reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus A8V-XE

DarK-X (14)|16.11.2006 21:13
Dobrý den, mám problém. Počítač mi nechce nálezt zvukovou kartu a v Biosu se také nedá nikde povolit. Mohl by mi někdo zkusit poradit co stím ?
P@pi (1519)|16.11.2006 21:16
[quote=DarK-X]Dobrý den, mám problém. Počítač mi nechce nálezt zvukovou kartu a v Biosu se také nedá nikde povolit. Mohl by mi někdo zkusit poradit co stím ?[/quote]

Nemáte jakékoliv neznámé/nefunkční/zakázané zařízení ve správci zařízení?
Zkoušel jste nainstalovat ovladače z CD bez správce zařízení?
DarK-X (14)|16.11.2006 21:18
Ano samozřejmě, že zkoušel a hlásí mi to že požadovaný hardware nebyl nalezen a ve správci to také není jako neznámí... Vůbec jí to nenachází. Podle sestavovatele by to mělo být v biosu jako AC97, ale za boha to tam nemohu nalézt a již sem zkoušel i flashovat Bios a to také nepomohlo :-(
P@pi (1519)|16.11.2006 21:24
[quote=DarK-X]Ano samozřejmě, že zkoušel a hlásí mi to že požadovaný hardware nebyl nalezen a ve správci to také není jako neznámí... Vůbec jí to nenachází. Podle sestavovatele by to mělo být v biosu jako AC97, ale za boha to tam nemohu nalézt a již sem zkoušel i flashovat Bios a to také nepomohlo :-([/quote]

V BIOSu něco s názvem Azalia? Bohužel si nejsem jistý, jestli to neni jen na Intel platformě.

Stahuju Váš manuál, ale server asusu je tragicky pomalý :rolleyes:
P@pi (1519)|16.11.2006 21:38
Tak v BIOSu žádná taková položka není, jediná věc na kterou jsem narazil je přidělení IRQ, které audio sdílí se SATA, USB2 a PCIslot2. Můžete se pokusit s tím IRQ hýbnout, ale pochybuju, že něčeho dosáhnete (já to v životě nedělal, takže se připravte na reset BIOSu).

Nemáte něco v druhém PCI slotu nebo nějaké jiné problémy?
DarK-X (14)|16.11.2006 21:40
Mám tam akorát grafiku i jsem kvůli tomu zkusil vyndat TV kartu a nepomohlo
P@pi (1519)|16.11.2006 21:45
Tak zkuste změnit IRQ, ale silně pochybuju, že to pomůže. Jinak ještě prohledjte všechny jumpery na desce, jestli se tam nějaký s popisem AC97, Azalia, Onboard audio controller, Sound control apod.
DarK-X (14)|16.11.2006 21:54
Mimochodem, jediné co jsem v BIOSu našel tak byl HDA Controller(High Definition Audio), ale ikdyž je povolený, tak se nic neděje

Nemohl byste mi dát odkaz na ten manual ? Asus server mi téměř neodpovídá... děkuji
P@pi (1519)|16.11.2006 21:55
[quote=DarK-X]Mimochodem, jediné co jsem v BIOSu našel tak byl HDA Controller(High Definition Audio), ale ikdyž je povolený, tak se nic neděje[/quote]

Hmm tak to je divný, co přeinstalování windowsů?
DarK-X (14)|16.11.2006 21:56
Myslíte, že by to mohlo pomoci ? Já bych tomu moc nevěřil...
P@pi (1519)|16.11.2006 21:58
[quote=DarK-X]Myslíte, že by to mohlo pomoci ? Já bych tomu moc nevěřil...[/quote]
Popravdě ne, ale opravdu už mně nenapadá nic jiného. Možná by to chtělo nějakým způsobem spustit detekci ovladačů stejně jako se spouští při instalaci windows :notsure.

A zkoušel jste i jiné ovladače?
DarK-X (14)|16.11.2006 22:12
Zkoušel sem originál a AC97... Jaké jiné jsem bych měl vyzkoušet ? Teď sem koukal na základovku a jediné co jsem našel, tak že na plíšku který chrání vstupy na zvukovku a na ní je napsána firma Foxconn. Jinak nic jiného zázračného sem tam nenašel :/
boboco (1987)|16.11.2006 22:23
[quote=DarK-X]Zkoušel sem originál a AC97... Jaké jiné jsem bych měl vyzkoušet ? Teď sem koukal na základovku a jediné co jsem našel, tak že na plíšku který chrání vstupy na zvukovku a na ní je napsána firma Foxconn. Jinak nic jiného zázračného sem tam nenašel :/[/quote]

AC97 je jen kodek, mohou být desítky různých vzájemně nekompaktibilních ovladačů. A Foxconn vyrábí jen ten konektor. Podívej se na desku, měl by tam být čip s nápisem ADI AD1986A. To je zvukovka a ovladač pro tenhle čip bys měl hledat. Ten na CD nemusí být 100% v pořádku, i to jsem zažil.
DarK-X (14)|16.11.2006 22:38
Nic takovýho sem tam nenašel... jedně že by to bylo malé a mé oko na to nevidělo. Už opravdu nvm co stím. Nevim kčemu bych tam měl instalovat drivery, když ten počítač ani nenajde podle asus softwaru, že tam ňáká zvukovka je.
DarK-X (14)|16.11.2006 22:45
Myslíte že by šlo ňějak přesměrovat zvuk přes video výstup ? Ale nvm jestli přes něj jde i zvuk.
boboco (1987)|16.11.2006 22:46
[quote=DarK-X]Nic takovýho sem tam nenašel... jedně že by to bylo malé a mé oko na to nevidělo. Už opravdu nvm co stím. Nevim kčemu bych tam měl instalovat drivery, když ten počítač ani nenajde podle asus softwaru, že tam ňáká zvukovka je.[/quote]

tady je odkaz na drivery pro Tvou zvukovku. Vše, co jsi tam doposud kolem zvuku a driverů nainstaloval odeber a teprve pak instaluj: http://dlsvr04.asus.com/pub/ASUS/mb/socket939/A8V-XE/V510014151_32bit.zip

Jestli to nepomůže, podíváme se co dál...

