reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Klávesnice sem i támhle :)

kharkow (8)|12.12.2008 01:05
Zdravím,

chtěl jsem zdejší osazenstvo poprosit o nějaký typ na bezdrátovou klávesnici s bezocasým hlodavcem.

Celý život funguji s myškami a klávesnicemi za 80Kč a podobně takže o nějaký výstřelek nestojím, nicméně vzhledem k menším reorganizacím, lenosti a požadavku komfortu začínám pokukovat po perifériích, jež můžou být větší kousek od PC. Avšak se mi doslechlo, že některé bezdrátové periférie jaksi "zadrhávají" (nestíhají vyťukávat písmenka souběžně s uživatelem), anebo mrznou (při stisku více kláves najednou nereagují, anebo pokud tak se značným zpožděním) tudíž jsem pro eliminaci těchto vlivů ochoten sáhnout do kapsy až na hladinu 1500,-

Hlavní požadavky:
- musí mít kvalitní dosah okolo 5-7 metrů
- musí stíhat při psaní uživateli, nesmí mrznout
- nesmí mít podložku pod ruce delší než 20mm od spodní řady kláves (nemohu takovou věc vystát :( )
- musí mít nastavitelný sklon (nožičky vzadu)
- nesmí mít těžkou myš (pokud k ní hlodavec bude)
- nesmí být ošklivá

Požadavky z rozmaru:
- měla by mít co možná nejobvyklejší počet kláves (nikdy nemíním žádné klávesy programovat, tudíž mi stačí úplně základní sestava bez nadbytečných tlačítek "spánek, probudit,...")
- mohla by svítit :) (pěkná modrá světýlka jsou fajn)
- mohla by mít vlastní lehký akumulátor místo baterek

Stesk:
- kéž by byla konstruována formou ohebné dotykové oled fólie...
disruptor (110)|12.12.2008 08:38
Tak to preji pekne hledani. Bezna bezdratovka ma dosah tak 2-3m pak to uz vynechava, takze na delsi vzdalenost jedine bluetooth, coz asi nebude tva cenova relace.
Intri (3490)|12.12.2008 09:07
Na takové požadavky budeš muset doopravdy přitlačit, budeš potřebovat minimálně 2 tisíce.
kharkow (8)|12.12.2008 11:27
Popravdě cena 1500 je taková kterou jsem schopen bez výčitek svědomí oželet. Za klávesnici s myší bych se pak mohl dostat cenově na hranici 2800,- ovšem s tím, že pak bych požadoval aby vydržela nejméně 5 let a pak bych se, ale velmi obával životnosti baterie a její náhrady, takže bych patrně preferoval standartní AA(A) články. Nemluvě o požadavku kvalitního dílenského zpracování a taky tím vyššího požadavku na vzhled. Ovšem v cenové hladině pod 3 tisíce si nejsem jistý, jestli bych vůbec našel nějaký kousek, který by nebyl "zmrven" ergonomií a těmi dlouhými plochami pro ruce pod poslední řadou kláves. Cena nad 2900 je pro mně nereálná (nepochopitelná) stejně jako kupovat notebook nad 55 000.

Jestli zde někdo má nějaký bezdrát co dokáže pracovat i na delší vzdálenosti (nejčastěji okolo 5ti metrů) zajímalo by mně jak se projevuje vzdálenost na zpoždění/kvalitě signálu a jak se projeví překročení maximální vzdálenosti (najednou prostě nejede, nebo postupně vynechává).
pas!k (3765)|12.12.2008 14:13
Pokud ten bezdrat neni zivotne dulezity podival bych se spis po normalnich kouscich ... kde je rekl bych vetsi vyber a netrpi to vetsinou neduhu co maj bezdraty..
Dojigiri (1629)|12.12.2008 14:45
Souhlasím s pas!k, bezdrátovou klávesnici a myš bych použil jenom tam, kde je to relativně "nutný", tj. např. vzdálenost k PC víc než 2m, třeba u HTPC.

Konkrétně já mám a preferuju u všech PC drátovou klávesnici i myš (a to nejlíp PS/2, aby mi zůstaly volný USB porty - USB kláv. a myši zapojuju přes redukce), jenom doma k HTPC jsem pořídil bezdrátovou Bluetooth klávesnici + myš (cena ale byla kolem 3.000), abych na něm moh dělat ze sedačky, kde by natažení kabelu přes celej obejvák mohlo působit rušivě. A co jsem si s ní při konfiguraci užil, než se mi jí podařilo úspěšně zprovoznit ... odezva taky neni kdovíjaká, většinou ok (FPS jsem teda na tom zatim ještě nehrál, jenom strategie), ale občas dostane "blbou náladu" a pak je chvíli odezva strašlivá (třeba 2-3s) a zatím jsem nepřišel na to proč (ale moc to neřešim).
kharkow (8)|12.12.2008 15:26
No popravdě, aby mi zavazel kabel natažený z rohu místnosti s PC až doprostřed obýváku před TV (kam je stažen obraz z PC), to právě není to pravé ořechové. Nemluvě o nepohodlnosti s kabelem, pokud náhodou člověk změní sezení na jiné místo o kousek dál, anebo si na sedačku nedejbože lehne s tím že by "datlil" dál.