíme jak to dopadne:-)
luig (21)|12.12.2008 11:59
Takže to suprově převedlo na DVD (audio ts, video ts). Je to asi elegantnější řešení než to propojovat kabelama atd, sice je to na dlouho ale jednou za čas se to dá vydržet.

EditorPO: Moc moc moc děkuju za všechno...
EditorPO (2819)|12.12.2008 12:06
Tiez si myslim, ze je to v pohode. Ten externy HDD by bol pohodlnejsi a da sa tiez z neho priamo prehravat cez prijimac.

Nemas zac, rad som pomohol, tiez ma zaujima tato problematika, ale ja mam internu sat kartu v PC.