Jinak samozřejmě musíš mít v BIOSu u "HDA Controller" nastaveno "Auto". To je zvukový čip a když dáš "Disabled", tak nic nezmůžeš. Všechno poodebírat, zapnout v Biosu HDA Controller a nainstalovat drivery z výše uvedeného odkazu. To by bylo aby nebylo...:D
boboco (1987)|16.11.2006 22:55
[quote=DarK-X]Myslíte že by šlo ňějak přesměrovat zvuk přes video výstup ? Ale nvm jestli přes něj jde i zvuk.[/quote]

Ne, na podobný srandy tu budeme mít HDMI. Ale teď fakt ne:)
DarK-X (14)|16.11.2006 23:10
Vůbec žádná změna ikdyž odeberu ovladače zvuku a pokusím se nainstalovat drivery, tak jej to nenachází a píše chybu, že hardware nebyl nalezen.
boboco (1987)|16.11.2006 23:39
[quote=DarK-X]Vůbec žádná změna ikdyž odeberu ovladače zvuku a pokusím se nainstalovat drivery, tak jej to nenachází a píše chybu, že hardware nebyl nalezen.[/quote]

Zapeklité, zkus jsem dát screenshot Tvých driverů (Správce zařízení) a pokud možno rozbal tam záložku řadiče zvuku atd...
DarK-X (14)|16.11.2006 23:48
Tady to je
P@pi (1519)|16.11.2006 23:59
Tak to je teda záhada... :notsure. Jak je to stará deska? Co reklamace? Zkusit jinou desku? Ovladače nešli nikdy nebo od nějaké doby?
DarK-X (14)|17.11.2006 00:03
Od té doby co jí mám tak to nejde... Mám jí necelý měsíc. Reklamovat jí můžu, ale chtěl jsem to zkusit nějak vyřešit bez servisu :( Nechci přijít o PC a o znemožnění pracovat.

Nějak sem bez ní vydržel, ale teď mě již to ticho naprosto přestává bavit.
boboco (1987)|17.11.2006 00:24
[quote=DarK-X]Od té doby co jí mám tak to nejde... Mám jí necelý měsíc. Reklamovat jí můžu, ale chtěl jsem to zkusit nějak vyřešit bez servisu :( Nechci přijít o PC a o znemožnění pracovat.

Nějak sem bez ní vydržel, ale teď mě již to ticho naprosto přestává bavit.[/quote]

Já se obávám, že ta deska má problém...:thumbdown
DarK-X (14)|17.11.2006 00:30
Bohužel mno. Moc dík za Váš čas!
M4N14C (2)|17.11.2006 19:36
[quote=DarK-X]Mimochodem, jediné co jsem v BIOSu našel tak byl HDA Controller(High Definition Audio), ale ikdyž je povolený, tak se nic neděje[/quote]

Treba povolit HDA Controller a vo windows nainstalovat patch, ktory by mal byt na CD s ovladacmi. Byva to v adresari s ovladacmi na audio ktory zacina na Qxxxxx, kde x su nejake cisla. Az potom sa objavi zvukove zariadenie a da sa nainstalovat ovladac. S touto konkretnou doskou som sa este nestretol, ale bojoval som s tym uz viackrat na doskach s HDA.

//opravena citace
P@pi (1519)|17.11.2006 19:42
[QUOTE=M4N14C]Mimochodem, jediné co jsem v BIOSu našel tak byl HDA Controller(High Definition Audio), ale ikdyž je povolený, tak se nic neděje

Treba povolit HDA Controller a vo windows nainstalovat patch, ktory by mal byt na CD s ovladacmi. Byva to v adresari s ovladacmi na audio ktory zacina na Qxxxxx, kde x su nejake cisla. Az potom sa objavi zvukove zariadenie a da sa nainstalovat ovladac. S touto konkretnou doskou som sa este nestretol, ale bojoval som s tym uz viackrat na doskach s HDA.[/QUOTE]

Tak o tom jsem ještě neslyšel, ale jestli je to pravda, tak by to snad mělo bejt napsaný v manuálu ne? To dneska prodávaj pěkný krámy :thumbdown...
boboco (1987)|17.11.2006 20:37
[quote=P@pi]Tak o tom jsem ještě neslyšel, ale jestli je to pravda, tak by to snad mělo bejt napsaný v manuálu ne? To dneska prodávaj pěkný krámy :thumbdown...[/quote]

Také jsem o tom neslyšel, ale neříkám, že to není možné... Rukama mi prochátí spousta desek, různých značek, různých chipsetů a na tohle jsem zatím nenarazil. S chipsetem Via K8T890 jsem měl ale asi jen AsRocky, kde nebyl problém...
DarK-X (14)|21.11.2006 18:37
Nic Začínajícího na Q jsem tam nenašel na tom CD... nemohl byste být přesnější :/
r34ktor (7477)|21.11.2006 20:51
Doufám, že jsem to nepřehlédl, ale nikde jsem nenašel, na jaké verzi operačního systému se tu zvukovou kartu snažíte rozchodit?
DarK-X (14)|6.12.2006 19:01
Na Windows XP...mohls to třeba poznat tak že si se koukal na ten screen co jsem postoval.