Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 30

Téma: Asus A8V-XE

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Dobrý den, mám problém. Počítač mi nechce nálezt zvukovou kartu a v Biosu se také nedá nikde povolit. Mohl by mi někdo zkusit poradit co stím ?
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od DarK-X
    Dobrý den, mám problém. Počítač mi nechce nálezt zvukovou kartu a v Biosu se také nedá nikde povolit. Mohl by mi někdo zkusit poradit co stím ?
    Nemáte jakékoliv neznámé/nefunkční/zakázané zařízení ve správci zařízení?
    Zkoušel jste nainstalovat ovladače z CD bez správce zařízení?

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Ano samozřejmě, že zkoušel a hlásí mi to že požadovaný hardware nebyl nalezen a ve správci to také není jako neznámí... Vůbec jí to nenachází. Podle sestavovatele by to mělo být v biosu jako AC97, ale za boha to tam nemohu nalézt a již sem zkoušel i flashovat Bios a to také nepomohlo :-(

Registrace
    May 2006

Ano samozřejmě, že zkoušel a hlásí mi to že požadovaný hardware nebyl nalezen a ve správci to také není jako neznámí... Vůbec jí to nenachází. Podle sestavovatele by to mělo být v biosu jako AC97, ale za boha to tam nemohu nalézt a již sem zkoušel i flashovat Bios a to také nepomohlo :-(
    V BIOSu něco s názvem Azalia? Bohužel si nejsem jistý, jestli to neni jen na Intel platformě.

Stahuju Váš manuál, ale server asusu je tragicky pomalý

Registrace
    May 2006

Tak v BIOSu žádná taková položka není, jediná věc na kterou jsem narazil je přidělení IRQ, které audio sdílí se SATA, USB2 a PCIslot2. Můžete se pokusit s tím IRQ hýbnout, ale pochybuju, že něčeho dosáhnete (já to v životě nedělal, takže se připravte na reset BIOSu).

Nemáte něco v druhém PCI slotu nebo nějaké jiné problémy?

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Mám tam akorát grafiku i jsem kvůli tomu zkusil vyndat TV kartu a nepomohlo

Registrace
    May 2006

Tak zkuste změnit IRQ, ale silně pochybuju, že to pomůže. Jinak ještě prohledjte všechny jumpery na desce, jestli se tam nějaký s popisem AC97, Azalia, Onboard audio controller, Sound control apod.

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Mimochodem, jediné co jsem v BIOSu našel tak byl HDA Controller(High Definition Audio), ale ikdyž je povolený, tak se nic neděje

Nemohl byste mi dát odkaz na ten manual ? Asus server mi téměř neodpovídá... děkuji

Registrace
    May 2006

Mimochodem, jediné co jsem v BIOSu našel tak byl HDA Controller(High Definition Audio), ale ikdyž je povolený, tak se nic neděje
    Hmm tak to je divný, co přeinstalování windowsů?

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Myslíte, že by to mohlo pomoci ? Já bych tomu moc nevěřil...

Registrace
    May 2006

Myslíte, že by to mohlo pomoci ? Já bych tomu moc nevěřil...
    Popravdě ne, ale opravdu už mně nenapadá nic jiného. Možná by to chtělo nějakým způsobem spustit detekci ovladačů stejně jako se spouští při instalaci windows .

A zkoušel jste i jiné ovladače?

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Zkoušel sem originál a AC97... Jaké jiné jsem bych měl vyzkoušet ? Teď sem koukal na základovku a jediné co jsem našel, tak že na plíšku který chrání vstupy na zvukovku a na ní je napsána firma Foxconn. Jinak nic jiného zázračného sem tam nenašel :/

Čestný člen Avatar uživatele boboco
    Registrace
    May 2006

Zkoušel sem originál a AC97... Jaké jiné jsem bych měl vyzkoušet ? Teď sem koukal na základovku a jediné co jsem našel, tak že na plíšku který chrání vstupy na zvukovku a na ní je napsána firma Foxconn. Jinak nic jiného zázračného sem tam nenašel :/
    AC97 je jen kodek, mohou být desítky různých vzájemně nekompaktibilních ovladačů. A Foxconn vyrábí jen ten konektor. Podívej se na desku, měl by tam být čip s nápisem ADI AD1986A. To je zvukovka a ovladač pro tenhle čip bys měl hledat. Ten na CD nemusí být 100% v pořádku, i to jsem zažil.

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Nic takovýho sem tam nenašel... jedně že by to bylo malé a mé oko na to nevidělo. Už opravdu nvm co stím. Nevim kčemu bych tam měl instalovat drivery, když ten počítač ani nenajde podle asus softwaru, že tam ňáká zvukovka je.

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Myslíte že by šlo ňějak přesměrovat zvuk přes video výstup ? Ale nvm jestli přes něj jde i zvuk.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Budoucí sockety: ASUS X79 desky ukázány s plnou parádou (a nejen asi ASUS)!
    Od flanker v sekci Intel - procesory a základní desky
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 21-11-2011, 15:08
  2. GeForce: ASUS ENGTX285 TOP versus ASUS ENGTX275
    Od mildante v sekci Grafické karty
    Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 16-06-2009, 15:25